PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558960}

Elizjum

Elysium
6,4 140 719
ocen
6,4 10 1 140719
5,8 19
ocen krytyków
Elizjum
powrót do forum filmu Elizjum

Zabrać bogatym i oddać biednym. Skąd my to znamy.

Były sobie dwa kraje.
W jednym był okropny kapitalizm. Bogacze latali prywatnymi samolotami, mieli piękne wille i luksusowe jachty, podczas gdy okropnie wyzyskiwanym robotnikom ledwie starczało na kupno mieszkania i własnego forda. No i tragedia. Ci którym nie chciało się pracować marzli i żebrali na ulicach. - KOSZMARNY KRAJ
W drugim roztaczała się piękna wizja równości i sprawiedliwości społecznej (nie mylić ze sprawiedliwością). Wszystkim dawano wg potrzeb, najważniejsze były potrzeby robotników, a wrednych kapitalistów i wyzyskiwaczy rozstrzelano. Wszystko było za darmo i dla wszystkich. Zakłady pracy dbały o robotników, były darmowe wczasy, służba zdrowia i tanie leki.
Dosłownie RAJ NA ZIEMI
Pytanie:
W którym kraju wolałbyś mieszkać??
Jak dojdziesz do tego, że pierwszym krajem były USA, a drugim ZSRR, to nad odpowiedzią się nie zawahasz.

Poza tymi socjalistycznymi bredniami, że biedni ludzie są wykorzystywani przez okropnych kapitalistów krwiopijców, to film całkiem O.K.
Widać bakteria Karola Marksa zbiera kolosalne żniwo.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
prowrocek

LoL, widzę, że mamy tu do czynienia z internetowym członkiem bojówki Krowina :D W skomputeryzowanym i zautomatyzowanym świecie jak w filmie praca robotników w fabrykach była zbędna. Roboty powinny być tworzone przez... roboty ;) Film zawierał mnóstwo rzeczy nielogicznych, ale pokazywał ważną rzecz, mianowicie do czego dochodzi przy dużych różnicach w dochodach biednych i bogatych. Nie rozumiem za to po co stacja kosmiczna, a nie inna planeta. Nie rozumiem też dlaczego w tak zautomatyzowanym i rozwiniętym technologicznie świecie problem przeludnienia nie został rozwiązany przez kolonizację planet układu słonecznego. Mało zrozumiałe jest też dla mnie to, że skoro androidy były już tak zawansowane to co szkodziło wybudować fabrykę w której tworzeniem kolejnych androidów zajmowały by się te - stworzone przez człowieka. Możemy sobie pogadać o kapitalizmie, ale przegrasz tą dyskusję, gdy rzucę jednym hasłem - bezrobocie technologiczne.

ocenił(a) film na 9
Savpether

jeśli szewc klepał jedną parę butów przez tydzień. To para butów kosztowała w największym skrócie jego tydzień pracy. Więc gdy zarabiał miesięcznie 2000 zł, para butów powinna kosztować 500 zł. Tak dla uproszczenia pomijam koszty materiału innych pracowników i podatki.
Jeżeli ten sam szewc kupi maszynę i z jej pomocą robi buty jeden dzień. To zrobi cztery pary nie w miesiąc a w 4 dni i albo utrzyma cenę i będzie mógł przez 3 tygodnie w miesiącu odpoczywać (mając ten sam dochód), albo zrobi w miesiącu 20 par i sprzeda je po 100 zł. (Nadal utrzyma dochód 2000 zł)
To jest dowód na to, że "bezrobocie technologiczne", to jest taka sama bzdura jak "sprawiedliwość społeczna". W starciu z logiką te stwierdzenia upadają.
Zapytaj mamy, ile kosztował rower w latach 60tych. Kosztował dobrych 5 pensji. A teraz za pensję kupisz 5 rowerów (załóżmy z marketu tych tanich) To jest efekt poprawy technologicznej. Technologia nie jest wrogiem ludzkości, tylko sprzymierzeńcem. Jeżeli w fabryce pracuje 100 osób i robią rowery. A zastąpi ich robot. To przy utrzymaniu ceny rowerów można tych ludzi nadal zatrudniać i oni usiądą i będą patrzeć jak robot tyra za nich. Jeśli się ich zwolni to po to aby obniżyć koszty produkcji, ale.... obniżyć też ceny rowerów.
Więc skoro przeciętny Kowalski kiedyś zarabiał 2000 i tyle kosztował rower. To za pensję kupił dokłądnie rower. Kiedy rowery zaczeły być produkowane przez roboty. To teraz kosztują nie 2 000 a 1 000 zł. Połowe potaniały, bo połowa załogi została zwolniona. I w czym problem??
Przecież kowalski, po zakupie roweru ma jeszcze tysiąc złoty, którego nie schowa w skarpetkę tylko kupi coś innego. Ta obniżka ceny roweru stworzy popyt na inny produkt (bo jest kasa) i w tej branży ci ludzie się zatrudnią.

Inny przykład.
Wyobraź sobie, że ktoś wydaje 200 zł miesięcznie na cukierki, które kosztują 20 zł za kg. Ma 10 kg co miesiąc. Kiedy zautomatyzujesz linię zaczniesz wyrabiać w tych samych kosztach produkcji i bez zwiększenia zatrudnienia kilka razy więcej produktów. To źle???
Teraz mogą potanieć (to wymusza konkurencja, która ma podobne maszyny) i będą po 5 zł zamiast po 20. Teraz kowalski po prostu za te same pieniądze kupi ie 10 a 40 kg. Wszystkim się poprawia.

Gdyby bezrobocie technologiczne miało jakikolwiek sens, to jedynym sposobem na poprawę finansów państwa byłoby zniszczenie maszyn i wyruszenie w pole z graczkami, haczkami i kosami. No fakt, że wtedy całe rodziny na wsiach zaharowywałyby się na śmierć i nikt by się nie obijał, ale nie takie bezrobocie jest problemem.

Bezrobocie rośnie wtedy, kiedy rząd je zwalcza. W tych krajach, w których związkowcy wywalczyli swoje postulaty, to właśnie te kraje zbankrutowały, a oni teraz stoją i myślą : CO SIĘ STAŁO??

Najgorsze, że te wszystkie pomysły socjalistów nie tylko nie działają, ale są przeciw-skuteczne i przynoszą efekt odwrotny od zamierzonego.
Co zrobi kapitalista kiedy zobaczy w sklepie chleb po 80 zł za bochenek?? Powie: DO WIDZENIA i pójdzie do drugiego sklepu.
Co zrobi socjalista: Wezwie TV i zacznie wymuszać na sklepikarzu, żeby ten obniżył cenę. Powoła zaraz 3 ludzi od pilnowania cen w sklepie, kolejnych trzech żeby pilnowali, aby ta trójka nie dogadała się z właścicielem itd. Jak wsadzą biednemu sklepikarzowi tylu darmozjadów na kark, to on nie obniży teraz ceny, bo nie będzie miał za co, kiedy opłaci tych pilnowaczy. I tak działa socjalizm.
Wszędzie tam gdzie był socjalizm, to zbankrutował, a ludzie dzisiaj chcą socjalizmu. Tego pojąć nie mogę.

Odpowiedz mi na pytanie? Czy "sprawiedliwość społeczna" = "sprawiedliwość".
Jeśli tak, to po cholerę dopisek społeczna??
Jeśli nie, to jedyna rzecz jaka istnieje, która nie jest równa sprawiedliwości to.. NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.
Wniosek
SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA = NIESPRAWIEDLIWOŚĆ
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
prowrocek

Taki mądry jesteś ale nie zauważyłeś że....

1. Szewc robi na tydzień jedna parę butów za 200 zł
2. Szewcy robi 5 par za 200 zł

Rynek konsumenta potrzebuje..ciągle 2 pary na rok! Powiedz mi po co mam kupować 20 parę butów za 200 zł jak wystarczy mi na rok 2 za 200 zł? Tak samo z cukierkami co z tego że za 20 zł kupie 5kg jak mogę tylko zjeść 1 kg?

O prawie malejącej użyteczności krańcowej nie słyszałeś? To powiedz mi dlaczego teraz produkty wysokiej technologi jak samochody, czy elektronika robi się tak żeby pracowały max 5 - 10 lat?

Wszystkie Twoje wywody są błędne, i oderwane od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
przemek_klaja

Nie wszystkie i nie do końca tak jest jak piszesz, bo gdyby tak było to by znaczyło, że postep technologiczny szkodzi. Do pracy jeździsz autem, czy chodzisz pieszo?? A może zakup sobie lektykę, będziesz potrzebował czterech pracowników, żeby Cię nosili.
Sprzedaj pralkę i zmywarkę. Niech żona pierze i zmywa w rękach, bo jak robi to za nią pralka, to ona nie ma zajęcia.
No, ale przyjmijmy, że tak jest i że masz rację. To co w zamian? Socjalizm?
Dlaczego wszędzie tam, gdzie się go wprowadzi musi doprowadzić do biedy i w efekcie bankructwa państwa?
Przecież ZSRR nie został NIGDY podbity. Sam się powalił na kolana.
I ostatecznie po co teoretyzować?? Przecież i socjalizm i ten dziki 19 wieczny kapitalizm, został przećwiczony w praktyce. I te dwa przykłady jednoznacznie pokazują, gdzie ludziom jest lepiej.
Ja wiem, że jest szczególny margines społeczeństwa, których ja nazywam, pasożytami i nierobami pt. "bo mi się należy".
Do pracy nie wstanie, bo mu się nie chce. Narobi gromadkę dzieciaków i usiądzie z piwem przed TV. Później zacznie szumieć, że on nie ma co jeść, dzieci nie mają co jeść i proszę mu DAĆ. Na pracę ma alergię niczym Ferduś Kiepski i chleje. Przez 40 lat będzie dostawał zasiłek na wódkę i papierosy, a kiedy już wysiądzie mu serducho i płuca, będzie miał kolejny argument, że przecież nie może pracować bo on ciężko chory. Więc znowu mu DAJ. I kosztowne operacje też mu zrób (podczas gdy na operowanie dzieci czasem brakuje w socjalizmie), bo mu się należy.
W kapitalizmie, albo by wziął się do roboty, albo by zdechł z głodu, bo każdy jest kowalem własnego losu.

ocenił(a) film na 7
prowrocek

O czym TY mówisz ?!?! Wytknąłem Ci ewidentny błąd myśleniowy a Ty zamiast przyznać mi racje w ramach obrony zmieniasz temat na dodatek atakując mnie za opinie których nie wyraziłem! gdzie ja napisałem że postęp techniczny to zło? gdzie napisałem że zwiększenie produktywności przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jest złe?

Nie potrafisz sensownie bronić swoich racji, to nie zabieraj głosu w dyskusjach na tematy o których nie masz zielonego pojęcia.

ocenił(a) film na 7
przemek_klaja

Otóż niekoniecznie. Weź pod uwagę, że na jednego obywatela nie przypada jeden szewc, a taki wniosek z Twojej wypowiedzi można wysnuć. Że po co 20 par butów jak potrzebujesz dwie. Ano nie jesteś jedynym, który potrzebuje dwie. Szewc robi więc 20 par butów nie tylko dla Ciebie ale tez dla 9ciu innych osób, a jak jest dobry, to pewnie i dla większej ilości. Więc podobne rozumowanie jest od początku błędne.

ocenił(a) film na 7
l_sagoth

Mój przykład był maksymalnie uproszczony. Chodziło mi o to ze wraz z zwiększeniem mocy produkcyjnych przy takich samych kosztach nie zwiększa się liczba konsumentów.

Kiedyś żeby zaspokoić popyt na buty dla powiedzmy 100 tys ludzi potrzebnych było 1000 szewców, dziś dzięki mechanizacji produkcji wystarczy pewnie z 100 jak nie mniej (podaje jako przykład)

Można by podawać nieskończona ilość takich przykładów. Wnioskuje więc że, chyba źle zrozumiałeś moją wypowiedź :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
przemek_klaja

Nie ma co dyskutować chłopak wierzy ze 19-wieczny kapitalizm to był raj na ziemi i chce jego powrotu. Bo go nie poznał lub nawet nie umiał o nim poczytać. I oczywiście ludziom żyło się lepiej w tym że kapitalizmie, który nie ma nic wspólnego z obecnym.
Już nie wspominając o tym co pisałeś, czyli o "O prawie malejącej użyteczności krańcowej nie słyszałeś" . Jakby nie celowe "uśmiercanie" produktów to większość fabryk można by dawno by zamknąć. Czemu 90% artykułów rtv-agd pada po około 3-5 latach, a naprawa jest tak kosztowna jak nowy produkt.
Mam nawet przykłady: matryca w tv 5 lat po zakupie, wymiana 1500zł, laptop naprawa 600zł - 3 lata po zakupie.

ocenił(a) film na 7
rafib1975

@rafib1975

Masz całkowitą racje, to o cym piszesz: "Mam nawet przykłady: matryca w tv 5 lat po zakupie, wymiana 1500zł, laptop naprawa 600zł - 3 lata po zakupie. " chyba spotkała każdego domowego użytkowniczka rtv -agd i chyba każdy logicznie myślący się z tym zgodzi że tak jest. Ale jak widać zawsze musisz się pojawić jakiś rodzynek, który będzie maniakalnie twierdził że jest inaczej.

ocenił(a) film na 9
przemek_klaja

To, że matryca pada 5 lat po zakupie to efekt socjalizmu, a nie kapitalizmu. To socjalizm dofinansuje wybrane firmy w zamian za łapówki wręczane urzędnikom. W ten sposób uczciwe firmy nie mają jak konkurować z oszustami. Na wolnym rynku takie praktyki nie miałyby miejsca.

ocenił(a) film na 4
rafib1975

Nie musi być 19 wieczny kapitalizm, zresztą jego główną zaletą był roczny rozwój kilkudziesięcio-procentowy. Za to dobrze by było żeby ktoś obniżał podatki, taki Orban by nam się przydał.

ocenił(a) film na 6
TheMateuszNH

Dobrze to by było, gdyby ktoś raczył mocno dofinansować naukę, szczególnie rozwój robotyki i cybernetyki, co pozwoliłoby szybko zautomatyzować wszystkie istniejące gałęzie przemysłu i tym samym wykluczyć czynnik ludzki z jakiejkolwiek pracy. To by się przydało, a nie tak doraźne działania jak obniżanie podatków.

ocenił(a) film na 5
prowrocek

Twoje podejście do filmu jest wprost żenujące. Zresztą jaki twoje próby obrony swoich racji. Polecam dobrego specjalistę.
Bez odbioru.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
prowrocek

że też Ci się człowieku chce, takie bzdury pisać. No, ale co można na to poradzić? Jak Ci to sprawia frajdę, to pisz sobie na zdrowie - ale pamiętaj, że wystawiasz się na pośmiewisko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
prowrocek

A jak chcesz znać moje dochody to wiedz jedno że moja spora część idzie na utrzymanie takich ludzi jak ty.
Choć nie w tym kraju, tylko w kolebce kapitalizmu. A jak by mikke "rządził" to bym nie zarabiał ani więcej ani mniej bo tutaj nie ma wpływu za co dziękuje Bogu i temu kraju.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
prowrocek

Mam takie pytanie do ciebie i twojego "kolegi" paiczi ile bierzecie za wróżby?
Bo jak na razie od ciebie się dowiedziałem że jestem:
-socjalistą
-robolem który robi za 1300zł
-korzystam z MOPSu i nawet mam jakiś dodatek 400zł, jakąś konkretną wiedzę masz jakie dodatki mi się należą, korzystasz z takowych?
-później było "o ile w ogóle pracuje", więc z twoich wróżb wychodzi że nie pracuje.
-że mam wyprany mózg przez TVN i Gazetę Wyborczą.
Co jeszcze ciekawego mnie powiesz, może jeszcze się czegoś dowiem.
No i "twój" kolega:
-że oglądam StarTreka
-oraz nie czytam książek.
To są jakieś wróżby Andrzejkowe czy wy tak zawsze?

ocenił(a) film na 9
rafib1975

"(...)to wiedz jedno że moja spora część idzie na utrzymanie takich ludzi jak ty. "
Może nie takich jak ja, ale masz rację, że idzie. Przecież od samego początku o tym piszę i staram się z tym walczyć.
Zmieniłeś front? :)
No to w końcu podoba Ci sie ten socjalizm, czy nie?? Bo sam sobie zaprzeczasz.
Z jednej strony naubliżałeś mi, że mi się socjalizm nie podoba, a dwa zdania dalej piszesz, że część Twoich dochodów idzie na mnie. No gdybym korzystał z pomocy MOPSu, to rzeczywiście pobierałbym pieniądze, zabrane w podatkach, między innymi Tobie. (O ile pracujesz) Tylko, że ten znienawidzony przez Ciebie Korwin właśnie z tym walczy.

Raz piszesz, że Korwin jest głupi, a socjalizm jest cacy, a za 5 minut krytykujesz socjalistyczne pomysły. Toż to podręcznikowy objaw schizofreni.
Zdecyduj się chłopie.

ocenił(a) film na 6
rafib1975

Koleś straszne bzdury gadasz. Co z tego że będą bogaci i biedni i duże rozwarstwienie społeczne? Tak musi być. Jesteś głupi to jesteś biedny, jesteś mądrzejszy to żyjesz na lepszym poziomie. Takie są prawa natury. Jak chcesz żyć w NIemczech czy Szwecji to droga wolna, ale nie siej tu głupich pomysłów rodem z upadłej moralnie europy, bo jesteśmy na innym gruncie i tu ich teorie i zastosowania ekonomiczne się nie sprawdzą.

ocenił(a) film na 7
lkz

@lkz

Nic dodać nic ując, jak to mawiają "Ptak wykorzystuje ptaka, a bogaty głuptaka" Masz ambicje i chęci będziesz żył na poziomie, jesteś leniwy będziesz biedny.

ocenił(a) film na 5
lkz

Co masz przerwę w jakieś zadmie to wskoczyłeś na FW?

Jakie są warunki przystąpienia do "was"? Pobić czarnoskórego, Żyda czy geja? Czy wystarczy spalić "tęcze" czy wóz TVN?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
prowrocek

O następna wróżba która to już z kolei?
Teraz już znasz moich rodziców i dziadków i że byli w PZPR. Gratuluję jeszcze powiesz mi o czymś o czym sam o sobie nie wiem?

"Gratuluję" podejścia do jednych chcesz strzelać a innych palić, "brawo" za podejście.

ocenił(a) film na 9
rafib1975

Tak, ale tylko zdrajców. Jak świat światem, zawsze zdrajców palono, tudzież wieszano.

prowrocek

Zdrajców czego? Twoje podejście jest bardzo zbliżone do Hitlera i Józka. NSDAP to
Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, a zaliczanie jej do lewicy przez prawaków jest głupie. Hitler był socjalistą ekonomicznym (na tym polu osiągnął zresztą pewne sukcesy) i narodowcem w sferze ideologicznej. Zbrodnie popełniał z powodu ideologii nacjonalistycznej, nie socjalistycznej i tak jak ty chciał mordować wrogów politycznych. Narodowcy niszczący wszystko co się da są spadkobiercami tych zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 8
rafib1975

rafib, żal mi cie chłopie. Zachowanie typowe dla lewaków. Brak argumentów = pieprzenie głupot, obłuda, cynizm, wzmianki stereotypowe... Weź ty się uderz w pierś i zastanów.

ocenił(a) film na 5
prowrocek

Mam jeszcze jedno pytanie do ciebie, ty umiesz czytać? Gdzie porównałem lub zrównałem narodowców z faszystami? Jedno już ci ktoś zwrócił uwagę i to bardzo trafnie, czytasz i rozumiesz jak ci się podoba oraz odpowiadasz na w ogóle nie zadane pytania. Także wciskasz ludziom jakieś słowa, że je powiedzieli lub że coś sądzą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
prowrocek

To podaj mi przykład państwa które nie zabiera części dochodów legalnych? Jak nie chcesz by ci zabierało to pracuj na "lewo" nikt wtedy ci nic nie zabierze ale także nic nie dostaniesz od niego. Zauważ że to w socjalistycznej Polsce nie było jako-takich podatków.

Czy chcesz może by szkoły były pełnopłatne? Sam za darmo się wykształciłeś na jakimś poziomie. Ale innym chcesz to odebrać?

Na służbę zdrowia publiczną w ogóle nie liczę ale inni mają prawo na nią liczyć. To im gwarantuje konstytucja. Ja mam prywatne ubezpieczenie więc nie muszę czekać na lekarza rok czasu.

Emerytura o ile do niej dożyje do 67 lat to i tak nie wezmę ją za długo. Ja jestem za istnieniem OFE a nie jedne prawicowe partie nie chcą ich istnienia. Dlatego na starość może krótką sam się zabezpieczam.

Zresztą po twoim tekście chęci "zabicia mnie" nawet nie powinienem pisać z tobą. Bo pokazuje za jaką Polską jesteś kto z nami to dobrze kto ma inne zdanie to pluton lub może obozy pracy. I ty mi mówisz, że nie masz nic wspólnego z Stalinem czy Hitlerem, to oni właśnie mieli takie podejście. Albo z nami albo kula w łeb.

"A gdzie ja napisałem, że to Ty ich nazwałeś faszystami??" - choćby to zdanie "Nazwanie narodowców faszystami", czy w moim poście na które odpowiedziałeś było coś o faszyzmie? W tym co powiedziałem do Ike, nie było o faszyzmie tylko o tym co się narodowościowy sami przyznają, nie chęci do Żydów, czarnoskórych, gejów itd. Gdzieś coś pomyliłem, że ich nie lubią a nawet nie tolerują?

I gdzie ja napisałem, że jestem za tak zwaną "sprawiedliwością społeczną"? To ty mi wepchnąłeś po słowie o klasie średniej, że ją chcę "chcesz tę klasę średnią budować odgórnie". I chyba śmieszność wypowiedzi twojej "Ustawami i dekretami niczym tow. Stalin??" to stalin chciał budować klasę średnią?

ocenił(a) film na 5
prowrocek

I jeszcze do tego że według ciebie jest ze mnie "nieuleczalny lewak" i "sprawiedliwością społeczną".
Przykładowo:
- jak ktoś nie płaci czynszu czy wynajmu mam prawo go wyrzucić, z tego mieszkania.
- jak ktoś straci pracę nie należy mu się dożywotnia pomoc, ale należy mu się czasowa. Choćby by nie stracił dorobku życia przez błędy pracodawcy który upadł.
- nie należy się każdemu mieszkanie czy dom, ale nie mam nic przeciwko że minimalna części z moich podatków idzie na domy dla bezdomnych gdzie mogą przenocować w zimę. (pewnie ty nie niech zamarzają)
- nie jestem by imigranci z innych krajów "jechali" na opiece społecznej, ale jak przyjdzie do nas imigrant który pracuję i płaci podatki nie mam nic do niego. Nie jeden jest lepszy niż odwieczny Polski nie rób.
- jestem z likwidacją tak-zwanych "squatów" chyba że dogadają się z właścicielem. Dla mnie nie jest to coś związane z niby kulturą, tylko młode nieroby tam mieszkają.

Jeszcze mógłbym dać kilka przykładów, ale mnie już to nudzi. Przecież dla ciebie i tak jestem "lewakiem" któremu się kula w łeb należy.

ocenił(a) film na 9
rafib1975

Wreszcie jakaś merytoryczna dyskusja.
"- jak ktoś nie płaci czynszu czy wynajmu mam prawo go wyrzucić, z tego mieszkania. "

Na wolnym rynku tak właśnie powinno być. Dzisiaj jeśli mieszkanie wynajmiesz legalni i zameldujesz najemcę, a on przestanie Ci płacić, to do wiosny go nie wyrzucisz. Nie pomogą argumenty, że mieszkanie jest Twoją własnością.

- jak ktoś straci pracę nie należy mu się dożywotnia pomoc, ale należy mu się czasowa. Choćby by nie stracił dorobku życia przez błędy pracodawcy który upadł.

Czasowa, to znaczy, jak długo?? I kto ma mu tej pomocy udzielić?? Dzisiaj, żeby dać takim chociażby 500 zł miesięcznie przez pół roku. Trzeba ludziom pod przymusem zabrać dwa razy tyle. Bo jeśli Ty osobiście zaniesiesz sąsiadowi 500 zł, to on dostanie 500 zł. Jeśli urzędnik zabierze Ci 500 zł, to do potrzebującego trafi może z 200zł. 300 zł przeżre aparat urzędniczy. Trzeba kogoś, żeby Ci te 500 zabrał, policzył i drugiego, żeby oddał je sąsiadowi, a jeszcze opłać całe ministerstwo urzędników, urzędy itp.

- nie należy się każdemu mieszkanie czy dom, ale nie mam nic przeciwko że minimalna części z moich podatków idzie na domy dla bezdomnych gdzie mogą przenocować w zimę. (pewnie ty nie niech zamarzają)

Nikt Ci nie broni wziąć bezdomnego na zimę do domu. To jest Twoje mieszkanie i Twoje prawo. A minimalna część podatków na domy to bzdura. Zaraz zacznie się od tego komu te mieszkania kupować i jak o tym decydować (czyżby znów urzędnik, który będzie rozdawał mieszkania znajomym). A jak już kupować, to u którego dewelopera?? I jak się to ma do wolnego rynku?? Jeśli mieszkania luksusowe kosztują 10 000 za metr, a te gorsze po 5000, to normalnie masz wybór. Deweloper który będzie robił mieszkania kiepskie, a drogie zbankrutuje (i słusznie), a tu nagle się okaże, że szwagier ministra buduje bloki. I minister postanowi od niego kupić 5000 mieszkań. Więc on wtedy nie przyłoży się do roboty, tylko mieszkania będą najgorszej jakości, ale najdroższe. Bezdomny, który ma za darmo nie zaprotestuje, a podatnik nie ma wpływu na co idą jego pieniądze. W efekcie deweloper, który na wolnym rynku by zbankrutował, będzie miał zlecenia i kasę.

- nie jestem by imigranci z innych krajów "jechali" na opiece społecznej, ale jak przyjdzie do nas imigrant który pracuję i płaci podatki nie mam nic do niego. Nie jeden jest lepszy niż odwieczny Polski nie rób.

Pełna zgoda!! Jako wolnorynkowiec nie chcę, żeby z pieniędzy podatnika płącono na kogokolwiek, a nierób któremu się nie chce pracować, ma umrzeć z głodu, nie ważne czy jest Polakiem, czy obcokrajowcem. Nie pracujesz nie jesz! Jeśli ktoś mu pomoże, to oczywiście ma do tego prawo, ale z własnej kieszeni i nie pod przymusem.

Jeszcze mógłbym dać kilka przykładów, ale mnie już to nudzi.

Mnie też szczerze mówiąc nudzą takie socjalistyczne pomysły, bo one są z założenia głupie. Jak to pięknie brzmi: NAKARMIĆ GŁODNYCH, DAĆ DOMY BEZDOMNYM, A DZIECI NAKARMIĆ W SZKOŁACH.
Problem w tym, że jeśli to wszystko jest prowadzone odgórnie, to kosztuje sto razy więcej niż normalnie i zaburza wolny rynek.

A na koniec pewna opowiastka :


Niedawno, kiedy pracowałam w ogródku, moi sąsiedzi, wracający ze spaceru, zatrzymali się na pogawędkę. Podczas rozmowy zapytałam ich córeczkę, kim chciałaby być, gdy dorośnie. Powiedziała, że chce zostać prezydentem. Jej rodzice oboje są postępowymi demokratami, zapytałam więc, "Gdybyś była prezydentem, co zrobiłabyś w pierwszej kolejności?" Odpowiedziała, "Dałabym jedzenie i domy wszystkim bezdomnym ludziom." Jej rodzice nie kryli dumy! "Cóż za szczytny cel! - powiedziałam - Ale nie musisz zwlekać, aż zostaniesz prezydentem, by to uczynić!". "Jak to?" zapytała. Odpowiedziałam jej, "Możesz przyjść do mnie, skosić mój trawnik, powyrywać chwasty i przyciąć żywopłot, a ja zapłacę ci 50 dolarów. Potem będziesz mogła pójść pod supermarket, gdzie kręci się bezdomny i dać mu te 50 dolarów, by odłożył na jedzenie i dom." Dziewczynka zastanowiła się przez chwilę, po czym spojrzała mi prosto w oczy i zapytała, "A dlaczego ten bezdomny nie przyjdzie do pani i nie zrobi tych wszystkich rzeczy, a pani po prostu jemu da te pieniądze?" Powiedziałam "Witaj w Partii Republikańskiej". Jej rodzice już się do mnie nie odzywają.

ocenił(a) film na 8
prowrocek

Nic dodać, nic ująć :) Dawno nie czytałem tak klarownych i rozsądnych wypowiedzi.

ocenił(a) film na 6
rafib1975

Jak chcesz przystąpić do nas, to musisz czytać dużo książek, cały czas się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę, uczestniczyć w akcjach charytatywnych, żyć zgodnie z zasadami moralnymi i być dobrym człowiekiem. Nie wiem czy to Cię nie przerasta :)

ocenił(a) film na 5
lkz

Zapomniałeś dodać:
Że "odpowiednich" książek a może bardziej manifestów politycznych?

"cały czas się rozwijać" - czyli siłownia, nauka walk ulicznych i w rzutach kostką brukową do celu.

W "akcjach charytatywnych" - czyli spalić jakąś tęcze lub obrzucić odpowiednią ambasadę?

"Być dobrym człowiekiem" - czyli pobić geja, czarnoskórego lub Żyda?

Na koniec skąd wniosek, że oglądam "Star Treka" ?

ocenił(a) film na 6
rafib1975

W Twoim wypadku, to wystarczy, że skończysz jakąś szkołę :). To tak na początek, później przejdziemy do następnych etapów.


ocenił(a) film na 5
lkz

Nie wiem gdzie się szkolicie. Bo ze stadionów was praktycznie przegonili, więc zostają szkolenia z "marszach"?
I nie odpowiedziałeś na pytanie o "Star Treka".

lkz

Czytam tak te Twoje komentarze, zarówno w tym temacie, jak i innym pod tym filmem i nie mogę wyjść z podziwu. Bo, albo jesteś ignorantem, że czegoś nie rozumiesz albo łykasz wszystko jak pelikan bez zastanowienia. Żeby nie było mam podobne poglądy na gospodarkę jak Ty, ale w takim razie co w Twojej miniaturce robi logo Ruchu Narodowego? Przecież w kwestii gospodarczej RN i skrajna lewica mogłyby podać sobie ręce. Nikt nie chce tak walczyć z kapitalizmem, jak oni.

Jak na mój gust, to coś Ci się w główce pomieszało i poprzez nienawiść do innych nacji, rasistowskich podjazdów, których jesteś fanem a RN je propaguje zapomniałeś jakie maja poglądy na gospodarkę. Bo RN to żadna prawica, tylko narodowo-katolicki-socjalizm. Jedyna prawicowa partia w Polsce, to KNP.

http://www.imagebam.com/image/be6026300683777



Pozdro.

ocenił(a) film na 6
dL31n8

Chyba za dużo nie wiesz o poglądach RN na gospodarkę. Odsyłam do wystąpień pana Bosaka, pana Kowalskiego, pana Jóźwiaka i pana Kowalskiego.

lkz

Mnie się właśnie wydaje, że Ty za dużo nie wiesz i tylko się ośmieszasz krytykując ludzi za poglądy antykapitalistyczne samemu takie popierając.

ocenił(a) film na 6
dL31n8

Przyjdź na spotkanie któregoś z grup współtworzących RN i sam się przekonaj.

ocenił(a) film na 7
prowrocek

hahahahah typowe podejście prawiczka na wzór nazistowski.

ocenił(a) film na 6
prowrocek

poczytaj definicje socjalizmu a potem sie wypowiadaj

ocenił(a) film na 7
prowrocek

USA słynie właśnie z "równych szans" czy "amerykańskiego snu". Nie muszę przypominać, że w ZSSR promowano kult pracy wręcz niewolniczej, a socjal prawie nie istniał.

prowrocek

Nie rozumiem, czyli według ciebie gdyby sytuacja z filmu zaistniała, każdy poprzez ciężka prace mógłby się dostać na owe Elizjum?
Bo to chyba nie tak działa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones