PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1058}

Fortepian

The Piano
7,8 51 927
ocen
7,8 10 1 51927
7,7 27
ocen krytyków
Fortepian
powrót do forum filmu Fortepian

Film bez wątpienia warto zobaczyć-zwłaszcza jeśli ma się dość czerstwych amerykańskich produkcji, po których obejrzeniu pozostaje wyłącznie rozczarowanie. Umiejscowienie akcji w buszu nadaje całości specyficzny klimat, dzięki któremu film posiada nutę mistycyzmu i tajemniczości.
Holly Hunter zagrała pierwszorzędnie oddajac swe uczucia za pomocą gestów, muzyki i mimiki. Keitel także popisał się swymi umiejętnościami aktorskimi, podobnie jak mała Paquin. Wątek miłosny rownież został potraktowany specyficznie i intrygująco, nie jest to cukierkowe love story ani ckliwa opowiastka przesączona miałkim melodramatyzmem.
Miłością karmiczną można by nazwać więź łączącą matkę z corką, ktora została przedstawiona na filmie w sposób niezwykle ciepły i poruszający.
Sama historia jest już bardzo oryginalna i niepowtarzalna-dzieki czemu "Fortepian" na długo pozostaje w pamięci i pozostawia widza pod wrażeniem.

ocenił(a) film na 9
south-of-heaven

Ja również zwróciłam uwagę na nietypową więź, łączącą matkę z córką. Musiały rozumieć się na wskroś, skoro córka była łącznikiem między światem ludzi mówiących a niemym światem swojej matki. Zachowywały się momentami tak jak gdyby były dwoma ciałami dzielącymi jeden umysł. Słyszałam już o relacjach dzieci z rodzicami niemówiącymi czy niesłyszącymi, ale w filmie dopiero mogłam zobaczyć jak to wygląda. Aktorki zagrały to fenomenalnie i ciężko mi było uwierzyć, że to tylko film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones