PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1030}
7,4 32 975
ocen
7,4 10 1 32975
7,1 11
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein

Moje pytanie brzmi "kto naprawdę był Potworem?" Nieszczęśliwa, bezimienna Istota, powołana do życia przez szalonego naukowca? Istota brzydka, budząca odrazę i strach wśród ludzi, która z rozpaczy na widok zła jakiego doświadczyła sama wyrządza ból innym?
A może potworem jest sam doktor Frankenstein, który stworzył "człowieka" i go zostawił. Potraktował Monstrum jak przedmiot, nie nadał imienia, nic nie nauczył. Uznał go za nieudany eksperyment.
Sami odpowiedzcie sobie na to pytanie.
Mnie zastanawia kilka rzeczy - czy naprawdę doktor nie myślał o tym, co będzie jak eksperyment się uda? Co zrobi z tym "czymś"? A skoro nie chciał brać odpowiedzialności za wyniki swojej pracy powinien spróbować stworzyć, przepraszam za wyrażenie, "istotę głupią", a nie dawać jej genialny umysł i silne ciało. Niestety za swoje błędy niekiedy trzeba zapłacić wysoką cenę... Na koniec stwierdzam, że eksperyment Frankensteina się udał - stworzył genialną istotę, potrafiąca myśleć, uczyć się i przede wszystkim czuć.
Co do gry aktorskiej - brak mi słów podziwu dla całej głównej trójki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones