PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5684}

Forteca

Fortress
6,3 3 667
ocen
6,3 10 1 3667
5,8 4
oceny krytyków
Forteca
powrót do forum filmu Forteca

Bardzo lubię filmy takie jak ten, futurystyczne, mroczne SF. Takie filmy mają niesamowity klimat i
najlepiej ogląda się je z poczciwego VHS. "Forteca" to całkiem sprtynie zrealizowany kultowiec, ale
ze spotą liczbą niedopatrzeń w scenariuszu. Ale nadrabia klimatem i efektami specjalnymi. Na plus
sporo brutalności nawet. Tempo w wielu miejscach niestety siada, a sama ucieczka następuje
dopiero na samym końcu, niemniej jednak film wart obejrzenia. No i fajna rola Lamberta. Dwójka
też by była dość fajna, ale jest maksymalnie głupia i niedorzeczna, dodatkowo pojwia się już CGI.
Ale z drugiej strony ciekawiej się oglądało jak szykowali się do ucieczki, bo więcej musieli
nakombinować się.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Film bardzo fajny, zresztą jak 2ka co więcej na tyle dobry że Arni + Sylwek zrobili swoją wersję która wyszła dość mocno blado ;(

PS. Szkoda że Lamberta świetnego aktora tak słabo potraktowali w Hollywood ;(

ocenił(a) film na 6
sokoleokoo2

Wersji z Sywkiem nie widziałem, ale mam zamiar. Dwójka "Fortecy" - no dość fajna. No i Lambert w sumie mało znany, a chyba najlepsza rola to nieśmiertelny "Highlander" - zawsze będzie mi on kojarzył się z tą serią.

Goro_Gondo

Przyzwoity akcyjniak z niezłym klimacikiem. Efekty specjalne dają radę, a końcowy pojedynek Lamberta z ciężarówką z pewnością zapadnie na długo w pamięci.

Goro_Gondo

Też tak uważam, dobry mały skromny film kategorii b. Dobre na lekką rozrywkę.

mr915764

'mały, skromny' - rzeczywiście, 15 milionów dolarów budżetu w 1992 roku to bardzo mały i skromny filmik.

Goro_Gondo

VHS, to już marzenie ściętej głowy. Teraz to już tylko na zdjęciach z sieci.

Dziennik_Pokladowy

Oj, byś się zdziwił kolego. Jeszcze jest sporo osób, które kolekcjonują stare VHS-y. Ja sam mam na strychu blisko 700 kaset i od czasu do czasu lubię odpalić coś na starym, zasłużonym odtwarzaczu :)

bennyhillshow

Kasety to i ja mam, ale sprzętu już nie, a z chęcią bym obejrzał sobie filmy z kaset.

Dziennik_Pokladowy

A jaki problem kupić odtwarzacz za 30-50 zł? One teraz już nie kosztują po 2000 zł! Teraz moda na retro filmy z kaset. Ja kupiłem i jestem bardzo zadowolony :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones