PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 094
oceny
8,5 10 1 993094
7,8 48
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Szczerze powiedziawszy nie bardzo rozumiem. Film jest dobry oczywiście, ale żeby
arcydzieło? 2. miejsce? Tego nie rozumiem. Jak dla mnie ten film jest
trochę za długi, nie przykuwał mojej uwagi na tyle żebym nie mogła oderwać
wzroku od ekranu. Gdyby ktoś mi przerwał w połowie, to nie zwariowałabym z ciekawości
co dalej. Nie jest to film do którego chciałabym wciąż powracać. Gra aktorska też nie jest
taka genialna jak niektórzy wychwalali (oprócz Hanksa oczywiście on gra wspaniale).
Mam wrażenie, że obejrzałam takich filmów wiele. Tzn może nie dokładnie o tej samej tematyce,
ale jednak... ten film to nic specjalnie odkrywczego, żaden fenomen jak dla mnie. Film mi się
nieco dłużył i nie wzruszył mnie (nie wiem czy to można określić jako minus, ale duża cześć
tutaj pisze, że film był wzruszający). Na pewno było sporo ciekawych i wyjątkowych scen,
ale to chyba ciągle za mało. W sumie to mam mu nawet ochotę dać 7/10, ale z
drugiej strony jest taki wypucowany... tzn nie zauważyłam chyba żadnego błędu. Nie
wiem jeszcze się zastanowię nad oceną :)

Mówiąc w skrócie, uważam że ten film nie jest arcydziełem. Myślę, że widziałam dużo
lepszych, a Forrest Gump nie zrobił na mnie wystarczająco dużego wrażenia żeby mógł
zostać jednym z moich ulubionych filmów.

Pozdrawiam i czekam również na opinie czy według Was ten film jest arcydziełem
czy też nie i dlaczego :)

googaify

A ja uważam, że to film arcydzieło. Bardzo mi się spodobał. Gra Toma Hanksa jak zawsze rewelacyjna. Fabułę uważam za bardzo ciekawą i śmieszną. Ciekawa pod względem ścieżka życia Forresta, a śmiesznie twórcy zrobili jego fikcyjne spotkanie jak chociażby z prezydentem lub Elvisem Presleyem, to znaczy nie są to momenty, że boki zrywać, ale szeroki uśmieszek na twarzy się pojawia. Efekty specjalne , wyśmienite, nie dziwię się, że dostali Oscara. Ode mnie 10/10 ;)

ocenił(a) film na 7
Jim_Carrey

arcydzielo to moze byc "obywatel kane" albo "zabic drozda". a forrest gump nie dorasta tym filmom do piet. ale po rankingu na filmwebie widac kto tu siedzi i ocenia; dzieciarnia.

elohortex

obywatel kane oglądałem ostatnio i stwierdzam że jest nudny i jakośc obrazu też bardzo słaba, a co do forresta jak już założcel(ka) tematu wspomniał(a) nie jest arcydziełem

elohortex

Widząc te Twoje przykłady to przypomina mi sie 'krytyk' z "13 Posterunku"(obejrzyj - zrozumiesz) ... Załosni są krytycy - i filmweb sie o tym przekona... Zwykli userzy zjadają na sniadanie tych fraków co mylą dywan z polaną i pasztet z hummusem ;) pozdro ;)

ocenił(a) film na 9
elohortex

Mam nadzieję, że przez te 10 lat dorosłeś dzieciaku

użytkownik usunięty
Ashganka

No tak, bo jak ktoś ma swoją opinię to już trzeba kogoś dzieciakiem nazywać.

ocenił(a) film na 7
Jim_Carrey

ok dzięki za opinię, ale czy szeroki uśmiech na twarzy wystarczy, żeby dać FG 10/10?

ocenił(a) film na 10
googaify

Dla mnie absolutnie jest arcydziełem! Wszystko od scenariusza, przez reżyserię, scenografię, muzykę i przede wszystkim wyśmienite aktorstwo, sprawia że ten film jest jednym z najlepszych w historii :). Bawi, wzrusza, śmieszy i przede wszystkim daje do myślenia!

ocenił(a) film na 9
KrecikJ23

Mnie też się bardzo podoba, zdecydowanie ponadczasowy :)

ocenił(a) film na 10
robexjanko

Miło spotkać się z taką opinią

ocenił(a) film na 5
googaify

Przyznaję, że nie przepadam za filmem Forrest Gump. Historia jest dla mnie zbyt mało prawdopodobna. Opóźniony w rozwoju intelektualnym i ruchowym chłopiec, odnosi później tak wielkie sukcesy? Święci sukcesy jako żołnierz, pingpongista, rybak czy zdobywa sukcesy jako biegacz dookoła Ameryki? Historia Forresta Gumpa jest zbyt cukierkowa. Gdy oglądam filmy o ludziach, którzy mieli "pod górę" i odnieśli ogromny sukces, myślę - chciałbym żeby tak było. Ale niestety, Forrest Gump to baśń, w której każdy może dostać od losu co tylko zechce. Czekoladka z pudełka jest bardzo gorzka, gdy okazuje się tylko iluzją, oszustwem, a reklama próbuje nam wmówić, że ma wspaniały smak. Szkoda, że Forrest nie jest bardziej prawdziwy. Zwykły człowiek, który swoją ambicją i ciężką pracą spełnia swoje marzenia. Ale niestety ten film to magiczna sztuczka, gdzie chłopiec z dysfunkcją rozwojową staje się królem Midasem, który wszystko w swym życiu zamienia w złoto.

ocenił(a) film na 10
Mr. President1

Film powstał na podstawie książki.
Warto przeczytać.

ocenił(a) film na 7
googaify

W pełni zgadzam się z oceną, kompletnie nie rozumiem fenomenu tego filmu 7/10

googaify

Widzisz, a ja mam tak samo z "Ojcem chrzestnym"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones