PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 431
ocen
7,4 10 1 74431
7,5 8
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

gargulce

ocenił(a) film na 10

jak myslicie one sa prawdziwe czy jednak Quasi wyobrazil je sobie ? Mam pewną hipoteze....te gargulce są dobre i są jego jedynymi przyjaciółmi do pewnego czasu....w finale w scenie śmierci Frolla pewien gargulec także ożywa i karze Frolla. Sądze że jednak są prawdziwe i naprawde nie przeszkadzaja mi one w filmie...

jestemtwoimojcem

Gargulce są elementami katedry, czyli są w pewnym sensie istotami boskimi, trochę jak anioły, które pomagają dobrym ludziom (Quasimodo), a karzą tych złych (Frollo)... ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

niektórzy na nie narzekają ale ja polubiłem ich :)

jestemtwoimojcem

Do samych gargulców nic nie mam, są całkiem fajne, ale nie podoba mi się piosenka "Niezwykły gość" wg mnie nie pasuje do reszty piosenek z filmu, przy "Ogniu piekielnym", czy 'Modlitwie Esmeraldy", "Niezwykły Gość" wypada blado i dziecinnie, choć znam ludzi, którzy też ją lubią. ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

tak ja też uważam że orginalne a guy like you brzmi zdecydowanie lepiej

jestemtwoimojcem

Angielska wersja jest o wiele mniej infantylna od polskiej, ale i tak najmniej lubię te piosenkę.

użytkownik usunięty
jestemtwoimojcem

Gargulce oczywiście są elementami architektury Notre Dame, natomiast nie są żywe. To wymysł Quasimodo. Gargulec, który ożył na końcu to halucynacja Frollo, który był w tym momencie już nieźle szalony.

ocenił(a) film na 10

moje dziecinstwo....zostało zniszczone

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones