PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633417}

Raport z Europy

Europa Report
6,1 17 446
ocen
6,1 10 1 17446
5,3 3
oceny krytyków
Raport z Europy
powrót do forum filmu Raport z Europy

Flaki z olejem

ocenił(a) film na 5

Do filmu podchodziłem przez cały tydzień. Kładłem się wieczorem do łóżka, odpalałem film i po piętnastu minutach zasypiałem. Dzisiaj sobota, więcej czasu, obejrzałem. Z trzema przerwami na zaparzenie mocnej kawy. Naprawdę, trzeba się postarać, żeby dysponując przyzwoitym budżetem i aktorami, zdecydować się na nakręcenie czegoś tak… nudnego. Przeraźliwie, boleśnie, wyzywająco, zaraźliwie NUDNEGO.

To jest pustka... Pustka proszę, pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy, proszę pana. Że jak ten film, proszę pana... Się ogląda, nie?

Widziałem taką scenę dziś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład taka prześliczna polska aktorka, grająca rosyjską kosmonautkę mówiącą „pażałsta” z amerykańskim akcentem, wychodzi z kapsuły, nie? Proszę pana, z kapsuły na lodową powierzchnię księżyca Jowisza… I proszę pana kamera na nią patrzy tak: z prawej strony... Potem patrzy z lewej strony... Prosto... Z tyłu… Ze środka podświetlanego hełmu… Z ekranu radaru w kapsule… Z okna na górze kapsuły… I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna, proszę pana. Dłużyzna..

Proszę pana, leżę sobie, proszę pana, w domu... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... leżę se w domu proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się oczy zamykają, proszę pana... I zasypiam...

wont

Normalnie proszę Pana pozostaje mi się tylko z Panem zgodzić. Też próbowałem, naprawdę, starałem się go oglądnąć, ale...
Trzy razy zasnąłem tak gdzieś po 20 minutach i przy czwartym podejściu dałem sobie spokój.

ocenił(a) film na 1
mitsuri

zgadzam się ze wszystkim:) ale w związku z tym świetnie działa na bezsenność i właśnie zachciało mi się spać :) dobranoc ;)

ocenił(a) film na 8
maxkmita

Dzieci, oglądajcie więcej Avatarów i Gwiezdnych Wojen, nie trudźcie swoich biednych główek.

ocenił(a) film na 7
Malakhai

Człowieku, błagam, Avatar i Gwiezdne Wojny do jednego worka wrzucić?

ocenił(a) film na 8
kapeusz

Czemu nie - oba filmy są nastawione na prostą, niezobowiązującą rozrywkę. Ich jakość to inna sprawa

ocenił(a) film na 7
Malakhai

"Jakość"? Avatar jest prostą, niezobowiązującą i wątpliwą rozrywką, festiwalem efektów specjalnych , beznadziejnego aktorstwa oraz braku fabuły i sensu. Papka. O ile jestem w stanie zrozumieć taką papkę pod postacią Transformersów (i dobrze się przy niej bawić), tak Avatar jest dla mnie wielką zagadką i syfem gorszym niż cała filmografia Uwe Bolla razem wzięta. Gwiezdne Wojny z kolei to doceniona przez cały świat klasyka kina i popkultury. Owszem, są dość proste i nastawione na rozrywkę, ale nie można odmówić im też, że gdzieś pomiędzy tą prostotą prześlizgują się uniwersalne wartości, takie jak przyjaźń czy lojalność. Plus fabuła ma sens, wiele wątków i jest fajnie prowadzona. Nie twierdzę, że GW są hiper-ambitne, ale porównanie ich do Avatara mnie po prostu boli i smuci.

kapeusz

GW to tandetne i kiczowate gówno i badziew tak jako jak i odyseja kosmiczna

ocenił(a) film na 4
Malakhai

Można zrobić niskobudżetowe kino sf, ale trzeba umieć je zrobić. Ten film to ani THX ani Moon, czy bodajże The Signal z 2014 roku, który troszkę mnie zawiódł ale był bardziej spójny i lepiej wykonany.

ocenił(a) film na 6
wont

A ja proszę Pana się z Panem nie zgodzę. Gdyby wszystko miało być poukładane w ten sposób w jaki Pan sobie tego życzy, czy też wyobraża, iż byłoby idealnie, to każdy kto zna nuty , ma fortepian i potrafi naciskać klawisze byłby wirtuozem. Otóż proszę Pana ktoś kiedyś powiedział, iż w dobrej muzyce ważne są dźwięki ale ważniejsze to co się znajduje pomiędzy nimi. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Odyseja2012

A weźcie wy się wszyscy najpierw porządnie wyśpijcie i dopiero do oglądania filmów...

ocenił(a) film na 8
donmarciano

Haha dobre spostrzeżenie :). Co do filmu osobiście uważam go za dzieło godne polecenia. Nakręcony ciekawą techniką i przede wszystkim nie latają tu zombi astronauci tak jak w innych filmach już widzieliśmy(Apollo 18, The Last Days on Mars)

ocenił(a) film na 4
czesiek77

ehhh jesli ktoś stwierdzi że nudny film jest nudny, to według was od razu jest śpiącym 13sto latkiem zakochanym w avatarze.

na Odysei kosmicznej 2001 czy na Solaris nie zasnąłem, ale ten film to inna liga i jest po prostu k u r w a nudny

ocenił(a) film na 5
wont

Ocena 5 to nie jest wcale mało :-)

ocenił(a) film na 3
wont

Trzy dni film oglądałem, także zasypiając, więc coś w tym jest.

ocenił(a) film na 4
wont

Nie tyle nudny i dłużący się, to fatalnie wykonany. Gdyby choć miał ciut większy budżet, żeby chociaż efekty wizualne utrzymać na przyzwoitym poziomie (cała kasa poszła chyba na ostatnie 4 sekundy w których widać potworka) a nie produkcji z lat 90tych polączonych z manierą aktorską rodzimej produkcji "Szpital".

ocenił(a) film na 5
wont

HEHE, zgadzam się całkowicie. Już drugi tydzień ten film jest moim osobistym usypiaczem, a zaznaczyć muszę, że to dopiero 20 minuta. Jeszce tyle cudownych nocy przede mną.

ocenił(a) film na 7
wont

widać trzeba lubić astronomie i interesować się astronautyką żeby ten film się spodobał. Ja się tym interesuję i dla mnie to była świetna podróż na Europę. Takie filmy działają bardzo na moją wyobraźnie. A co do ciebie, polecam Avatary i inne Transformersy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones