Powstały 4 zakończenia filmu - które najlepsze?

Jakby ktoś ich wszystkich jeszcze nie widział to proszę bardzo:

http://www.youtube.com/watch?v=T8zO9rDKmyA

No i pytanie - które najlepsze?

Każde z tych zakończeń zmienia wymowę filmu. Dlatego pewnie też różnym ludziom różne
zakończenie się podobało.

Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem było pierwsze - czyli takie które trafiło do kin. Evan cofa
się do czasów dzieciństwa, ubliża Kayleigh, następnie już w dorosłym życiu mijają się na ulicy,
ale każde podąża w swoją stronę. To zakończenie jako jedyne niesie ze sobą przesłanie: nie da
się idealnie ułożyć sobie życia. Nie wszystko można otrzymać od niego, ale to nie oznacza, że
może być ono złe. Po prostu z pewnymi rzeczami trzeba się pogodzić i patrzeć w przyszłość.

Drugie rozwiązanie (czyli jak Evan i Kayleigh umawiają się na kawę) - cóż... fanom komedii
romantycznych na pewno się spodoba, ale na pewno nie mi. Zbyt przesłodzone i ujmuje temu
filmowi autentyczności.

Trzecie rozwiązanie (Evan podąża za Kayleigh) choć takie podobne do tego drugiego to jednak
spodobało mi się bardzo (może dlatego, że na miejscu Evana sam bym tak zrobił). Być może
jakby trochę inaczej poprowadzili pewne wątki to właśnie to zakończenie uznałbym za najlepsze.
Nie mniej jednak - Evan uporządkował sprawy swoich bliskich, więc uznał, że czas działać dla
siebie. Reżyser pozostawił otwartą furtkę - nie wiadomo co się z nimi dzieje później, nie wiadomo
w ogóle czy Kayleigh nie jest już przypadkiem zamężna, ale podoba mi się wizja, w której Evan do
samego końca się nie poddaje.

Czwarte rozwiązanie, czyli to najmroczniejsze. Też ciekawe, ale nadaje temu filmowi wymiar
całkowitego dramatu i pozbawia zarazem tego morału, że wszystkiego w życiu mieć nie można.
Cóż, w zasadzie taki był na początku pomysł reżysera, ale cieszę się, że ostatecznie z niego
zrezygnowano. Jak dla mnie - zbyt dramatycznie.

A tak w ogóle "Efekt motyla" to świetny film. Bardzo dobrze ukazuje jak te nawet najmniejsze
rzeczy mogą poruszyć kostki domina i w rezultacie całkowicie zmienić nasze życie. Jakby ktoś
znał podobne filmy w stylu:

- Bohater może się cofać do przeszłości, aby zmienić swoje życie
- Nawet te najmniejsze rzeczy mogą mieć wpływ na te największe

to bardzo bym prosił o napisanie jakiś propozycji. Bardzo lubi filmy w tym klimacie.

No i wracając do głównego wątku - które zakończenie uważacie za najlepsze?

12

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: