PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666870}
6,6 23 417
ocen
6,6 10 1 23417
4,4 14
ocen krytyków
Fotograf
powrót do forum filmu Fotograf

czy faktycznie są ludzie, którzy mówią tylko nie swoim głosem, a przy tym tak genialnie imitują innych????
z góry dzięki za odpowiedź:)

ocenił(a) film na 6
wyrocznia

Podbijam, też jestem ciekaw.

Zielony2009

Są. Michael Winslow żywym przykładem.

ocenił(a) film na 6
konradwojtys

On nie imituje głosów innych tylko głównie przedmioty albo głosy przyrody.

ocenił(a) film na 6
wyrocznia

W sumie Błażej Krajewski daje rade.

ocenił(a) film na 7
wyrocznia

> czy faktycznie są ludzie, którzy mówią tylko nie swoim głosem, a przy tym tak genialnie imitują innych????

To się nazywa echolalia, jak mi się zdaje. Człowiek odtwarza jak z taśmy, słowa, tembr głosu, nawet emocje. Zaburzenie ze spektrum autyzmu.
W jednym filmie juz to widziałam. Nie pamiętam tytułu, ale może ktoś skojarzy i poda. Film był amerykański. Dwoje rodzeństwa - nastoletnia dziewczyna i młodszy od niej autystyczny chłopiec, zamordowani rodzice, śledztwo. Chłopiec od czasu do czasu wygaduje właśnie takie "nagrane" w głowie strzępki rozmów, przekleństw wygadywanych męskim agresywnym tonem, a ponadto wycina z papieru postacie i się nimi bawi. Obserwujący ich policjanci usiłują dość do tego, kto zabił rodziców - któreś z nich czy ktoś z zewnątrz, i w ogóle jak do tego mogło dojść.

aleksamaz

Pamietasz tytul? Bo brzmi ciekawie

ocenił(a) film na 9
aleksamaz

Też jestem ciekawa ;]

ocenił(a) film na 7
BlueBelle

To jest film "Zrozumieć ciszę":
http://www.filmweb.pl/film/Zrozumie%C4%87+cisz%C4%99-1994-9534

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
aleksamaz

Dzięki bardzo i również pozdrawiam ;)

aleksamaz

To nie jest dokladnie tak, echolalia dotyczy powtarzania tresci, natomiast nie jest to dokladne odtwarzanie barwy dzwieku. Tzn. echolalia zachodzi jesli osoba wypowiada te same slowa, natomiast moze mowic swoim wlasnym glosem.
Odnosnie pytania czy jest mozliwe dokladne nasladowanie brzmienia innej osoby - nie wiem, ale wiem ze dziecko jest ograniczone fizycznie co do mozliwosci glosowych, np. nie jest w stanie wydobyc z siebie dzwiekow niskich rejestrow basowych. Nasladowanie moze wiec zachodzic ale ma to swoje ograniczenia i zapewne nie jest tak doskonale jak to przedstawiono w filmie. Sa przeciez osoby utalentowane w tym kierunku, jednak wydaje mi sie ze ich nasladowanie dziala na zasadzie karykatury, przerysowania jakiejs charakterystycznej chechy glosu, dzieki temu podkresleniu niuanse dzwiekowe schodza na dalszy plan. Inaczej mowiac, wykres widma akustycznego w analizie nie bedzie tak doskonaly jak bedzie sie wydawal po pierwszym odsluchu "na zywo".
Swoja droga bardzo ciekawe pytanie, szczegolnie jesli ktos interesuje sie dzwiekiem lub psychologia.
Interesuje sie jednym i drugim.

ocenił(a) film na 8
Doctor_Who

Właśnie to chciałam napisać w odpowiedzi,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones