PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705822}
7,2 1 021
ocen
7,2 10 1 1021
6,3 3
oceny krytyków
Fed Up
powrót do forum filmu Fed Up

Największe błędy:
1. W filmie jest postawiona teza, częściowo słuszna, że ogromne ilości zjadanego cukru przyczyniają się do otyłości. Tylko czemu w takim razie nie powiedzieli NIC o zdrowych zamiennikach cukrów prostych? Była tylko jedna idiotyczna i nieprawdziwa wzmianka o sukralozie, że niby od niej też się tyje, czego nie potwierdziły żadne badania. Słodziki o zerowej wartości kalorycznej nie powodują otyłości. Skoro amerykanie tak lubią słodki smak to powinno się zachęcać do spożywania słodkich produktów ale ze słodzikami takimi jak stewia, aspartam, cukier brzozowy, etrytrol itp.
2. Całkowite negowanie wpływu ilości kcal w diecie na wagę ciała. Ten tendencyjny gniot wskazuje na cukier jako jedyną przyczynę otyłości. Rozumiem w takim razie, że mogę codziennie jeść 12000 kcal, byle nie z cukru, i wcale nie przytyję? HORSESHIT
Otępiali amerykanie jedzą za dużo cukru, przekraczają dobowe zapotrzebowanie na kcal i nie uprawiają sportu.
Pełno wypowiedzi, że trzymanie kalorii i sport nie pomogło zrzucić kilogramów, tylko ciekawe jak te świnie trzymały kalorie na odpowiednim poziomie jak ani razu nie widziałem, żeby ważyli jakiekolwiek jedzenie!
3. Cukier wcale nie jest tak zły, jeśli się trzyma ustaleń WHO(max 10% kcal z cukrów prostych) to nie ma skutków ubocznych. Najlepiej dostarczać cukry po wysiłku fizycznym.

Oczywiście bohaterowie nie schudli ani kilograma bo są za tępi żeby liczyć kalorie a samo ograniczenie spożywania cukrów nie da nic, po prostu dobiją kalorie z innych źródeł.

ocenił(a) film na 5
failedmission

1. Nie powinno propagować jako zamiennik cukru słodzików. To nie jest rozwiązanie problemu. Słodycze zawierające słodziki nadal są szkodliwe. Dopuszczalne spożycie aspartamu wynosi 40 mg/kg. Dla pozostałych nie określono dawki z założeniem stosowania ich w umiarkowanej ilości.
Owoce również są słodkie...
2. . Tak, oczywiście ilość spożytych kalorii ma wpływ na wagę, ale istotniejsze jest jakość tych kcal.. Stosując zdrową dietę, która nie jest uboga w błonnik nie jesteś wstanie nie wiadomo ile zjeść.
Po pierwsze to że wyrzucili z diety słodycze nie oznacza, że zdrowo się odżywiali. Te produkty, które jedli nadal zawierały cukier, ale ukryty np. płatki, musli, soki pomarańczowy, gotowe sosy, chleb i inne.
Pod koniec dopiero była mowa o zastosowaniu zdrowej diety po którym się udało schudnąć, ale wracając do starych nawyków nic dziwnego, że waga powraca.
Na opakowaniach produktów jest napisane ile zawierają g takich jak ryż, makaron, kasz, mrożonek...
Hmm...pewnie, żebym trzymała stałą wagę powinnam liczyć kalorie. Chwila utrzymuję taką wagę bez liczenia kalorii. :D

PS. Polacy również jedzą za dużo cukru.

ocenił(a) film na 3
malinciax3

1. Nie jesteś w stanie zjeść takiej ilości słodzika, żeby Ci zaszkodziło. Z cukrem wręcz przeciwnie. Jakie źródło tych 40 mg/kg?
Tak samo cukier brzozowy i erytrol. Nie trzeba się zamykać na 1 słodzik.
2. Mit dawno obalony przez badania i ludzi, którzy na poważnie zajmują się ćwiczeniami na siłowni. Możesz jeść co chcesz(oczywiście oprócz dużych ilości cukru, które są zamieniane praktycznie od razu w tłuszcz). Można jeść same zdrowe i sycące rzeczy ale nadal będziesz tyć jeśli przekroczysz dobową dawkę kcal.
Utrzymujesz bo jesz w okolicach swojego zapotrzebowania. Też nie liczę i waga stoi w miejscu. Fizyki nie oszukasz. Ciało nie widzi różnicy między ziemniakiem a makaronem. Kcal to kcal.

ocenił(a) film na 5
failedmission

1. Źródło dotyczące 40 mg/kg aspartamu http://www.pfpz.pl/index/?id=eed4435e296d75fa7280539943113a7d#
Słodycze to puste kalorie, które tak bardzo potrzebne są ludziom z nadwagą. Poza ciastkami, ciastami czy dżemem nie widzę potrzeby stosowania słodzika. Przynajmniej ja nie potrzebuję.

2. Nie negowałam wpływu kalorii na wagę. Człowiek jedząc 100 g frytek dostarczy sobie więcej kalorii niż jedząc 100 g maczanych słupków marchewki w sosie czosnkowy na bazie jogurtu ( własnej roboty). Kwestia wyboru odpowiedniej przekąski.









ocenił(a) film na 3
malinciax3

Ja słodzę erytrolem kawę i herbatę bo zwyczajnie lubię słodki smak. W netto jest też cała półka słodyczy bez cukru. W tym pyszna czekolada mleczna ze stewią zamiast cukru buraczanego.

Aspartam nie jest szkodliwy dla naszego zdrowia, jeśli nie przekraczamy dziennej dawki  źródło (40 mg/kg masy ciała na dzień źródło ). Odżywiając się racjonalnie ciężko jest przekroczyć ten limit. Przykładowo, aby przekroczyć dopuszczalną dawkę, osoba ważąca 65 kg musiałaby wypić ponad 4 litry dietetycznej coli w ciągu dnia.

ocenił(a) film na 5
failedmission

Nie wyobrażam sobie słodzenia herbaty. Odzwyczaiłam się od picia słodzonej herbaty zanim wpadłam na pomysł ograniczania cukru i soli, więc w tej chwili nie wyobrażam sobie takiej pić. .
Omijam szeroki łukiem półki, gdzie znajdują się słodycze. Jeśli masz na myśli czekoladę Torras, to może kiedyś spróbuje, z ciekawości.

To prawda, ale nie każdy odżywia się racjonalnie. Jak ktoś odżywia się racjonalnie, to i kawałek ciastka z cukrem mu nie zaszkodzi. "Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę."

ocenił(a) film na 8
failedmission

Jestes idiotą -zapytasz czemu? Przeczytaj jeszcze raz swoj komentarz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones