PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1253}

Fargo

7,6 113 513
ocen
7,6 10 1 113513
8,3 41
ocen krytyków
Fargo
powrót do forum filmu Fargo

Jaka kolejność czy w ogóle jest to jakoś powiązane

Czyli najpierw serial czy film ?

djcoco

Zdecydowanie film najpierw. Film i serial są luźno powiązane.

ocenił(a) film na 9
estella_bluebell

Ja bym powiedział, że w ogóle nie są ze sobą powiązane. Dwie, niczym nie łączące się ze sobą historie, na dodatek w różnych ramach czasowych. Łączą je tylko dwie, praktycznie nie związana z fabułą rzeczy, w zasadzie przedmioty: czarny i czerwony.
Czyli, krótko mówiąc, oglądaj co chcesz.
Ja film obejrzałem kilkukrotnie a pierwszy raz 17 lat temu i ma u mnie 9. Serial skończyłem dziś i też ma u mnie 9.

Salmonella

Ewidentnie są powiązane, dziwne, że tego nie zauważyłeś. Na każdym kroku widać analogie, chociaż w serialu przedstawiona jest zupełnie inna historia.

ocenił(a) film na 9
estella_bluebell

Analogia a powiązanie to dwa, kompletnie inne znaczenia. Analogia to podobieństwo cech a ja pisałem o łączeniu się fabuł obydwu tytułów.

SPOILER


Jedyne co łączyło te dwa tytuły to czerwona skrobaczka i czarna walizka, ale to nie miało żadnego połączenia z głównym motywem serialu. No i przez 1 promil serialu akcja działa się w Fargo.

A co do analogii (o której w ogóle nie pisałem), to tylko: klimat, śnieg, po części główny bohater (jako taki ciapa) i policjantka w ciąży (w ostatnim odcinku). To też nie za wiele aby o tym pisać bo pasuje to do wielu filmów (no, poza policjantką w ciąży).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones