PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 780
ocen
7,4 10 1 114780
7,5 19
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

...

ocenił(a) film na 6

Mam pytanie co jest lepsze fanatyk czy więzień nienawisci

ocenił(a) film na 9
lukasz121246

zdecydowanie Fanatyk (zaskakujący), choć jeśli ktoś ceni Nortona - warto Więźnia dla Nortona, natomiast wydźwięk Więźnia płyciutki, czyli o tym, że byt kształtuje świadomość...

lukasz121246

Moim zdaniem lepszy jest Więzień nienawiści.Jak dla mnie wywarł on większe wrażenie.

lukasz121246

A czy nie uważacie, że są to dwa różne filmy i traktujące o zupełnie czymś innym? W fanatyku mamy konflikt wewnętrzny człowieka, który nie wie kim jest. W więźniu nienawiści jest ukazane to, że świat nie jest czarno-biały i poruszona kwestia zmiany poglądów głęboko zakorzenionych, a także stereotypów.

ocenił(a) film na 9
_Salomea_

A czy nie uważasz, że "konflikt wewnętrzny człowieka, który nie wie kim jest" dotyka "kwestii zmiany poglądów głęboko zakorzenionych, a także stereotypów" - więc z jednej strony filmy o tym samym, ale jasne że głębiej nie da się ich porównać, z tym, że to "głębiej" trudno jest opisać w dwóch zdaniach.

Pani_Blue

A czy Gosling w fanatyku nie jest też po części więźniem nienawiści ?

lukasz121246

Wg mnie Więzień.

lukasz121246

fanatyk lepszy. Lepiej się go ogląda, przez te wszystkie sprzeczności głównego bohatera. W "Więźniu" bohater jest zły a staję się dobry i to wszystko. Tutaj jest ciekawiej. Warto też obejrzeć film "Wtyczka" (Infiltrator, The), który bije na głowę oba te filmy (ale jest ciężko dostępny, tylko 2 seedy na isohuncie)

ocenił(a) film na 8
lukasz121246

nie lepiej oglądnąć i samemu zdecydować?

ocenił(a) film na 7
lukasz121246

więzień nienawiści

anQ

kolejne głupie pytanie !

temteges

oba filmy bardzo dobre... więzień skupia się na czynach, zaś fanatyk na swoim światopoglądzie.... swoją drogą Gossling bardzo przekonujący w swojej roli- mógłby naprawdę kogoś przekonać do bycia nazistą... trzeba te 2 tytuły obejrzeć bo są bardzo dobre

lukasz121246

Oba filmy są bardzo dobre, aczkolwiek nie porównywał bym ich ze sobą, jedyne co mają ze sobą wspólnego to Faszyzm głównych bohaterów, Więzień nienawiści pokazuję raczej jak człowiek może się pomylić co do innego człowieka zarówno w pozytywnym jak i negatywnym znaczeniu, natomiast Fanatyk opowiada losy chłopaka który tak do końca nie mógł odnaleźć własnej drogi.

jednak jako film lepiej oglądało mi się Więźnia

lukasz121246

Bezapelacyjnie American History X. Fanatyk to jakaś marna podróba. Zero szoku, zero siły. Wystarczy spojrzeć przez chwilę na Nortona w "Więźniu" i nie mamy wątpliwości, kim jest grana przez niego postać. A w Fanatyku, to jakiś dzieciak, który nawet butów Derekowi nie może lizać. Fanatyk bardzo rozczarowuje, tych którzy szukają czegoś mocnego w kinie. Mdły i bezbarwny. Tyle w temacie.

użytkownik usunięty
Entratmer

DOKŁADNIE ! 'WIĘZIEŃ NIENAWIŚCI' MOGĘ OGLĄDAĆ CODZIENNIE ! FILM JEST WSPANIAŁY, TAK JAK GRA EDWARDA!. FANATYK TEŻ NIE JEST ZŁY ALE NAWET NIE POWINNO SIĘ GO PORÓWNYWAĆ DO WIĘŹNIA .. !

ocenił(a) film na 8

wiezien to troche wieksza papka hollywoodu, ktora niestety, ale oglada sie zdecydowanie lepiej

a fanatyk, glebszy, bardziej kontemplacyjny, trudny :)

ocenił(a) film na 5
efc_2

na czym polega papka hollywoodu w Twojej definicji? american history x jest po prostu świetnie zrealizowany i dlatego ogląda się go dobrze. nie zastosowano tu takich manewrów które na siłę mają uczynić film "trudnym" i "mniej przystępnym" dlatego faktycznie większej ilości ludzi film się spodobał. mi papka hollywoodzka kojarzy się z prostymi filmami akcji albo komediami bez większego przekazu i z happy endem. tymczasem amercian history x to poważny, mocny film, z genialnymi dialogami, bez happy endu. dla mnie scena jak derek wyrzuca przy obiedzie murraya z domu jest jedną z najlepszych jakie dano mi było oglądać. wiadomo że są niedociągnięcia w którymś momencie filmu ale przecież w każdym są.

użytkownik usunięty
efc_2

Papka hollywoodu tp właśnie Władca Pierścieni którego oceniasz na 10

lukasz121246

"American History X" to film dobry i łatwiejszy do zrozumienia dla wielu ludzi, Fanatyk to film bardzo trudny. Fanatyka można by nazwać filmem dramatem religijno-filozoficzno-psychologicznym, jakkolwiek to dziwnie nie brzmi…

glupinick1

całkowicie zgadzam się z dwoma powyższymi opiniami. Więzień nienawiści bardzo dobrze gra na emocjach, dlatego łatwiej i przyjemniej się go ogląda, niestety zakończenie sprawia, że wydźwięk filmu jest absolutnie jednoznaczny - zero wątpliwości, zero myślenia. Niektórym zakończenie może się wręcz wydać ckliwe.
Z drugiej strony "Fanatyk" jest trochę przereklamowany, ale dla takiego finału warto było oglądać... Ten film jest po prostu bardziej cichy, zależy, co kto lubi.

użytkownik usunięty
lukasz121246

Zdecydowanie Więzień nienawiści

ocenił(a) film na 8
lukasz121246

To ja też mam pytanie: Co jest lepsze lody truskawkowe czy czekoladowe?
Ile ludzi tyle odpowiedzi, obejrzyj i sam ocenisz.

KolorowaParasolka

waniliowe najlepsze :)) ale czekoladowe i truskawkowe też dobre - zależy co kto lubi - każdy smakuje inaczej :D

ocenił(a) film na 6
KolorowaParasolka

Obejrzałem Więznia nienawiści i dałem mu 10 bo to arcydzieło a Fanatyka oglądałem urywkami niezły ale do filmu z Nortonem mu daleko

ocenił(a) film na 9
lukasz121246

Przecież to zupełnie co innego..

ocenił(a) film na 7
lukasz121246

jak dla nie `Więzień nienawiści` zdecydowanie lepszy.

użytkownik usunięty
lukasz121246

Więzień nienawiści jest dużo lepszy !
Chociaż jedno i drugie mi się podobało.

fanatyk jest na tyle dobrym filmem, że chcesz do niego wracać co jakiś czas

ocenił(a) film na 10
nina88

I Więzień... i Fanatyk są filmami świetnymi. Choć ja stoję murem przy Fanatyku, a to poprzez rolę Goslinga.

woziol93

To ja stoje w tym murze przy tobie - zrobimy taki mur że żaden wiezień sie przez niego nie przebije

temteges

To i ja dokładam cegiełkę do muru :)
Oba filmy dobre, ale nie należy ich porównywać!

ocenił(a) film na 5
lukasz121246

zdecydowanie wiezien

ocenił(a) film na 6
lukasz121246

Więzień, ale warto obejrzeć oba

ocenił(a) film na 7
lukasz121246

więzień nienawiści 10/10
fanatyk 7/10

ocenił(a) film na 10
lukasz121246

Bardzo ciężko ocenić czy to więzień nienawiści czy Fanatyk jest lepszym filmem, oba są bardzo dobre. Wszystko jest kwestią tego czego aktualnie szukasz by wynieść z filmu, z więźnia możesz wynieść sporo ale nie wgłębiając się, natomiast jeśli idzie o Fanatyka too film nad którym trzeba się zastanowić- pomyśleć, bo dużo wnosi w życie. Daje bardzo do myślenia, a o to chyba chodzi w ,,ambitnym kinie'' Fanatyka oglądałam nie raz i jeszcze nie raz obejrzę, więźnia też sie zdarzyło, ale optowałabym mimo wszystko za Fanatykiem

ocenił(a) film na 8
lukasz121246

fanatyk ;)

ocenił(a) film na 6
lukasz121246

Więzień nienawiści bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 8
lukasz121246

Po obejrzeniu obydwu tych filmów stwierdzam, że pytanie jest do niczego. Obydwa świetne i warto zobaczyć każdy z nich.

ocenił(a) film na 5
lukasz121246

zdecydowanie WIEZIEN NIENAWISCI

ogladalam wieznia i byl w porzadku, natomiast FANATYK - dla mnie zbyt ciezki i nie podobal mi sie w ogole

ocenił(a) film na 1
lukasz121246

więzień nienawiści bezwzględnie dużo lepszy, jest przynajmniej o czymś, coś wnosi, natomiast fanatyk jest mocny nieobiektywnymi recenzjami i tyle w temacie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones