kendo777 kendo777

Na serio kastracja sprawia, że ma się cienki głos?

  • Cartmenez Cartmenez

    Zamiast pytać - sprawdź sam :]
    Wątpiłem w to ale faktycznie tak może być, mutacja głosu następuje pod wpływem testosteronu, który jest produkowany w jądrach.

    • lioneez

      Taaa, głos dziecka :)
      Jak się do tego doda możliwości mężczyzny, tzn. np. dużo większa powierzchnia płuc niż u małego chłopca, to nietrudno uwierzyć w to, że ludzie tak kochali te "anielskie głosy".
      Chciałabym kiedyś posłuchać takiego... chociaż głos głosem, a cierpienie przez całe życie.

      • Annodomini Annodomini

        Kastraci nadal istnieją, więc masz szanse. Ja widziałam jednego, ale jakoś ich nie za bardzo lubię.........

        • lioneez

          A przepraszam, gdzie widziałaś? Bo osobiście posłuchałabym.
          Po drugie, jesteś pewna, że to był kastrat, a nie jakiś kontr-tenor? Bo to byłoby bardziej prawdopodobne

          • Sanichi

            W Krakowie śpiewa taki jeden gość ;) Pojawia się raz na kilka mięsięcy na ulicy. Jego popisowym numerem jest Ave Maria Schuberta. Ale ma również całkiem niezły dół, więc sądzę, że jest kontratenorem.

          • nikike nikike

            http://www.filmweb.pl/user/Kastratek
            A jego nowe konto: http://www.filmweb.pl/user/Kalle_Wasp

    • amsonia

      Prawda, pod warunkiem, że raz, dokonało sie jej w odpowiednim momencie (tj. przed mutacją) a dwa, nie każdy wykastrowany chłopiec zostawał zaraz sławnym śpiewakiem.

  • lady_lilith lady_lilith

    kastracja sprawia żeciało chłopca nie wytwarza hormonów więc nie przechodzi mutacji

wczytuję Ladowanie

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: