PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5320}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
6,6 2 849
ocen
6,6 10 1 2849
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Wierna adaptacja, a nie jakies wykrzywione historyjki Disneya!

Usagi_V

Opanuj się, czytałem twój post na forum "Dzwonnika..." wersji Disneya, i wiesz co, robienie bajki dla dzieci na podstawie opowieści o gościu szlachtującym kobiety, to nie jest taki dobry pomysł.

MR_ciachciach

Poza tym nie kończy się tak, jak w książce!

ocenił(a) film na 6
MR_ciachciach

Pozbyto się najlepszej części powieści – tj. końca, zamieniając na przelukrowany absurd. Gruingoire uciekający z Esmeraldą? Ładnie to wygląda, ale w książce to on ją olal ciepłym moczem, albo raczej zimnym, w końcu to ona wyraźnie go nie chciała.

Pozdrawiam!

Usagi_V

Te "wykrzywione historyjki Disneya" phi!

Usagi_V

Oświeć mnie jak chciałabyś by wierna adaptacja powieści Hugo była dostosowana do potrzeb najmłodszych widzów? I tak uważam, że ten film był bardzo dojrzały jak na animację.

ocenił(a) film na 8
Zielony Balonik

Ja mam dzwonnika dvdrip lektor pl i też sie ciesze,pozdrawiam wszystkich fanów

ocenił(a) film na 6
maciek27

masz jakies kompleksy gościu?!

ocenił(a) film na 8
gamertr

Szukasz zaczepki?? to ,że ktoś ma a ty nie nie znaczy o kompleksach,ja zawsze musze mieć wszystko w możliwie najlepszych wersjach,a co zazdrościsz?

ocenił(a) film na 6
maciek27

idź się lecz o.O jakiś kompleks niższości tutaj widzę ;p

ocenił(a) film na 8
gamertr

Leczyc to nie musze sie,nie znasz mnie to nie wypowiadaj sie,bo nie ma nic gorzego niz ludzie wypowiadajacy sie ,o czym pojecia nie maja,wmawiaj sobie dalej co cchesz,każdy ma swoje zasady,ja lubie mieć wszystko w mozliwie najlepszych wersjach lub wersje,ktorych nie ma nikt i tyle,

ocenił(a) film na 6
maciek27

no comment, upokarzasz się dziecko, a wersje DVDRip łatwo zrobić sobie wyobraź. Bierzesz oryginalny DVDrip, podkładasz ścieżkę z lektorem pod tamten i woala...masz ten twój DVDRip którego nikt nie ma -_-

ocenił(a) film na 8
gamertr

Po pierwsze nie znasz mnie,wiec nie wymyślaj i nie ejstem dzieckiem ,po 2 dvdrip juz mnie nie interesuje,bo zamowilem oryginal zza granicy i mam wstawionego lektora tam(oczywiscie do kopii),ale tej wersji nie ma nikt akurat,bo mi zalezlao na jak najlepszym obrazie,przy dobrym teelwizorze to widać,w tym wypadku dvdrip da gorszy obraz,niz moja wersja,na telewizorach komercyjnych jedynie to malo widoczne jest, to,że ty nie jesteś fanem najlepszych jakości nie znaczy,że ktoś ma tak sdamo nie być,

ocenił(a) film na 6
maciek27

bez komentarza -_o

maciek27

Można wiedzieć, o której wersji "Dzwonnika" piszesz? Jeśli masz "Dzwonnik z Notre Dame" z Anthonym Quinnem i Giną Lollobrigidą, to przegraj mi to na dvd, a chętnie odkupię. Wszystkie inne wersje są niegodne Wiktora Hugo. A kreskówka - to czysta kpina!

użytkownik usunięty
IrenaSz

Pisząc kreskówka masz na myśli film Disneya? Akurat mimo ogromnych rozbieżności z powieścią, jest to jedna z najlepszych ekranizacji (czy adaptacji).

Witaj! Lubie powieści Wiktora Hugo, a Dzwonnik z Notre Dame" " to światowe arcydzieło. Sam fakt robienia z takiego dzieła kreskówki dla dzieci (Disney) jest dla mnie oburzający. To dramat, z tragicznym zakończeniem, a nie zabawka! Film z Anthony Quinnem i Lollobrigida był świetny i odpowiednio dramatyczny. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
IrenaSz

A oglądałaś tę "kreskówkę"? Jest bardzo dojrzała, nie jest to jednak adaptacja ani ekranizacja książki - jest to film na motywach powieści, czyli wykorzystujący tylko pewne elementy.

ocenił(a) film na 6

Bardzo lubię wersję disneyowską, co nie oznacza, że uważam ją za jedyną właściwą interpretację powieści Hugo. Czytałam książkę - jest inna od Disneya i inna od filmu, o którym piszemy.

ocenił(a) film na 6
Usagi_V

To wcale nie jest wierna adaptacja i z książką ma mniej wspólnego niż bajki Disneya. Ale jedno i drugie oglądało się przyjemnie ;)

ocenił(a) film na 6
Bella_24

Zgadzam się. A jak Usagi_V taka mądra, to niech sama zrobi lepszy film.

ocenił(a) film na 8
Usagi_V

Skrzywiona? To bajka da dzieci z pięknym przesłaniem, jedna z najlepszych adaptacji jakie widziałam. To chyba poprawna kolej rzeczy kiedy w wieku 9 lat płakałam przy kreskówce a w wieku 18 płaczę przy filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones