PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1107}
7,4 48 044
oceny
7,4 10 1 48044
7,1 20
ocen krytyków
Frantic
powrót do forum filmu Frantic

No, ale Polański musiał właśnie pokazać wypiętą pupę swojej przyszłej żony. Stąd ten sklecony naprędce scenariusz, nielogiczności i niedoróby. Za dużo,by te nielogiczności wymieniać. Każdy widzi.
Porwać babe dla wymiany i siedzieć cicho? Totalny idiotyzm. Jacyś Arabowie, zapalniki atomowe, dziwni skądśtam agenci, porozpoczynane dziwne wątki ... A dalej jest tylko gorzej. Za to więcej pupy.

Co do aktorstwa to właśnie wg mnie 22 letnia Seigner ( głównie wspomnianą pupą i pięknymi oczami) się wybroniła.
Za to wielki Harrison Ford za cholerę nie mógł się zdecydować czy jest przerażonym lekarzem czy jeszcze Indianą Dżonsem czy już Ściganym.

Generalnie - można obejrzeć, ale głównie dla jednej piosenki.

ocenił(a) film na 9

Ja wiem, czy historia nielogiczna?

Postaw się na miejscu arabskiego wywiadu.
Zainwestowali w przemyt i dzieje się coś dziwnego; ze schowka biorą podmienioną walizkę bez krytronu, śledzą ich agenci obcego wywiadu, okazuje się, że Krytron jest u Amerykanina (przecież z Ameryki to wywieźli), nie wiedzieli czy to pułapka, podpucha czy przypadek.
Porwali więc żonę doktora bo nie wiedzieli, tak naprawdę kto to jest...
Na parkingu, gdzie miało dojść do wymiany, dochodzi, ale do strzelaniny, w której ginie ich agent.
Co mieli myśleć?

Myślę, że historia ma sens, a film zasługuje na wysoką notę.

użytkownik usunięty

Seigner i Polański spotkali się dopiero na planie Frantica, wiec niezłą historyjkę ułożyłeś. Warto przed napisaniem czegoś sprawdzić informacje, a nie bazować na swoich domysłach.

użytkownik usunięty

Taa. Odezwał sie ten co sprawdził informacje. Reżyser poznał pierwszoplanową aktorkę swojego filmu dopiero na planie!
To co, księgowy mu ją wynalazł z ogłoszenia na Allegro i kazał zaangażować?
Polański w ciemno aktorkę zatrudnił, ale jeszcze na nią nie patrzył...dopiero na planie filmowym, żeby niejaki Taher mógł błysnąć w filmłebie swoją filmową wiedzą światowca.

Ech, dziecko- trochę zwykłej ŻYCIOWEJ wiedzy ewentualnie inteligencji! Pomyśl: który to reżyser spotyka główną aktorkę dopiero!na planie filmowym? A castingi, zdjęcia próbne? Nie licząc osobliwych "metod" Polańskiego (poczytaj biografię, jest masa źródeł)

Ale nie! Pryszczaty zaraz się postawi, oburzy i nawymądrza...

Masz tu kuźwa parę fragmentów autoryzowanych wywiadów z E.Seigner. Źródła sobie znajdź sam, zwyczajnie wklep w google...bo mi już szkoda czasu.

"...Jak aktorka wspomina początki swej miłości z kultowym reżyserem?
Ma 18 lat i nosi czerwone miniówki. Nie chce iść na pierwszą randkę, bo, jak mówi:
„Wiedziałam, że chce mnie przelecieć”. Ale starszy od jej ojca mężczyzna uwodzi ją szacunkiem i szczerością. Pobierają się i są ze sobą ponad 20 lat.

- Byłam pełnoletnia, decydowałam o tym, co robię i w kim się kocham. Poza tym lubiłam starszych partnerów - wyznaje - Dobrze poznałam Romana, zanim się pobraliśmy. Przed ślubem mieszkaliśmy razem przez kilka lat i przekonałam się, że jest najlepszą osobą do stworzenia rodziny - wspomina Seigner.

– Poznała Pani Romana Polańskiego, gdy szukał młodej dziewczyny do roli zwariowanej Francuzki w filmie „Frantic”. Od tamtej pory jesteście razem...
"...on zaangażował mnie do pierwszej dużej roli w filmie „Frantic” w 1988 roku, dzięki której stałam się sławna..."

"'...(Polański)romansuje niemal z każdą aktorką, którą angażuje do swoich produkcji. Wśród kobiet Polańskiego nie brakuje też modelek i starletek, które marzą o karierze w filmie.
Podobnie jest w Europie, po ucieczce reżysera ze Stanów. Jego nazwisko łączono z Isabelle Adjani, która grała w „Lokatorze”, Nastassją Kinski („Tess”), dekadę wcześniej z Catherine Deneuve („Wstręt”). Jeden z takich romansów, z Emmanuelle Seigner, gwiazdą „Frantica” (1988 rok), skończy się zresztą trzecim ślubem reżysera..."

Tobie przydałoby się trochę kultury

Ciapek w domu cię biją, znęcają się? Po co ta agresja? Co prawda to prawda, film jest średni/słaby i nic tego nie zmieni, ale daj przykład (zachowania) i uspokój się. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones