PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5347}
7,3 45 517
ocen
7,3 10 1 45517
7,8 25
ocen krytyków
Ed Wood
powrót do forum filmu Ed Wood

Ciężkostrawny

ocenił(a) film na 3

Gratuluję wytrwałości zwolennikom tego filmu. Dawno nie oglądałem nic tak ciężkostrawnego. Nuda i duszny klimat. Poza tym strasznie sztuczny.

3/10

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
yossarian84

Pomiędzy litery "e" oraz "r" wkradła ci się kropka matołku :P

kulten

nominacja do zlotego globu da najlepszej 'komedii' mowi wszystko o filmie, który w ogole nie jest śmieszny. 4/10 dla mnie.

ocenił(a) film na 8
Mighty_SavagE

przecież to jest biografia... Oczekiwałeś komedii od takiego filmu?

ocenił(a) film na 7
gowniarz_wyniosly

Ktoś tu nie zrozumiał, że chodziło o groteskę. A ten film tak jak sam Ed Wood był groteskowy.

Mighty_SavagE

A dla mnie był i śmieszny i smutny, po prostu piękny. Wg mnie najlepszy film Burtona, inny od pozostałych jego dzieł, bardzo dojrzały, ale nie brakuje też charakterystycznej dla Tima "błazenady". Kreacje aktorskie wyśmienite.

ocenił(a) film na 10
Mighty_SavagE

To nie jest komedia, jełopie. Tak ciężko ocenić film bez sugerowania się opisem? Jakby jakiś dureń napisał ci że to horror, to być marudził, że nie jest straszny, wiec go nisko ocenisz? Ludzie, weźcie się nauczcie myśleć samodzielnie...

yossarian84

No tak, nie jest to komedia, więc wszędzie widnieje pod takim szyldem i nominują je do nagród w takiej kategorii. Faktycznie ma to sens. Ale tak, jest to także dramat. I w ogóle mnie w tym zakresie nie przejął. Jedyna wartość to aspekt biograficzny i kilka kreacji aktorskich. 4/10.

ocenił(a) film na 8
Mighty_SavagE

Wartością filmu jest przede wszystkim to, że nie tylko pokazuje twórczość Wooda, ale też zawiera w sobie wiele symboliki i w pewien sposób naśladuje jego twórczość, pokazuje, jak było mu ciężko, ale jednocześnie ukazuje jak było mu ciężko. Nie był wybitnym reżyserem, nie był nawet dobry, jednak w jego filmach można dostrzec, że jego twórczość wprowadzała całkiem ciekawe pomysły, i mogła by być naprawdę kasowa, gdyby ktoś dał mu na to szansę.

Jednocześnie całkowitym bezsensem jest oceniać film, nie znając jego oryginalnych dzieł, na których ten film jest wzorowany.

Wood nie stworzył dobrych filmów, jednak miały one niezaprzeczalny klimat klasycznego horroru. Poza tym, to nie jest film Wooda, i jest bardzo udany, choć to pewne, że dla niektórych jest po prostu zbyt ambitny (może zbyt głęboki?), i przez to "ciężkostrawny"

ocenił(a) film na 9
michal2600

"Jednocześnie całkowitym bezsensem jest oceniać film, nie znając jego oryginalnych dzieł, na których ten film jest wzorowany."
Bardzo niemądre stwierdzenie i zdaje się być skierowane tylko do tych, którzy dają niskie oceny temu filmowi. Ja oceniam film jako ten jeden film, pojedyncze dzieło. Równie bezsensowne wydają mi się stwierdzenia pod adaptacjami "nie czytałeś książki, to się nie wypowiadaj". Film to film, a jeśli nawiązuje do jakiegoś innego elementu, czy to książka czy dzieła innego artysty, powinien to robić w taki sposób, żeby dobrze i w miarę dokładnie (żeby nie było czegoś niezrozumiałego czy niedopowiedzeń) przedstawić dany element.

ocenił(a) film na 9
Mighty_SavagE

Bo to jest dosyć specyficzny humor, można go nazwać czarnym humorem, chociaż dałabym mu oddzielną kategorię "styl Burtona". Nie każdemu podpasuje jako komedia, tak samo jak nie każdemu spodoba się na przykład Monty Python. Dla mnie ten film pasował klimatem, ale zawsze kiedy do niego wracam przypomina mi się sam Ed Wood. Z tego filmu wręcz emanował optymizm. Pomimo przeciwności różnego rodzaju, on nadal tworzył, nie poddawał się. Krotko- robił to co kocha. I uwielbiam też scenę już pod koniec filmu- Ed chwilowo traci nerwy, ucieka z planu, kiedy inni zbytnio wtrącają się w jego film. I wtedy w barze przeprowadza rozmowę z Orsonem Wellsem, reżyserem Obywatela Kane'a. "O marzenia warto walczyć." mówi. Ed wraca wtedy na plan i postawia zrobić film po swojemu. Dla mnie ten film ma w sobie pewną magię, właśnie o marzeniach, o tym jak piękne jest życie kiedy robisz to co kochasz.

ocenił(a) film na 10
abc2343

Dokładnie !:)