PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182252}
3,8 807
ocen
3,8 10 1 807
Emilia
powrót do forum filmu Emilia

Gniot

ocenił(a) film na 1

To najgorszy film polski jaki oglądałem, a oglądałem ich bardzo wiele. Żałosny humor na niskim poziomie, Halama jako narrator doprowadza do dosłownie wymiotów.
Matwiejczyk nie nadaje się do reżyserowania komedii ani w nich grania o czym może również potwierdzić "Koszmar minionej zimy".
dobra obsada: Globisz, Machulski, Pazura, Grabowski, Bończak - ten film to największy gniot w ich filmografi. Aż niesmak, że w czymś takim wzieli udział.

P.S. Będąc obiektywnym: Matwiejczykowi znakomicie wychodzą mu filmy obyczajowe takie jak "Homo Father" czy "Beatifull". Obydwa są warte obejżenia.

Lukasz7890

Można wiedzieć jak ten film zdobyłes?
Chętnie bym go zobaczył mimo złej rekomendacji.

ocenił(a) film na 6
Luki

Można go kupić lub wypożyczyć, został wydany na dvd wraz z filmem "Koszmar minionej zimy".

ocenił(a) film na 6
Lukasz7890

Moim zdaniem Halama ratuje cały film. Tylko dzięki jego narracji chciałem go dalej oglądać.

Zachwyca obsada, pozytywnie zaskakuje fachowość realizacji (zdjęcia, muzyka, dżwięk) i przez pół godziny naprawdę bawi, póki humor się nie stacza coraz bardziej, a kolejne scenki tworzone na modłę poprzednich nie zaczynają nużyć. Film jest dobry, dopóki nie zaczyna zarysowywać się akcja, czyli po przejściu do dziewczynki już bardziej wyrośniętej.

PS. Moim zdaniem animowane produkcje pana Walaszka od Z.F. Skurczu są gorsze. Z aktorskich projektów studia gorszy wydaje się też "Sum tak zwany olimpijczyk".

ocenił(a) film na 9
Lukasz7890

a ty amelie ogladales???????? pzeciez to parodia - mialy byc jaja z amelii i wyszly
ale dla otuchy powiem ci ze ja tez go ogladalem jako 1 i bylem zalamany ale corka mi mowi ze to parodia i na szybko mi opowieziala o co chodzi i jakos juz inaczej go ogladalem a po obejrzeni amelii to dostrzeglem prawie geniusz tego filmu
oceniam na 9 alee w moich ocenach nie bedzie widnial bo madrale z fimwebu polaczyli z ulubionymi wiec zaczyna to tracic sens jak chce sie kogos zlustrowac a ktos ma 100stron-bez sensu filmweb-ogarnijcie sie

ocenił(a) film na 6
tomek_66

Ja oglądałem w dobrej kolejności ze świadomością, że jedno parodiuje drugie. Jak dla mnie średni, ale że ostatnio powstają same denne parodie, to może być.

ocenił(a) film na 7
Lukasz7890

Mi się tam ten absurdalny humor podoba ale fakt ze trzeba najpierw obejrzęc amelie by na to spojrzeć obiektywnie, ciekawa parodia, ciekawy film. Jestem zainteresowany innymi tego pana

ocenił(a) film na 4
Geralt88

JUŻ MÓWIŁEM ,ŻE NIE LUBIĘ ŚLEDZI !

ocenił(a) film na 6
Mayurii

To było dokładnie: "Powiedziałem już, że nienawidzę śledzi!", a wcześniej dwukrotnie z pewnym odstępem czasu: "Nie lubię śledzi!". Najlepszy tekst z całego filmu; niewiele słabsze były: "A co myślisz? Że Goebbels był lepszy? A gó.no!" albo -"Tato, odwiedził mnie dzisiaj Indi."; -"Wykluczone, moje dziecko. Nie pojedziesz do żadnych Indii".

ocenił(a) film na 6
Lukasz7890

To co napisałeś w P.S. to właśnie subiektywna opinia. Wg mnie obydwie komedie, tzn. ta i wspomniany "Koszmar minionej zimy" bardzo przyzwoite, ale po prostu trzeba lubić taki czarny i absurdalny humor. Z filmów obyczajowych Matwiejczyka na razie widziałem dwa o których mam bardzo odmienne zdanie - bardzo słaby "Na boso" oraz "Wstyd" który oceniłem na 9/10; nie wiem czy nie za wysoko ale obejrzałem ten film dwukrotnie i po obydwu seansach uznałem, że jednak przyznaję aż taką ocenę.

guliver_filmweb

Nie wiem , być może mamy odmienne pojęcie " czarnego humoru". Ten film mnie znużył. O ile lubię absurdalny humor, ten film jest nie do przyjęcia. Ekranowa Emilia koszmarna ( przepraszam, ale gra na dennym poziomie). Kilka scen - fakt, wartych uśmiechu , ale jeśli to parodia , to Panie Matwiejczyk ... Lubię Halamę , ale rzeczywiście w tym filmie przykazali gadać dużo i niekoniecznie śmiesznie. Wzorujmy się na mistrzach, a jakże ( Woody, itd) , niemniej z pokorą i bez zbędnej emfazy. Film kiepski - pisze to zwolenniczka Koterskiego , Woody'ego, Monty 'ego .

Lukasz7890

Super tandeta. Gówno mnie to obchodzi - tekstem przewodnim. Także jako recenzja.

użytkownik usunięty
Lukasz7890

Zgadza się, a poza tym Halama to żałosny, tak jak współczesne kabarety - kabareciarzem, który, podejrzewam - żyje z mało wymagającej publiki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones