PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 520
ocen
7,4 10 1 74520
7,2 9
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame


Chyba jestem w stanie dostrzec to dopiero teraz. Kolory w filmie są bardzo ponure jak na
średniowieczne miasto przystało. Nie ma pięknego królestwa jak w Śpiącej Królewnie. Cały
krajobraz jest bardzo rzeczywisty. Ostatnie sceny były bardzo przerażające. Wszędzie czerwień.
Co do postaci... Frollo, fanatyk religijny, jest to najstraszniejszy czarny bohater Disney'a. Nawet
Skaza nie dorównuje mu. W odróżnieniu od Frolla skupiał się na swoim bratanku ten zaś
mordował nawet zwykłych cywilów. Moment w którym chciał spalić rodzinę w domu lub dokonać
osądy Esmeralldy był naprawdę nie przeznaczone dla młodszych widzów.
Sam Quasimodo sprawiał, że chciało mi się płakać. Chłopak o złotym sercu tak bardz
poszkodowany przez los.


:((((((((((

Maggery

Całkowicie się zgadzam. Dlatego dla mnie to ulubiona animacja Disneya, nie Król lew nie Kraina Lodu, a właśnie Dzwonnik z Notre Dame! Dzwonnik... jest wg mnie niedocenioną animacją, a szkoda bo to cudowny film.

użytkownik usunięty
Maggery

To nie kolorystyka obrazu świadczy o tym, czy film jest mroczny, czy nie.

ocenił(a) film na 8

W dużej mierze wpływa. Nie mów, że nie ma żadnego znaczenia.

użytkownik usunięty
Maggery

Film może być kolorowy jak cukierek i przy tym cholernie mroczny, albo ciemny wizualnie i całkiem lekki. A ten akurat ma kolory normalne nieprzesadzone w żadną stronę.

ocenił(a) film na 8

Nie wiem czy mnie zrozumiałeś, ponieważ nie zawarłam nigdzie fragmentu, który świadczyłby, że to kolorystyka ma jedyny wpływ na całą atmosferę filmu. Napisałam właściwie jedno zdanie na jej temat " Kolory w filmie są bardzo ponure jak na średniowieczne miasto przystało". Przywołałam więcej argumentów, które tworzą dopełnienie całej wypowiedzi, a zostały pominięte.
Radzę film obejrzeć jeszcze raz. Prawie cała akcja rozgrywa się w szarych, zimnych murach średniowiecznego miasta.
Jeśli znasz konkretny przykład "cukierkowego", ponurego i animowanego filmu napisz. Chętnie obejrzę :).

użytkownik usunięty
Maggery

Nie muszę oglądać filmu jeszcze raz, bo znam go na pamięć. Kolory wcale nie są ponure, po prostu nie są bajkowe, jak w innych filmach Disneya. Masz tu całą gamę barw na festiwalu, delikatny błękit wewnątrz katedry, czy nasycone czerwienią sceny finałowe. Kolory są całkiem naturalne, mogą się wydawać ponure w porównaniu z innymi filmami Disneya.

Koralina, Pinokio (disneyowski), Książę Egiptu to na przykład filmy kolorowe i dość ciężkie (zwłaszcza Książę Egiptu). Z kolei taka Gnijąca Panna Młoda, mimo ciemnych, trupich barw jest bardzo pogodnym, lekkim filmem.

Kolory raczej tworzą atmosferę, nie wiem jak to określić, nie pionową (w górę pogodnie, w dół mrocznie) tylko poziomą.

ocenił(a) film na 10
Maggery

Poza animacjami, bo tutaj akurat kod barwny zdaje mi się konsekwentny, pastelowe kolory towarzyszą mrocznym klimatom w
http://www.filmweb.pl/Edward.Nozycoreki
http://www.filmweb.pl/film/Blue+Velvet-1986-1085
http://www.filmweb.pl/film/Żony+ze+Stepford-1975-35740

ocenił(a) film na 8

Kolorystyka wpływa na atmosfere.

ocenił(a) film na 10
Maggery

zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
Maggery

The Black Cauldron jest chyba mroczniejszy ;)

ocenił(a) film na 8
zofffja

Nie znam, ale chętnie obejrze : D Wygląda ciekawie.

zofffja

Miałem to napisać, ale szukałem, czy ktoś mnie aby nie uprzedził :)

ocenił(a) film na 10
Maggery

Oglądając teraz po latach, mam teraz 16 lat to naprawdę tu dostrzegam więcej. Nie wiedziałam np, że Frollo był zakochany w Esmeraldzie.

asiulka026

Nie tyle był zakochany, co zwyczajnie jej pożądał. To spora różnica.

użytkownik usunięty
garfield_7

Dokladnie! Gdy obejrzalem te animacje ponownie juz jako dorosly czlowiek, bylem w szoku, ze tworcy Disneya nie bali sie pokazac w sposob realny, zadzy w sumie juz starego pryka, do mlodej, atrakcyjnej (nie bojmy sie powiedziec sexownej) kobiety.
Sama animacja - rewelacja, jak wiekszosc bajek Disneya z lat 90tych.

ocenił(a) film na 10

"Stary pryk" też ma prawo kochać.

ocenił(a) film na 10
garfield_7

Frollo nie był zakochany? Przeczytaj oryginał, jeśli to nie zbyt duży kłopot.

Maggery

"Czarny kocioł" z lat 80. XX w. również jest mroczny. Nawet bardziej od "Dzwonnika z Notre Dame".

użytkownik usunięty
Maggery

Frollo fanatykiem religijnym?
Lekceważący stosunek do duchownych, miejsc świętych, niszczenie drzwi i ornamentów kościoła?
Widać, że w ogóle nie rozumiesz tej postaci.
Frollo to po prostu nieszczęśliwy człowiek, który nie radzi sobie ze swoimi emocjami których nie potrafi wyrażać w normalny sposób a frustrację wyładowuje na urojonych wrogach których niesłusznie obwinia o swoje wewnętrzne problemy.

Maggery

Jeśli "Dzwonnik" jest dla Ciebie najmroczniejszą bajką Disneya to znaczy, że nie widziałaś "Taran i magicznego kotła".

Maggery

Niestety co do kolorystyki mylisz się. Średniowiecze nie było szare i ponure, uwielbiano pstrokaciznę i rozmaite kolory.

ocenił(a) film na 10
Maggery

To nie jest "bajka Disney`a", tylko Wiktora Hugo. Mroczna, ale piękna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones