PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1253}

Fargo

7,6 113 513
ocen
7,6 10 1 113513
8,3 41
ocen krytyków
Fargo
powrót do forum filmu Fargo

Jerry umówił się z Carlem że za robotę dostaną wóz oraz 40 tys. z okupu. Potem podwaja stawkę.
W walizce była większa kwota, bo przecież reszta miała przypaść Jerremu. Carl zostawił jedynie te
80 kawałków (po 40 na głowę) a resztę schował w śniegu i oznaczył coby nie mieć problemów z
jej późniejszym odszukaniem. Jeśli faktycznie tak było to dziwi mnie dlaczego twórcy nie
przedstawili co się z tą walizką stało. Liczyłem na to że ktoś ją po prostu znajdzie. Dziwna luka w
filmie jak dla mnie.

ocenił(a) film na 9
Celtic_Kari

Jest to film oparty na faktach.
Moim zdaniem nie pokazano co sie stalo z walizka, bo po prostu jest to jedna wielka niewiadoma. Scena, gdzie Carl zakopuje pieniadze w sniegu, zostala dodana/wymyslona przez scenarzystow. Prawdopodobnie przez to, ze nie znaleziono przy porywaczach calej sumy.

ocenił(a) film na 10
lajkjak2

Film nie jest na faktach. Twórcy celowo wprowadzili widza w błąd:) Zobacz co jest po napisach końcowych lub poczytaj nieco więcej o tym filmie:)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Coyotman

czy po napisach jest jeszcze ciąg dalszy filmu?

ocenił(a) film na 10
mymlak

NIe. Jest tylko informacja, że historia tak na prawdę jest fikcją. Nie pamiętam dokładnej treści.

użytkownik usunięty
Coyotman

Co za ludzie...

ocenił(a) film na 10
Celtic_Kari

To nie jest żadna luka. Można sobie wyobrazić co się stało później: Jerry i Grimsrud stają przed policją i sądem po kolei przepytywani. Okazuje się, że chodziło tylko o pieniądze, które znikły tak samo jak ludzie z tej historii. Tylko Carl mógł powiedzieć, gdzie są zaginione banknoty, ale i on tak samo zniknął. Ironią losu staje się fakt, że pieniądze, które miały być wyczarowane bez niczyjej większej krzywdy, po prostu zniknęły. Przypadek znów doprowadzi do tego, że ktoś znajdzie tę kasę.

ocenił(a) film na 7
Gordon Geko

Dokładnie. Ciąg dalszy walizki z kasą jest w serialu Fargo :) Jak zwykle przypadek

Celtic_Kari

a ja myślałam, że skoro Carl podwoił stawkę to dla Jerrego nie zostało nic, czy była mowa o tym że teść niesie więcej jak 80tyś?
i czy sądzicie, że Carl by wziął tylko swoją część a resztę gdzieś zakopał?

ocenił(a) film na 8
Fornettka

Jerry powiedział Wade'owi że porywacze żądają miliona dolarów, natomiast sam chciał im dać tylko 40 tysięcy. Dlatego tak bardzo chciał sam dostarczyć okup.

ocenił(a) film na 9
Celtic_Kari

Uwaga, możliwy mały spojler z serialu "Fargo".




Jeśli ktoś chce wiedzieć, co stało się z walizką, niech obejrzy serial "Fargo". Do tej pory wyszło cztery odcinki, ale w ich trakcie jest scena, gdy ta walizka się znalazła ;). Warto dodać, że przy produkcji serialu udział biorą bracia Coen, a i serial sam w sobie jest fantastyczny.

ocenił(a) film na 8
Glob3r

OD siebie odam ze serial jest posko jestm na 5 odcinku, jest troche nawiazan do filmu szczegolnie w muzyce:)

ocenił(a) film na 8
Celtic_Kari

Walizkę znalazł jakiś biedny Grek i za tą kasę rozkręcił interes stając się królem marketów.

ocenił(a) film na 8
camakal

he he he

użytkownik usunięty
Celtic_Kari

Ten śnieg, którym zasypano walizkę musi w końcu stopnieć, więc po zimie ktoś ją odnajdzie!

użytkownik usunięty

Trzeba jechać do Minnesoty.

ocenił(a) film na 10
Celtic_Kari

Masz lukę w IQ, skoro potrzebujesz mieć w filmach wszystko wyjaśnione.

yossarian84

Niepotrzebna złośliwość. Nigdzie nie napisałem że potrzebuje "mieć w filmach wszystko wyjaśnione". Nie lubię niedopowiedzeń, to wszystko. Co ma do tego IQ? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones