PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1107}
7,4 48 000
ocen
7,4 10 1 48000
7,2 18
ocen krytyków
Frantic
powrót do forum filmu Frantic

Stracona szansa

ocenił(a) film na 6

Film zaczyna się bardzo obiecująco. Nawet miałem wrażenie, że zapowiada się jakieś
arcydzieło. Ale im dalej tym gorzej. Na początku była jakaś tajemnica, ale później pęka
wszystko jak bańka mydlana. Robi się się z tego zwykły kryminał klasy B. Zaczyna być
wszystko naiwne tandetne i przewidywalne. Poczynania głównych bohaterów są mało
wiarygodne, płytkie osobowości. Film ratuje dobra muzyka, klimat, niezłe aktorstwo, ale fabuła nie poraża....Zawsze
miałem wrażenie że Polański ten film trochę spaprał.

crimson80

Jeśli piszesz, że kiepską fabułę ratuje aktorstwo i klimat, to raczej Polański film "wyciągnął". Był reżyserem, scenariusz napisał ktoś inny i Polański całkowicie go zmienić nie mógł.

ocenił(a) film na 6
mikiom

Gdyby właśnie ten klimat i niedopowiedzenia były do końca filmu mimo średniego scenariusza, to nie czepiałbym się Polańskiego. Nie wiem np. czy" Nóż w wodzie" miał lepszy scenariusz, i chociaż niby nic się nie dzieje, scenariusza nie widać i nie słychać(nie jeden znany reżyser by to spartolił, albo by się tego nie podjął), a jednak jest to film znacznie lepszy, niż Frantic z całą plejadą gwiazd. Tu widać rękę reżysera. A we Franticu jest rutyna. Tak ja to widzę.

mikiom

Ale Polański pisał scenariusz "Frantica" ze swoimi starymi znajomymi: Robertem Townem, który napisał dla niego "Chinatown" i Gérardem Brachem, którego znał jeszcze dłużej (ich pierwszy wspólny film to "Wstręt" z 1965), więc można powiedzieć, że reżyser miał nad scenariuszem sporą kontrolę.

Według mnie film świetny, znakomicie trzymający w napięciu, z perfekcyjną muzyką Morricone. Właściwie nie mam mu nic do zarzucenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones