PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420435}

Fighter

The Fighter
7,6 110 803
oceny
7,6 10 1 110803
7,1 30
ocen krytyków
Fighter
powrót do forum filmu Fighter

Główny bohater niestety dość nijaki, świetna rola Christiana Bale'a. Micky był w cieniu Dicky'ego- Wahlberg zdecydowanie w cieniu Bale'a...

ocenił(a) film na 8
michcio1998

Mimo, że Wahlberg w cieniu Bale'a to jednak zagrał swoją rolę tak jak trzeba.. Grał nieśmiałego boksera i wyszło mu to dobrze.

michcio1998

Oczywiście, że wiemy jak to się zakończy, bo przecież historia została oparta NA FAKTACH.

ocenił(a) film na 7
martins_92

miałem na myśli schemat większości takich filmów: upadek, zwątpienie, mobilizacja, trening, decydująca walka i zwycięstwo
do faktów nie zaglądałem, a i tak wiedziałem do czego to zmierza

michcio1998

Myślę, że w tym filmie cały ten schemat jaki podałeś jest sprawą drugoplanową, dlatego tak bardzo nie razi po oczach. Film skupia się bardziej na skomplikowanych relacjach w rodzinie Warda, a nie na jego drodze po mistrzowski tytuł. Nawet punktem kulminacyjnym wcale nie jest ostatnia walka, lecz konfrontacja Warda z matką, gdy w końcu jest w stanie wyrzucić z siebie cały ten gniew i żal, który pogłębiał się w nim przez te wszystkie lata. Zwycięstwo w decydującej walce było jedynie dodatkiem spowodowanym prawdziwymi wydarzeniami, na których oparty jest film. Natomiast prawdziwe zwycięstwo Ward osiągnął właśnie w momencie zjednoczenia rodziny.

Gdy przedstawiony przez Ciebie schemat wysuwa się na pierwszy plan w filmie, wtedy rzeczywiście robi się żenująco przewidywalnie. Tak niestety jest w niemal wszystkich filmach o superbohaterach i innych sci-fi, no ale one z reguły nie należą do zbyt ambitnych filmów...

martins_92

,,Film skupia się bardziej na skomplikowanych relacjach w rodzinie Warda, a nie na jego drodze po mistrzowski tytuł.''
Wielkie brawa za zauważenie głównego wątku filmu,a czego,jak widać inni nie dostrzegli...

ocenił(a) film na 7
martins_92

Ten sam motyw co w Rocky'm:
- od zera do bohatera
- w każdej walce motyw "najpierw przegrywam, wszyscy mnie skreślili ale JA IM POKAŻĘ I WYGRAM!"
- trudne wybory między rodziną a promotorami / trenerami
- dziewczyna która daje power do walk
Ten sam kotlet odgrzewany od 1976 roku w praktycznie każdym filmie o bokserach. Niemniej film zrobiony poprawnie, dobra gra aktorska, wartka akcja itp.

ocenił(a) film na 9
michcio1998

Bale jest świetny w każdym filmie,każda rola jest super przez niego dopracowana,fantastyczny aktor

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones