PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 992 964
oceny
8,5 10 1 992964
7,8 48
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Powieść

ocenił(a) film na 10

Słyszałem, że bardzo różni się od filmu. Czy warto ją przeczytać?

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Warto, aczkolwiek przygotuj się na to że Forrest będzie wielkoludem z nadwagą ;)
Osobiście wolę film.

loukas321

Ja właśnie najpierw przeczytałem ksiązkę i po obejrzeniu filmu byłem mocno rozczarowany. Liczyłem na mocno komediowy film jak w ksiązce a nie taki dramat. Jednak podejrzewam, że gdybym ksiązki nie przeczytał to filmem byłbym zachwycony.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Przeczytać warto. Książka nie jest zła- wręcz odwrotnie. Ale podobnie jak użytkownik wyżej, wolę film.

Kubasek

bardzo warto, są nawet 2 części :) wspaniałe. Choć pierwsza oczywiście jest najlepsza ;)

ocenił(a) film na 10
rosaria

Wiesz może, które tłumaczenie jest lepsze? Wiem, że powieść przełożyła Julita Wroniak, a potem, ktoś przetłumaczył ją drugi raz. Kupiłem dzisiaj książkę, i mam to drugie tłumaczenie, niejakiego Jerzego Leliwy. Które jest lepsze?

Kubasek

Zdecydowanie pierwsze wydanie, ja dostałam je w prezencie, ale miałam dla porównania w swoich rękach 2 wydanie. 1 wydanie - Julita Wroniak - najlepsze, moim zdaniem. Także, polecam gorąco. Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 10
rosaria

Trochę szkoda mi autora tej książki, bo film na jej podstawie jest tak dobry, że po zapoznaniu się z oryginałem, większość ludzi pewnie stwierdzi, że to gniot. ;) Oczekują wzruszenia, a dostają w sumie zabawną historię. Co nie znaczy, że nie ma w niej drugiego dna.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Po prostu książka jest zupełnie inna jak film. Najbardziej mi sie podobał epizod z podróżą w kosmos z małpą:)

ocenił(a) film na 10
Kubasek

czytałem oba tłumaczenia, nie pamiętam które jest które, ale bardziej mi się podobało to w którym małpa miała na imię Zuzia. w tym drugim tłumaczeniu była Sue.

Kubasek

Tak, książka jest o niebo lepsza od tego poprawnie politycznego filmu.

Kubasek

Dla mnie to jeden z nielicznych przykładów gdy film bije książkę na głowę. Groom napisał też drugą część Forresta, przeczytałam, o ile pierwsza część ujdzie to druga jest stratą czasu i pieniędzy. Film to arcydzieło (po amerykańsku poprawne, fakt), książka nie powala.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Mnie książka się niezbyt podobała, film jest o niebo lepszy. Ale przeczytać zawsze warto, choćby dla porównania i dla czytania samego w sobie :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones