PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1253}

Fargo

7,6 113 502
oceny
7,6 10 1 113502
8,3 41
ocen krytyków
Fargo
powrót do forum filmu Fargo

Humor w Fargo

ocenił(a) film na 7

Czy ja jestem jakaś przetrącona czy wy też dostrzegacie w Fargo wiele scen humorystycznych i
wiele ironii np. badanie miejsca zbrodni przez policjantkę...?

ocenił(a) film na 7
lucynabyrdy

Tak, czarny humor jak najbardziej tu występuje.

lucynabyrdy

Oglądałem ten film z dziewczyną, i śmialiśmy się bardzo wiele razy :)

ocenił(a) film na 6
lucynabyrdy

Gatunek filmu - dramat, thriller?
Spodziewałem się ciekawego thrillera, a dostałem cholera wie co. Fajnie się rozpoczął, ale później było tylko gorzej. Ta policjantka jej miny, ruchy i w ogóle całokształt to jakieś nieporozumienie. To czarna komedia jakaś jest.

ocenił(a) film na 9
dawid91

O to właśnie chodzi! Policjantka w zaawansowanej ciąży, jest bardziej ogarnięta i inteligentna, od wszystkich gości, którzy ją otaczają. Taki paradoks;) To jest fajne, nietypowe. Wiadomo, że normalnie to powinien być wysoki, świetnie zbudowany i przystojny macho, ale helloł... to jest film braci Coen:) Ten film już oglądałem już ze 20 razy;)

crimson80

ona wcale nie była inteligentna i ogarnięta, jakiś przygłup ją nabrał na spotkaniu po latach, potem podejrzany uciekł jej z przesłuchania

a film to katorga dla widza

3/10.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

Inteligentna i ogarnięta w porównaniu z resztą. Z pewnością nie podoba Ci się żaden film braci Coen. Po prostu tego typu kino do Ciebie nie trafia. Muszę przyznać, że jest specyficzne i zrozumiałe jest dla mnie, że ma bardzo zróżnicowane oceny. "Dobry, zły i brzydki" jest dla mnie równie dobry;)

crimson80

Nie zauważyłem aby była bardziej inteligentna od reszty, może troszkę ale dalej mogłaby zostać najlepszą koleżanką Forresta Gumpa.

zaskoczę Cię bo szczególnie To nie jest kraj dla starych ludzi oraz Big Lebowski mi się podobały, natomiast fargo to dla mnie jakieś nieporozumienie.
Muszę jednak zobaczyć Big Lebowski ponownie, przypuszczam że mógłbym zmienić ocenę na trochę niższą.

A co ma wspólnego Dobry zły i brzydki z tym filmem? to ogromna różnica klas, dobry zły i brzydki to arcydzieło a fargo to jakaś kupa.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

Nawiązałem do Twojego awatara. Ja o ile się nie mylę oceniłem te filmy na 9 więc nie widzę różnicy poziomów. Wiadomo że to zupełnie inna bajka, dwa różne bieguny, ale bawiłem się przy nich podobnie:) Poza tym serial "Fargo" to też kawał dobrej roboty. Czekam na drugi sezon, przykro mi:) No i w sumie ten film to wizytówka Coenów, uważany przez wielu za ich najlepsze dzieło. Ja chyba też tak uważam.

crimson80

xD

serial jest równie słaby jak ten film.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

nie zgadzam się! Serial jest słabszy od filmu . Nie jest aż tak dobry:)

crimson80

to dobrze że nie oglądałem do końca.

ocenił(a) film na 8
lucynabyrdy

Ja to się dziwię, że ten film nie jest zakwalifikowany do gatunku czarna komedia. Bardziej się uśmiałem oglądając ten film niż na niejednej "komedii".

georgeAzbest

Też mnie dziwi wybór gatunków.Przecież bracia Coen od zawsze słyną z produkcji komedii kryminalnych.

ocenił(a) film na 9
klepak84

A mnie to nie dziwi, bo ogólnie na filmwebie dobór gatunków do filmu jest bardzo często fatalny. Oczywiście "Fargo" to czarna komedia (tylko ten humor spod znaku "yeah, yeah" był trochę irytujący).

Flaku

ani razu się nie zaśmiałem - to już american pie jest lepszą komedią, co nienajlepiej świadczy o tym żenującym filmie.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

z american pie zapamietałem tylko tą gołą czeszkę;) Komedia dla idiotów. Banialuki piszesz!

crimson80

komedia ma z założenia rozśmieszać, skoro fargo nie spowodował że ani razu się nie zaśmiałem to to jest nędzna komedia i w tej roli film się nie sprawdza. film był żenujący. jedyna scena która mnie lekko rozbawiła to ta jak babka ugryzła porywacza i ten poszedł po maść, dobrze że chociaż tyle bo dałbym 2.

ocenił(a) film na 9
Pogromca_nolifow

nie śmieszyła Cię para tych morderców-nieudaczników?? Albo ten "cichy indianiec" jak wpadł w furie, albo główny bohater bezwzględny nieudacznik, a ten ich akcent? zaskakujące wydarzenia, świetna gra aktorska?

crimson80

nie śmieszyła mnie ta para morderców-nieudaczników, a główny bohater był żenujący.

furia indiańca była też była ok
no ale naprawdę aby szukać na siłę takich pozytywów to film musi być kiepski.

ocenił(a) film na 8
Pogromca_nolifow

Bo to ani sensacja ani komedia. Najbliżej mu do czarnej komedii, chociaż dla wielu filmów braci Coen (Fargo, Big Lebowski, Burn after reading) stworzyłbym osobną kategorię: film absurdalny. Można lubić bądź nie, ale nie należy starać się ich zaszufladkować - komedia? ma śmieszyć; dramat? mamy popaść w zadumę. Takie kategoryzowanie prowadzi jedynie do niezadowolenia z filmu. Ja od Coenów oczekuję wybornej dawki absurdu. Niekoniecznie śmiesznego (jak wyborny Napoleon Dynamite). Po tych wspomnianych 3 tytułach się nie zawiodłem.

ocenił(a) film na 9
lucynabyrdy

Też często uśmiechałem się pod nosem, więcej komedii aniżeli thriller'a. Sympatyczna ta policjantka.

ocenił(a) film na 9
lucynabyrdy

Owszem, było tu trochę ironii i czarnego humoru (nieudacznik Jerry, relacje pomiędzy porywaczami a zwłaszcza wybuchowy blondyn), jednak są to jedynie elementy charakterystyczne dla braci Coen, ponieważ film pod komedię nie pasuje. Jest to jeden z najpoważniejszych i najsmutniejszych z ich filmów (obok 'Człowieka którego nie było')

ocenił(a) film na 10
lucynabyrdy

W każdym filmie Coenów (no może poza To nie jest kraj dla starych ludzi) mamy mniejszą lub większa dawkę komedii. Właśnie groteska i czarny humor stał się ich znakiem rozpoznawczym.
Powiedziałbym nawet że nikt w historii kina tak dobrze nie łączył/łączy makabry z humorem. Czego genialne Fargo jest idealnym przykładem.

użytkownik usunięty
lucynabyrdy

Muszę przyznać, że na "Fargo" nieźle się uśmiałem! :D Buscemi miał chyba najwięcej śmiechu do zaoferowania, ale i inne momenty rozwalają (chociażby Bill H. Macy wściekający się potajemnie w biurze z powodu tej forsy)! ;-)

ocenił(a) film na 6
lucynabyrdy

raczej jesteś przetrącona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones