PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40252}

Efekt motyla

The Butterfly Effect
7,8 508 434
oceny
7,8 10 1 508434
5,7 30
ocen krytyków
Efekt motyla
powrót do forum filmu Efekt motyla

Słuchajcie, oglądałam ten film bilion razy, ale szukam w nim czegoś pozytywnego, czy ktoś z Was
uważa, ze w tym filmie jest dobro, że jest pozytywny, mimo traumatycznych przeżyć Evana????
Będę wdzięczna za jakąkolwiek opinie:) pozdrawiam.

użytkownik usunięty
rosaria

No raczej jest dobro skoro główny bochater tego filmu naprawia swoje błedy(samobójstwo kelly, choroba swojej matki) nie jestem dobry w udzielaniu opini zbytnio ale moje zdanie brzmi że jest dobro.

ocenił(a) film na 9
rosaria

SPOJLERY!!!!

Fakt, film nie miał dużo pozytywnych akcentów, ale zwróć uwagę na relacje między głównymi bohaterami. Gdy Evan był kaleką jego przyjaciele traktowali go bardzo dobrze mimo wszystko. Zwróć uwagę na relacje brat-siostra, która broni go mimo, że ten biega z maczugą, Evan bardzo przejął się chorobą mamy. Myślę, że gdyby Evan miał gdzieś losy wszystkich innych to nie cofałby się w czasie, żeby zmienić bieg wydarzeń. Wszystko w zasadzie robił dla innych. Dla mnie film posiada pozytywne aspekty uwięzione w bohaterze, którego na polskim nazwalibyśmy "tragicznym". Nie wiem czy tego określenia używa się mówiąc o filmach.

użytkownik usunięty
rosaria

To nie jest film dla kobiet wrażliwych.

A, Twoim zdaniem, dla jakich ludzi? sprecyzuj.

ocenił(a) film na 9
rosaria

SPOJLER SPOJLER SPOJLER - Moim zdaniem film ten pokazuje walkę człowieka z wszechświatem, konflikt jednostki z siłami wyższymi. Jakkolwiek Evan by nie postąpił to i tak nie byłoby mu dane zaznanie szczęścia z Kelly przy jednoczesnym szczęściu wszystkich swoim przyjaciół. Postanowił więc zrezygnować z wielkiej miłości swojego życia aby uchronić swoich bliskich od zguby. Film porusza kwestie losu człowieka uwikłanego w splot skomplikowanych wydarzeń z którego trudno się wydostać. Jedyna pozytywna rzecz w tym filmie to zakończenie w którym dwójka głównych bohaterów spotyka się na ulicy w nowej linii czasowej, mają ułożone życia ale się nie znają ( Evan oczywiście zna Kelly ). Moim zdaniem film jest bardziej realistyczny niż pozytywny, ponieważ pokazuje życie takie jakie jest naprawdę a nie takie jakie chcielibyśmy aby było. Jeśli masz odwagę zmierzyć się z tą prawdą to gorąco ci go polecam oraz takie filmy jak : Więzień nienawiści, 12 małp, Zielona mila, American beauty ,Siedem, Wyspa tajemnic, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Filadelfia, Amores perros czy Requiem dla snu. Jeśli natomiast wolisz wyciągać z filmów jedynie pozytywne emocje to polecam : Piękny umysł, Skazani na Shawshank, Forrest Gump, Nietykalni, Atlas chmur, Niepokonani, Amistad czy Slumdog. Milioner z ulicy. Pozdrawiam.

felek87

Pamięta ktoś z was taki film też o alternatywnym wyborze, gdzie żona jak dobrze pamiętam wraca z pracy w szpitalu do domu 1 opcja, że mąż nie zdąża schować po kochance kieliszka i żona od niego odchodzi i poznaje nowego gacha, a alternatywne, że mężowi udaje się zakamuflować wizytę kochanki i dalej są razem. Pamiętam, że później tak co 15 min pokazywali 1 i 2 opcje na zmianę jakby się zmieniło życie bohaterów i na koniec jakoś 1 i 2 opcja zgrywa się w prawie identyczne zakończenie, że ona i tak od niego odchodzi i w 2 opcji poznaje tego gacha po prostu trochę później.

Artur88Tupac

podbijam temat bo film mnie zainteresował (chociaż spojler po całości)
kojarzy ktoś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones