PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36618}

Filar

La jetée
7,6 3 430
ocen
7,6 10 1 3430
7,7 11
ocen krytyków
Filar
powrót do forum filmu Filar

Film o czasie

ocenił(a) film na 7

Cóż, trudno mi ocenić wyżej niż "12 małp" bo mimo wszystko zawiodłem się trochę sposobem jaki wybrał jako formę ekspresji reżyser. Pokaz slajdów i dodanie narracji było dość oszczędnym pomysłem. Nie będę jednak przeczył że niektóre ze zdjęć wyrażały mnóstwo uczuć, a muzyka jest tu przepiękna. Sama historia też zaskakuje pod wieloma względami, mimo że już znałem zakończenie z wersji Gilliama. Całość warto zobaczyć, choć ciekawy byłbym jakby to wyglądało w wersji z ruchomym obrazem.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Gilliam ewidentnie inspirował się tym filmem, co, moim zdaniem, obniża zdecydowanie wartość "12 małp"

ocenił(a) film na 7
jos_fw

Mało popularny pogląd, ale mam podobnie. Zazwyczaj bardziej cenię sobie twórców którzy mają własne pomysły.

Lucky_luke

Dlaczego twierdzisz, że pogląd jest mało popularny? Na początku 12 małp jest zapis, że został on zainspirowany filmem La Jetee.

ocenił(a) film na 7
yellowicz

Miałem co innego na myśli. Otóż wyznaję zasadę, że jeżeli coś nie zrodziło się z oryginalnego pomysłu, traktuję to od razu lepiej niż coś co jest adaptacją. Mówiąc "mało popularny pogląd" miałem na myśli że wartość "12 małp" byłaby większa gdyby powstały na podstawie oryginalnego scenariusza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones