PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411063}

Elegia

Elegy
7,1 27 200
ocen
7,1 10 1 27200
6,9 8
ocen krytyków
Elegia
powrót do forum filmu Elegia

Subtelna teatralność w tym filmie była, żaru nie czułem w ogóle. to znaczy byłem świadom tych wszystkich uczuć,
rozterek, namiętności, wahań i dylematów wszystkich bohaterów tej historii (naprawdę znakomitej historii!) ale ich nie
czułem! To wszystko zostało pokazane tak leniwie, teatralnie i oszczędnie, że "Elegia" była bliższa uśpieniu mnie niż
wstrząśnięciu mną! A historia miała potencjał na to drugie. Stąd uważam reżyserię za zdecydowanie najsłabszy element
tego filmu. A że jest to element kluczowy to ocena filmu i jego odbiór- przynajmniej w moim wypadku - są jakie są.
Niestety duży zawód!

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4

"bliższa uśpieniu" lepiej bym tego nie ujęła. Szkoda.

ocenił(a) film na 6

Podpisuję się pod tym. Dla mnie osią historii wydaje się być motyw starości, starzenia się - bardzo ciekawy skądinąd. Opisy filmu dotyczą burzliwej miłości, namiętności, zazdrości, ale w filmie nie czuć tych emocji, jak dla mnie są słabo zarysowane i są tłem dla ukazania kryzysu starzenia się głównego bohatera.

ocenił(a) film na 7
Miu_Miu_4

Opisy filmu są pisane przez ludzi, którzy czasem nawet nie oglądali obrazu, ale zajawkę.
To film nostalgiczny - przede wszystkim o przemijaniu. Również o naszych ułomnościach w nawiązaniu relacji.
Jak pokazywać wielka namiętość, skoro brak emocjonalnego zaangażowania, skoro bohater ma tyle blokad wewnętrznych...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones