PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 497
ocen
7,4 10 1 74497
7,2 9
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Oglądałam Dzwonnika może trzy w swoim życiu, mało w każdym razie, ale tytułowej piosenki słuchałam dość często i dopiero wczoraj kapnęłam się, że przecież matka Quasimodo była Cyganką czyli on sam jest również Cyganem a wcale nie wygląda. xD No właśnie, gdzie czarne włosy i ciemna karnacja? Czyżby przeoczyli to scenarzyści? Nie wydaje mi się. Dziwne. W scenie z Jaskinią Cudów można przypatrzeć się reszcie Cyganów i wszyscy wyglądają podobnie...

silvia_slonce16

Hmmm... a może Quasimodo się umył? xD

Borys1900

Hahaha. :P Nie no, teraz doszłam do wniosku, że mógł nie być ich biologicznym dzieckiem, nie wiem jak było w książce niestety.

silvia_slonce16

W książce z tego co pamiętam to był chyba blondynem. To, że wszyscy cyganie mają ciemne karnację i włosy to zwykły stereotyp, tak jak że wszyscy latynosi mają czarne włosy i śniadą cerę. Jeśli miał w rodzinie kogoś rudego, to bez problemu mógł się taki urodzić.

ocenił(a) film na 6
silvia_slonce16

W książce on był dzieckiem cygańskim, a Esmeralda właśnie nie była cyganką, tylko została porwana przez cyganów jak była dzieckiem. Quasimodo był chyba szatynem, ale jego karnacja nie była chyba opisana...

ocenił(a) film na 10
Paklpy

No tak, ale Emseralda miała ciemniejszą skórę i ciemniejsze włosy więc różnicy wielkiej nie było.

silvia_slonce16

Z tego co można sugerować z wyglądu, miał różne choroby genetyczne, więc mógł być też i albinosem.

PS. Wśród cyganów czasami pojawiają się dzieci o jasnej karnacji z blond lub rudymi włosami. Są to ich biologiczne dzieci chore na albinizm, no ale dość długo uważało się, że te dzieci porywali. ;)

ocenił(a) film na 8
silvia_slonce16

Właściwie... nie wszyscy Cyganie muszą wyglądać tak samo : D

ocenił(a) film na 10
silvia_slonce16

no właśnie też mnie to zastanawiało. Nie widziałam rudych albinosów. No chyba ,że taki żółto-pomarańczowy odcień jak po dekoloryzacji ale nie mocno rudych. No cóż, może to nie był jego ojciec? Albo nie jego matka? W ogóle animatorzy nie zastanowi się nad tym jak tworzyli tę postać? Mnie to dręczyło od lat.

FearTheRipper

Może w książce jest rozwiązanie :)

FearTheRipper

Nie zastanawiali się, bo nie ma nad czym. Przecież to że wszyscy cyganie mają ciemną karnację i włosy to stereotyp. Jego rodzice mogli tak wyglądać, a on spokojnie mógł się urodzić jaśniejszy i rudy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones