PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5320}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
6,6 2 848
ocen
6,6 10 1 2848
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

jak na moje Disney zrobił o wiele wierniejszą część Dzwonnika z Notre Dame. Ale ta też mi się podoba.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

Eee.. co? Disney zrobił "wierniejszą"? Jesteś pewien?...

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

Tak, jestem pewien.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

W takim razie ja jestem pewna, że nie czytałeś książki.

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

W takim razie jestem pewny że ty wcale mnie nie znasz, bo tak się składa że czytałem książkę i do dnia dzisiejszego jestem w temacie.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

No cóż, to że cię nie znam wiedziałam już wcześniej :D

Hmmm, w takim razie według ciebie Esmeralda i Phoebus żyli razem długo i szczęśliwie?...

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

Boże to jest film dla dzieci. W książce ich romans się nie udał, ponieważ Febus co prawda kochał Esmeraldę, ale miał inną. Po co przez taką małą różnicę robić szum?

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

Po to, że twoim zdaniem bajka Disneya była, jak to ująłeś "wierniejsza", a tego słowa używa się zazwyczaj, gdy film, lub wspomniana przez ciebie bajka, są zgodne z książką. Poza tym, żyć z ukochanym długo i szczęśliwie, a być powieszoną to jednak duża, a nie mała różnica :D

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

Jak na moje ten z 82 roku jest gorsza (ale również jest bardzo wierna). W tej Disneyowskiej Frollo był stary, okrutny, miał zmarszczki, mroczny strój itp. A w tej? No niby Derek Jacobi dobrze zagrał (to fakt), ale gdzie ten mrok? Gdzie ta starość? Gdzie ta przebiegłość? Zawsze za to uważałem że Frollo to dobry czarny charakter. Tutaj zaś trochę go jak na moje przesłodzili. Mogli mu chociaż dać mroczniejszy strój i go trochę postarzeć to by było dobrze. I jeszcze brakuje mi tej jego strasznej śmierci: w książce Frollo zostaje zrzucony przez dzwonnika z katedry, w Disneyowskim filmie spada z katedry (czyli bardzo podobne), a w tej? Gdzie ta wielka kara Boska za jego grzechy? Czytając książkę i oglądając Disneyowski film to mnie trochę ciarki przeszły, a tutaj ani trochę.

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

A jeśli chodzi o tą powieszoną Esmeraldę: to jest film dla dzieci. Dzieci by sie popłakały gdyby Esmeralda skończyła na szubienicy, a Quasimodo poszedł by do jej martwego ciała i popełnił samobójstwo.

ocenił(a) film na 6
Andrzejcoolziomek

I właśnie dlatego uważam, że książki Hugo nie nadają się do realizacji bajek Disneya. Albo chociaż tytuł powinien być inny. To jest "na podstawie powieści", a nie "ekranizacja". Różnice są znaczne. Moim zdaniem wygląd czy rodzaj śmierci Frollo to nie aż tak istotne szczegóły, jak zakończenie.

ocenił(a) film na 9
Morska_Bryza

Dla mnie to istotny szczegół. Bo to że zakończenie jest w bajce Disneyowskiej inne to mogę zrozumieć bo to w końcu film dla dzieci. Ale że tutaj są aż takie różnice? Frollo zostaje na jakiegoś tam gwoździa nadziany? To jest ta wielka kara Boska za jego grzechy? Zresztą obie części są jak na moje wierne, więc trudno szukać jakiś różnic, ale te w Disneyowskim filmie da się zrozumieć, bo to w końcu film dla dzieci, ale że w filmie dla dorosłych Frollo dostał tak słabą karę i jeszcze tak nie mroczne wyglądał? To dla mnie jest już dziwne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones