PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558960}

Elizjum

Elysium
6,4 140 820
ocen
6,4 10 1 140820
5,9 20
ocen krytyków
Elizjum
powrót do forum filmu Elizjum

Do filmów Sci-FI podchodzę zawsze z rezerwą nie jest to mój ulubiony gatunek to też zależy od
fabuły chyba bardziej lubię kino Sci -FI z elementami tej fantastyki a nie gdzie ona dominuje jak
np Gwiezdne Wojny czy Star trek .,a Elizjum to właśnie taki film akcja SFI -fi czyli tak jest napisane
w gatunku na Filmweb. Elizjum to sprawne kino rozrywkowe gdzie dominuje akcja i głośność
.Podział świata na lepszy i gorszych .Oglądając ten film można wywnioskować taki wniosek że
nasz też czeka takie Elizjum tylko że te nasze Elizjum się różni od tego w filmie .Do naszego
Elizjum jak nas uczy religia dostanie się każdy wierzący nie ważne czy bogaty piękny biedny z
dobrej rodzinny czy ten co osiągnął coś w życiu .Warunek jest tylko nasze życie jak nie
prowadzimy w jaki sposób bo nasze Elizjum ma być nagrodą .A we filmie jest dla tych jak się
mówi dobrze dla usytuowanych reszta osób choćby sie starała i troiła i tak nie wejdzie to tego
królestwa , Film pokazuje też że o swoje trzeba walczyć i każdy ma prawo do tego dobra nie
ważne skąd pochodzi .Elizjum jako film niczego nie wnosi mamy poświecenie życia dla ogółu
dobrej wielkiej sprawy jeden człowiek robi wszystko by innym żyło się lepiej .Chociaż dla siebie
tez chce coś ugrać w końcu też mu się na leży7/10

ocenił(a) film na 7
kinoman1985

Ciekawe porównanie Elizjum do nieba, życia lepszego po życiu na Ziemi.
Jednakże mam inne zdanie. Według mnie zdegenerowana Ziemi i Elizjum to po prostu dwa różne państwa.
Ludzie bardzo chcą uciec z jednego kraju (tu Ziemi) żeby poprawić swój status itp. (podobnie w filmie, choć tam wyszczególniono zdrowie)
Kraj w którym żyją (Ziemia) jest nędzny, nie ma perspektyw, bieda jest aż tak gęsta, że siekierą nie przerąbiesz.
Natomiast w tym lepszym kraju (Elizjum) jest bogactwo, luksusowy styl życia i co najważniejsze brak chorób (co jest na porządku dziennym na Ziemi)
Na początku dwójka dzieci marzy aby znaleźć się na Elizjum i nie z powodów, aby byc wiecznie zdrowym, a tylko dlatego, bo wydaje się tam być doskonale. Taka utopia.
Film posiada wiele analogii do realnego świata, które pokrótce wymieniłem.

Oczywiście nie chcę niszczyć twojego porównania. Ty masz swoje, ja mam swoje. Nie trolluję. Nie liczę na kłótnię:)

W filmie dużo się dzieje, jest ogrom efektów, ale w tych czasach co żyjemy wystarczą pieniądze, aby stworzyć efekty.
Aktorsko też było ok, Matt wywiązał się z zadania. Ogólnie nie było żadnej szmiry.
Choć fabuła nie powala swoją wielowarstwowością. Bohater chce przeżyć i zbiegiem czasu może uwolnić świat od złego i przypodobać swojej lubej z dawnych lat.
Nic nad wyraz.
Ode mnie również siedem, choć dużo jest podobnych filmów i będzie jeszcze więcej. Uważam, że ten film kiedyś zginie w gąszczu w swoim gatunku

ocenił(a) film na 7
lukasz12548

Ale ja też się zgadzam z twoją oceną filmu oraz porównania nawet może twoje jest bardziej trafne .Ale sądzę że oboje trafnie oceniliśmy założenia filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones