PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119885}

Film o pszczołach

Bee Movie
6,4 64 519
ocen
6,4 10 1 64519
6,2 12
ocen krytyków
Film o pszczołach
powrót do forum filmu Film o pszczołach

Bardzo lubię współczesne (i nie tylko) filmy animowane. Ten jednak z każdym kwadransem oglądania irytował mnie coraz bardziej. Co jeszcze można amputować, odjąć lub dodać tym biednym pszczołom, żeby pokazać, że ludzkie = lepsze? Cztery nogi, monogamiczne związki, tradycyjni rodzice... Żadna kreskówka nie jest rzecz jasna filmem dokumentalnym, ale chyba wolę produkcje, w których zwierzęta "uczłowieczone" są przedstawione jednocześnie z odpowiednią dozą zabawnego absurdu. Tutaj mamy pseudopoważne, ale płytkie wątki (zwłaszcza główny wątek pszczół wykorzystywanych przez ludzi) i znikomy dowcip. Jakoś mam złe wrażenia po oglądaniu, które zresztą zaczynałam z pozytywnym nastawieniem.

ocenił(a) film na 8
Gothabella

Główny wątek wcale do płytkich nie należy.
W dużej mierze przyszłość gospodarki, a już na pewno rolnictwa zależy od pszczół, a zaczyna być ich coraz mniej. To bardzo poważny problem i byłam zdziwiona, że w właśnie takiej bajce to pokazali.

ocenił(a) film na 3
sthrashne

Ale jest ich mniej chyba nie przez to, że ludzie stwarzają im optymalne warunki do rozrodu? W filmie było pokazane, że budowanie uli = wykorzystywanie pszczół = zło. Co za głupota.

ocenił(a) film na 8
Gothabella

No nie... Trudno byłoby pokazać w filmie dla dzieci pestycydy i zabójcze korporacje... Chociaż w sumie pokazali rozprawę sądowa to może dali by rade i z tym.
Ale mimo to myślę, że to i tak dosyć dobrze pokazany temat. Na pewno uczy szacunku do życia, nawet tak małego (:

ocenił(a) film na 5
Gothabella

Zgodzę się. Najlepsze jest ta koncepcja 'uczłowieczania' pszczół przez cały film żeby zaraz potem wprowadzić narrację potępiającą ludzi za ich bezduszność (krótko mówiąc) w stosunku do włść. wszystkiego. Ta koncepcja jest nielogiczna

Gothabella

Ja nie jem miodu gdyż nie będę dotował tych co na okradaniu ich z pożywienia które sobie przygotowują na zimę zostają okradani by w zamian dostać cukier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones