PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115165}

Fahrenheit 9.11

Fahrenheit 9/11
6,4 11 213
ocen
6,4 10 1 11213
5,7 11
ocen krytyków
Fahrenheit 9.11
powrót do forum filmu Fahrenheit 9.11

bardzo dobry

ocenił(a) film na 9

Na ogół nie oglądam filmów dokumentalnych, ale tan obejrzałam, ku mojemu zdziwieniu, do końca. Podobał mi się bardzo. A to czy film przedstawia czyste fakty czy też nie niezbyt mnie interesuje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
huo_sanchez

?? Nie rozumiem, skąd ten atak. Jeśli chodzi o to, że to "film dokumentalny", a Dagity nie interesuje, czy "przedstawia czyste fakty" - to nie widzę, co w tym zaskakującego. Wszystkie filmy dokumentalne manipulują rzeczywistością, taka jest natura medium filmowego i nie ma od tej reguły wyjątków. Jedne robią to delikatniej, inne bardziej nachalnie - jak Moore na przykład. Ale trzeba przyznać, że nikt nie robi tego z taką swadą, humorem i siłą przekonywania. Lubię go i żałuję niezmiernie, że więcej jego filmów nie trafia do naszych kin. :/

Davus

Mam bardzo zbliżone odczucia. Mi akurat taka forma przypadła do gustu. Film jest zabawny i całkiem błyskotliwy, ale nie jest to wiarygodny dokument i postrzeganie go, jako źródła informacji jest... idiotyczne.

Natomiast pobudza do otwarcia dyskusji... a to chyba dobra rzecz.

ocenił(a) film na 8
mosheh

zgadzam się z opiniami wyżej. Do filmów dokumentalnych trzeba mieć odpowiedni dystans. Nie ma znaczenia czy zgadzasz się z zawartymi w nich treściami. Oceniamy filmy, a więc sposób przedstawienia. Moore ma świetne poczucie humoru i potrafi zainteresować tematem :)

ocenił(a) film na 7
telegrafistka

Znakomity trzymający w napięciu film. Większość głosujących na filmwebie to gimbusy, które niech sobie oceniają dzieła typu American Pie czy Kac Wawa, bo to akurat ich poziom.

ocenił(a) film na 8
xtomix

nie za bardzo rozumiem jak twoja wypowiedź ma się do mojego komentarza, ale ok. pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones