PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32014}

Epoka lodowcowa

Ice Age
7,6 494 887
ocen
7,6 10 1 494887
7,0 27
ocen krytyków
Epoka lodowcowa
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa

Kiedy główni bohaterowie wchodzą do jaskini Maniek widzi te malowidła z mamutami i sobie przypomina okropne wspomnienia, ale jakie? W sensie przypomina sobie jak był mały i ludzie zabili jego rodziców czy to jak on był tym dorosłym mamutem i niestety dopuścił do utraty swojego dziecka i mamucicy. Prosze o odpowiedz:)

ocenił(a) film na 9
Lady_Gaga2274

Ta historia na malowidłach jest historią jego dzieciństwa, on był tym małym mamutem.

ocenił(a) film na 10
kakakamil

Aha, wielkie dzięki ;)

ocenił(a) film na 10
Lady_Gaga2274

Maniek był dużym Mamutem,ponieważ tego małego zabili.

kakakamil

A mnie się wydawało, że on był tym dużym, dlatego był na pierwszym planie.

ocenił(a) film na 10
Bilet95

Masz Racje !

kakakamil

A ja cały czas myślałam, że Maniek był tym dużym mamutem, któremu ludzie zabili zonę i dziecko :o
Teraz przynajmniej ma sens fakt, że w późniejszych częściach tak przeżywa Elkę i narodziny dziecka..

ocenił(a) film na 8
Lady_Gaga2274

A ja jednak myślę, że jest odwrotnie! Ludzie odseparowali Mańka od rodziny, by inny mogli zatłuc ich kamieniami (co jest zgodne z metodami polowania o jakich czytałem :)). Zobaczcie że obraz przenika z dorosłego malowanego mamuta na Mańka, a on później dotyka z czułością małego mamutka. To by też tłumaczyło dlaczego tak mocno związał się z ludzkim dzieckiem i dlaczego tak bardzo mu zależy na jego oddaniu rodzicom.
Na tej stronce też się skłaniają do tego, że on jest ojcem-mamutem: http://iceage.wikia.com/wiki/Manny

ocenił(a) film na 10
Pykman

Też właśnie tak sądzę.

ocenił(a) film na 9
Pykman

No i wszystko się wyjaśniło. :) Dzięki za odpowiedź, nigdy wcześniej mnie to specjalnie nie interesowało, ale fajnie wiedzieć.

ocenił(a) film na 8
Pykman

Dokładnie. "on później dotyka z czułością małego mamutka" - myślę, że to wyjaśnia w pełni wątpliwości.

ocenił(a) film na 10
Lady_Gaga2274

Kiedyś mi się wydawało że Maniek kiedy wspominał swoje straszne wspomnienia w jaskini patrząc na te obrazki to mi się wydawało że stracił rodziców, ale teoria o tym że stracił żonę i swoje dziecko może być prawdziwa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lady_Gaga2274

No właśnie do końca nie wiadomo.
W części 2, wygląda to tak, jakby to on był tym dużym mamutem, który stracił rodzinę. To by tłumaczyło, czemu szedł pod prąd w części 1, szwendał się bez celu. Do tego też, ostatnia klatka rysunków, była wskazana na ojca, a nie na dziecko. A pojednanie się z małym, mogło sugerować, że traktuje go jak dziecko, które stracił...

Jednak, do końca tego twórcy nie wytłumaczyli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones