PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95749}

Ekspres polarny

The Polar Express
6,6 79 540
ocen
6,6 10 1 79540
6,1 12
ocen krytyków
Ekspres polarny
powrót do forum filmu Ekspres polarny

Płacą Wam za wypisywanie takich bzdur? Film jest, co najwyżej, przeciętny. Animacja razi swoją sztucznością. Miało być "magicznie" - wyszło tandetnie. Nie przepadam za nowymi bajkami, chociaż trafiają się perełki - "Wall.E", "Toy Story"... W obu przypadkach, twórcy mieli pomysł na wygląd świata, postaci i z powodzeniem go zrealizowali. W "Ekspresie Polarnym" wszystko jest tak przerażająco puste, pozbawione życia... Mnie te dzieci - ich gesty i mimika - wręcz odrzucały.
Po drugie - historia. Tu, rozumiem, dzieciom może się podobać, bo w końcu, kto z nas, mając parę wiosen mniej, nie czekał na św. Mikołaja i prezenty pod choinką. Nie czepiam się, że w filmie zabrakło aspektów religijnych, bo takie zarzuty są głupotą. Piszę to z punktu widzenia ateistki, ale bynajmniej nie po to, by podkreślić, że dobrze, iż nie poruszono takich kwestii... Cóż, śmieszą mnie głosy: "A gdzie jest Chrystus?!". Chrystusa nie ma, bo pięciolatek nie chcę oglądać hippisa z długą brodą, tylko faceta w czerwonym szlafroku, który obdaruje go górą prezentów. TO dla dzieci jest "magia świąt".
ALE odnoszę wrażenie, że całość jest zbyt poważna. Patetyczna. Z aspiracjami na arcydzieło, a arcydzieła się tu nie da doszukać, po prostu. W zamierzeniu film wielki, a wyszła papka - dziwna wizualnie, nieciekawa fabularnie. Nie, nie. "Ekspresowi Polarnemu" podziękujemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones