PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689545}

Dzikie historie

Relatos salvajes
7,6 128 827
ocen
7,6 10 1 128827
7,6 31
ocen krytyków
Dzikie historie
powrót do forum filmu Dzikie historie

Moim zdaniem najlepsza i najzabawniejsza była historia z potrąceniem.

A najsłabsza z Panem Bombitą i parkowaniem :)
Najsłabsza co nie znaczy, że zła :)

ocenił(a) film na 7
Wayfarer17

Ta z potrąceniem była według mnie akurat zbyt na poważnie, tam w zasadzie można było się tylko pośmiać z tych negocacji Mauricia
I była mocno w klimacie jakiegoś depresyjnego klimatu, co nie pasowało do pozostałych historii mocno

A ta z Panem Bombitą niesmaowicie nudna jak dla mnie, chociaż zakończenie ma bezbłędne

Co do tematu:

Najlepsza to przebita opona albo Pasternak
Najsłabsza to potrącenie albo Bombita

Wayfarer17

Najlepsza"Pasternak"- z uwagi na abolutne zaskoczenie widza ; )))
Najsłabsza "Bombita".
A w sumie chyba najciekawsza ( najbardziej intrygująca) była "La Propuesta".


Mały spoilerek : D


Metamorfoza Panny Młodej "Hasta que la muerte nos separe" też była niezła hehe...

ocenił(a) film na 7
elase

"z uwagi na abolutne zaskoczenie widza".
Jakie zaskoczenie? W momencie gdy odezwała się trzecia osoba znająca Pasternaka, to było już jasne, co się stanie z samolotem. Owszem, niekoniecznie było wiadomo, że w taki sposób, ale jeżeli grupa osób, których losy są w jakiś sposób połączone wspólnym motywem, znajduje się w jednym samolocie, to od czasu "Zagubionych" już nie ma wątpliwości, jak się to kończy... ;)

raj001

Najwidoczniej,nie znam "Zagubionych" ;)

ocenił(a) film na 7
elase

Za to ja jestem pewien, że reżyser tego filmu zna :), bo cała pierwsza historia to w wielu elementach praktycznie kopia początku pierwszego odcinka "Zagubionych", z wieloma bardzo wyraźnymi nawiązaniami...

raj001

Hm...to bardzo ciekawe.
W momencie,gdy odezwała się...chyba czwarta osoba,pomyślałam naiwnie,że to nieźle naciągnięte jest,że to jakaś bzdura,że taki zbieg okoliczności to już nie przejdzie ;) Do czasu,gdy się nieco więcej wyjaśniło...

ocenił(a) film na 8
raj001

a ja mimo tego, że oglądałam Zagubionych, to nie wiem, co masz na myśli... co niby łączyło tych wszystkich ludzi, że lecieli jednym lotem? Bo chyba nie pamiętam...

elase

I dowcipu jak to Pan Bóg zebrał wszystkich grzeszników na pokład statku/samolotu.

Jordan66

Najwidoczniej.

raj001

Nie ogladalem "Zagubionych". Mimo to latwo bylo przewidziec zakonczenie pierwszego epizodu, po kolejnej osobie ktora zna Pasternaka.
Mysle ze w tym prologu nie chodzilo tworcy o zaskoczenie przez final epizodu, a o zaskoczenie calym epizodem jako poczatkiem filmu. I to sie udalo. Najsmieszniejsza chyba z Patraceniem, nie zgadzam sie ze nie pasowala do reszty. Wszystkie historie trzymaja podobny poziom. Nie nazwalbym filmu wybitnym czy genialnym. Ale interesujacym i zabawnym.

ocenił(a) film na 9
raj001

Zaskoczeniem dla mnie było, że jeszcze w rodziców wleciał.

Najlepsza z przebitą oponą.
Najmniej zapadła mi w pamięć kelnerka.

ocenił(a) film na 7
Sorbet

Ta dwójka ludzi, w których wleciał to byli rodzice Pasternaka?

ocenił(a) film na 9
Rozwielitka_Imperator

Idąc za jego tokiem myślenia, czyli destrukcja wszystkich, którzy doprowadzili do jego obecnego stanu należy przypuszczać, że dziadkowie z ostatniej sceny nie są przypadkowi :) O jego rodzicach też ktoś wcześniej wspomina.

ocenił(a) film na 7
Sorbet

Nie połączyłam wątków, dzięki :)

ocenił(a) film na 8
Rozwielitka_Imperator

w napisach końcowych w obsadzie tej części - wymienieni są Padre Pasternak - Hector Drachtman i Madre Pasternak - Maria Rosa Lopez Ottonello - więc chyba nie ma wątpliwości.;-)

ocenił(a) film na 9
Rozwielitka_Imperator

Też na to nie wpadłem oglądając. Genialnie wymyślone.

ocenił(a) film na 8
raj001

To akurat był motyw dużo starszy, bo z Agaty Christie "10 małych murzynków".

W ogóle w wielu segmentach widać oczywiste inspiracje: Pojedynek na szosie, Upadek z Douglasem.

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

U Agaty Christie nie było samolotu :)

ocenił(a) film na 8
raj001

Gdyby był to byłaby zrzynka, a nie inspiracja. ;)

ocenił(a) film na 7
adamcpdst

Swietne spostrzezenie. Duel i upadek tez mi sie od razu skojarzyli, ale reszty nie wyczailem. Watek z kelnerka tez dziwnie znajomy

Wayfarer17

dla mnie najlepsza była historia z weselem.
a najgorsza chyba też z odholowywaniem.

ocenił(a) film na 7
Francesc

czyli tytułowa najlepsza

ocenił(a) film na 7
Wayfarer17

A dla mnie z Bombitą była najlepsza. Jeżeli miałbym wybrać jedną, bo każda była świetna. Może nie była to też scena na której ryczało się ze śmiechu, ale tak do bólu celna i ta z cyklu "ja to skądś znam", że nie mogę jej nie docenić. Ale jeździ chodzi o historię na której się najbardziej śmiałem to ta pierwsza z wściekłym muzykiem. Najsłabsza - ufff, ciężko mi wyróżnić taką, ale jeśli miałbym to zrobić, to o chłopaku, który spowodował wypadek porwała mnie ciut mniej niż reszta.

ocenił(a) film na 5
Lumpi

Zgadzam się, inżynier był najlepszy.
Najsłabsza i chwilami, jak dla mnie oczywiście, żenująca była historia właściciela audi, trochę Tarantino zajeżdżało, podobnie jak historia w barze.

ocenił(a) film na 8
Lepaca_Set

Też najbardziej podobała mi się Bombita. Ta scena w korku, aż mi się przypomniało kapitalne Falling Down z Douglasem. No i końcowa scena w kawiarni przy świetnej muzyce.
Najgorsza wg mnie to ostatnia historia z weselem, tu już nie bardzo miałem się z czego pośmiać. Potrącenie też zbyt porywające nie było, poza wspomnianymi już kapitalnymi negocjacjami ;)

ocenił(a) film na 8
Wayfarer17

Wszystkie mi się bardzo podobały, ale historia Pasternaka chyba najbardziej, krótka, treściwa i na temat... I stop klatka z uciekającymi rodzicami przed samolotem wybitna ;-)

barton79

Dokładnie : )

ocenił(a) film na 9
Wayfarer17

Bo Pasternak 'dziki' był. Ale to, żebym przedostatni bilet do kina musiał kupować (pełna sala) to już skandal ;)

ocenił(a) film na 8
Wayfarer17

Najlepsze:

- "Pasternak"
- "W restauracji"
- "Pirat drogowy"

Reszta nieco słabsza, ale z pozytywnymi akcentami. Zgadzam się z Gypem, że ta z wypadkiem samochodowym w zasadzie zabawna tylko przy tych negocjacjach no i z tego synalka głupiego ogólnie bekę miałam. "Wesele" i "Pan Bombka" takie sobie.

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

Również dla mnie najsłabsza (nie słaba, ale w porównaniu do pozostałych) była właśnie ta z potrąceniem, ale na drugim miejscu od końca Wesele. Zaś najbardziej podobała mi się chyba historia z piratem drogowym, chociaż pozostałe również świetne ;) Właściwie to każda ma swoje dobre momenty.
"Jak to było? Jak trucizna się przeterminuje jest bardziej czy mniej trująca?" ;D

ocenił(a) film na 8
sundayborn

Hahaa ! Tak mniej więcej to brzmiało sundayborn :D Nie noo..3 pierwsze filmy, które wymieniłam są bezbłędne i obłędne, jak sobie je przypomnę to nie potrafię się zdecydować, który najlepszy bo wszystkie 3 świetnie trafiają w mój gust. No cóż i zgadzam się, że każda ma bardzo dobre momenty dzięki czemu film jako całość trzyma naprawdę wysoki mocny poziom, a ja już dłuugoo oczekiwałam na jakąś porządną współczesną czarną komedię !

P.S. Umieszczenie "Pasternaka" na samym początku + jego fenomenalna scena finałowa były strzałem w 10! Dawno nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło ! :)

ocenił(a) film na 8
XxXxxEVeRaxxXxX

O to to, nie wiem czy za jakiś czas nie stwierdzę, że jednak inna historia podoba mi się bardziej, gdyż każda jest dobra ;) Lubię takie filmy, na które składają się krótsze opowieści, bo nie zawierają one zbędnych dłużyzn, a jeśli do tego okraszone są sporą dawką humoru i zwrotów akcji - tym bardziej!

ocenił(a) film na 9
XxXxxEVeRaxxXxX

Dla mnie podobnie:

- "Pasternak"
- "W restauracji"
- "Pirat drogowy"
- "Potrącenie"

ocenił(a) film na 9
Wayfarer17

Nie potrafię wybrać, która najbardziej mi się spodobała, ale 3 najzabawniejsze:
-Pasternak
-Wesele
- Bombita

ocenił(a) film na 10
Wayfarer17

Najlepsza historia to wesele (zabawa przednia), na 2 miejscu pasternak i scena w barze. 3 miejsce to pan bombka (podobał mi się ten fragment, ta cała jego walka z machiną biurokratyczną) i scena na autostradzie.
Najmniej spodobała mi się ta część z potrąceniem.

ocenił(a) film na 6
negrita84

Ta z potrąceniem właśnie uważam,ze najlepsza bo najbardziej wiarygodna i najwięcej w niej sensu i ewentualnie "Wesele".

ocenił(a) film na 9
aronn

Bo w tej z weselem moim zdaniem najwięcej refleksji miało być. Ona nie miała być po prostu śmieszna. W tych pozostałych jest namiętność, zbrodnia w afekcie. A tutaj wyrachowane zło i krzywda. A sama puenta jest bezbłędna - tłum krzyczy "sprawiedliwość", a skatowaną ofiarą jest pazerny, ale niewinny Jose.

ocenił(a) film na 9
Wayfarer17

moje faworyty to zdecydowanie Pasternak, w restauracji, wesele, przebita opona(trochę mi się kojarzy z klimatem Tarantino) ;)

Wayfarer17

Jeśli miałbym je uszeregować to wyglądałoby to chyba tak:
wesele > Pasternak > opona > restauracja > potrącenie > Bombita

Wayfarer17

Mi się zdecydowanie najbardziej podobała historia Pana Bombity. Była bezbłędna i bardzo prawdziwa. Byłam całym sercem za tym Panem i za tym żeby udało mu się pokonać system. Podobała mi się też bardzo ta z weselem. Najmniej mi się chyba podobała z tym potrąceniem.

monsze

mam takie same odczucia, wesele i bombita były ciekawe i zabawne, potrącenie bardzo smutne, ostro naciągane i słabiutkie.

ocenił(a) film na 7
Wayfarer17

Pasternak był super:-) Czasami też bym sobie takim samolotem w coś a raczej w kogoś walnęła...

ocenił(a) film na 8
fryderyk_n

albo zaprosić wszystkich wrogów do takiego samolotu;-)

ocenił(a) film na 8
Wayfarer17

najlepszy był koniec wesela i samo wesele najgorsza historia to moim zdaniem z tym synem mogli lepiej to zakończyć

ocenił(a) film na 6
pp807

Czyli ta z potrąceniem?Właśnie najlepsza(nie przesadzona) i zakończenie też zajebiste.

ocenił(a) film na 9
aronn

scena z potrąceniem ciężarnej najmniej śmieszna była, przerażające że "bogaci synusie" tak mają chronione tyłki, moim zdaniem ku przestrodze

ocenił(a) film na 6
Tatiana_3

A co miało śmieszyć i po co?Historyjka fajna bo wszyscy negocjowali,każdy coś chciał ugrać(jak w życiu)każdy kombinował a i tak wszystko wzięło w łeb...

ocenił(a) film na 9
aronn

ta śmieszna to z przekorą, dla mnie właśnie życiowa i przerażąjąca...

Tatiana_3

wszystkie historie przerażające i ten film to żadna komedia a tragedia narodowa

ocenił(a) film na 9
Wayfarer17

"Bombita" historia najsłabsza gdyż była nudna a zarazem taka życiowa ale zakończenie było świetne :)
"Restauracja" nabrała tępa w momencie gdy pojawił się syn.
Scena z przebitą oponą doprowadziła mnie do śmiechu po słowach "- Ma pan jakąś teorie, inspektorze? - Zabójstwo z miłości?" i to ujęcie skierowane na auto :D
Nie wspominając już o Pasternaku i umieszczeniu tej historii jako początku filmu to świetne posunięcie :)
Reszta ma swoje plusy i minusy. Ale też jest naprawdę dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones