PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694545}

Dzika droga

Wild
7,0 58 570
ocen
7,0 10 1 58570
5,9 22
oceny krytyków
Dzika droga
powrót do forum filmu Dzika droga

Mam mieszane odczucia co do tej produkcji. Obraz nominowany do Oscarow, chwalony - nastawilem sie na dobre kino, a wyszlo przecietnie-dobrze. Gra aktorska stoi na dobrym poziomie, ale na pewno nie na nominacje do Oscara. Plusem sa widoki. Jednak cala historia i to w jaki sposob zostala opowiedziana nie wciaga zbytnio i nie porywa widza. Zabraklo rezyserskiego kunsztu, chociaz Jean-Marc nakrecil juz dwa dobre filmy wczesniej. Tutaj jednak wyszlo tylko dobrze, a nwet przecietnie... 6/10

Bambim

nie trzeba się było nastawiać na "dobre kino" - to przeważnie przeszkadza :(

ocenił(a) film na 5
kudyba

Ja tak nie uważam, miałem ogromne wymagania co do Interstellar, a mimo to zaskoczył mnie bardziej niż się spodziewałem. Chociaż wcześniej uważałem tak samo jak Ty, że nie mogę się na coś zbytnio napalić bo się zawiodę, nic bardziej mylnego.

ocenił(a) film na 9
kudyba

ale to jest dobre kino! Myślę, że film w zamyśle miał nie być porywający, a bardziej cichy, refleksyjny. I taki jest. To jest wspaniała historia opowiedziana w przemyślany sposób. polecam obejrzeć drugi raz wieczorem, w domu, w ciszy, refleksji i bez popcornu :)

ocenił(a) film na 4
Bambim

Ja ledwo dałem radę dobrnąć do końca

ocenił(a) film na 5
ador2

A już myślałam, że to tylko ja...

ocenił(a) film na 5
Bambim

Film przeciętny - zgadzam się. nie ma porównania do książki, która polecam ze względu na opis jej wędrówki ( a odradzam za zbyt dużo stron poświęconych matce ).

ocenił(a) film na 5
Bambim

Mi przypadła do gustu reżyseria. Twórca kolejny raz pokazał, że ma swój styl i charakterystyczny sposób narracji, a także bardzo lubi piosenki;)

ocenił(a) film na 5
Bambim

Podpisuje się. Im więcej wiemy, tym film robi się bardziej rozlazły, rzewny, a nawet (jedna z ostatnich scen z małym chłopcem) kiczowaty.

ocenił(a) film na 7
iacob

Akurat tę scenę uważam za najlepszą w całym filmie! Prosta, chwytająca za serce, hipnotyzująca - nie wiem, jak można ją nazwać kiczowatą

ocenił(a) film na 4
iacob

a nawet gorzej... w filmie jest kilka pseudofilozoficznych zdań - nieprawdziwych, bzdurnych, kiczowatych... sama historia pokazana po prostu kiepsko a zapewne można było o klasę wyżej to pokazać...

ocenił(a) film na 7
Bambim

Bambin, może leży to w postawie Cheryl - to ona opowiadała historię, więc widz widzi świat jej oczami. Mi się osobiście jej wizja nie podoba i "ciągnie" film w dół, wiem, że gdybym była skazana na taką Cheryl na szlaku, byłoby to lekko męczące;), jednak sam film uważam za dobry.
Co do nastawień, ja przez polski tytuł nastawiłam się na kino drogi... a historia skupia się na wnętrzu dziewczyny, nie na drodze. Po obejrzeniu zrozumiałam, że tytuł "Wild" odnosił się przede wszystkim do niej samej. Zamiast piękna wędrówki dostałam (wciąż dobrze wykonany) retrospekcyjny pokaz slajdów, stąd lekki niedosyt.

ocenił(a) film na 6
PhoenixGirl

"Co do nastawień, ja przez polski tytuł nastawiłam się na kino drogi... a historia skupia się na wnętrzu dziewczyny, nie na drodze"

z tym sie zgadzam w 100 %, podobnie sie nastawilem

ocenił(a) film na 6
Bambim

Potwierdzam - infantylna historyjka. Cala opowieść nie porywa widza, wręcz nudzi.

Bambim

Książka była lepsza. Więcej o emocjach, więcej przygód na samej drodze, więcej sensu. W filmie ona po prostu idzie, spotyka kilka osób, wchodzi na most i już. Wiem, że nie da się przenieść całej książki do filmu, ale moim zdaniem powinno byc krótkie wprowadzenie w dzieciństwo, małżeństwo, śmierc matki, a potem film powinien skupiac się tylko na drodze. Za dużo retrospekcji.

ocenił(a) film na 8
Bambim

takie recenzje piszą ludzie, którzy mało przeżyli, lub tacy, co nie potrafią czytać filmów sercem.

ocenił(a) film na 6
Edith_filmweb

dziwia mnie ludzie, którzy po krótkiej wypowiedzi sa w stanie oceniac innych.... na pewno nie mam serca

ocenił(a) film na 6
Bambim

Początkowa scena zakładania plecaka ;-))) ubaw po pachy . Mam mieszane uczucia co do całości .

ocenił(a) film na 4
Bambim

bo wcale a wcale nie jest dobry... porównując do podobnych filmów - kiepsko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones