PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762289}
7,4 7 691
ocen
7,4 10 1 7691
7,0 15
ocen krytyków
Frantz
powrót do forum filmu Frantz

Jak rozumiecie ostatnią scenę? Dlaczego w ostatnich sekundach obraz przeszedł znowu w kolorowy? Jak to rozumieć w kontekście listu, który główna bohaterka wysłała do rodziców Frantza z Paryża?

Słyszałam taką interpretację, że Anna jednak popełniła samobójstwo. Jestem ciekawa jak to widzicie?

ocenił(a) film na 8
kajol_d.

Zdecydowanie przychylam się do opcji samobójstwa. Rodzice Frantza już do końca życia byli przekonani, że ich niedoszła synowa wiedzie szczęśliwe życie w Paryżu u boku Adriena.


ocenił(a) film na 8
kajol_d.

Nawet przez myśl nie przeszła mi opcja samobójstwa, ale to dość ciekawy tok rozumowania. Niezwykłe, że można natknąć się na tak wiele interpretacji tego filmu.
Ja odebrałam to tak, że kolory po raz kolejny pokazują, że bohaterki w tym momencie nie nęka smutek, melancholia, jakiekolwiek negatywne emocje, wręcz przciwnie. Obraz przypomina jej Adriena i to co powiedział, że żyjemy także dla innych ludzi, a przed samym wyjazdem dał jej do zrozumienia, że chce aby była szczęśliwa, więc Anna właśnie to robi - żyje częściowo dla niego i jest szczęśliwa.
Najprawdopodobniej nijak ma się to do listu, no ale cóż

ocenił(a) film na 8
kajol_d.

Przy tej interpretacji kolor powinien pojawić się również w scenie, gdy Anna się topiła, czyż nie?
Ja uważam, że kolor pojawia się w filmie wówczas, gdy znika cień wojny.

ocenił(a) film na 8
macbdotcom

Zgadzam się z Tobą. Bywa w życiu tak, że trzeba się zgubić, aby odnaleźć.
Bolesne doświadczenia, przeszła część bardzo trudnej drogi.

Wspomnienia pozostaną w nas, nawet te najbardziej traumatyczne.
Gdy jesteśmy na tyle silni, aby udźwignąć ten ciężar, uleczyć swoją duszę, wybaczyć, nie wycofywać się,
w naszym życiu, na powrót, będzie z dnia na dzień więcej kolorów.

ocenił(a) film na 8
kajol_d.

Uważam, że Anna pisząc ten list planowała samobójstwo. Przypomina mi ona bohaterkę, którą grała Kirsten Dunst w ,,Melancholii". Justine cierpi na depresję, a kiedy staje się pewne, że nastąpi koniec świata odzyskuje wewnętrzny spokój, śmierć przynosi jej ukojenie, ulgę. Anna w ostatniej scenie w filmie patrzy na obraz pt.,,Samobójstwo" i w filmie pojawia się kolor, tak jakby wiedziała, że już niedługo skończy się jej cierpienie. Ja tak to interpretuje..

ocenił(a) film na 8
dgorska_88

E, Anna wybrała życie. Została w Paryżu, bo nie chciała żyć w czarno-białym świecie u niedoszłych teściów, świece naznaczonym smiercią. Przeszła na jasną stronę

ocenił(a) film na 9
kajol_d.

Ja myślę , że Anna nie popełniła samobójstwa postanowiła zacząć nowe życie w Paryżu. List napisała po to aby nie niepokoić rodziców Frantza.

ocenił(a) film na 6
kajol_d.

Samobójstwo byłoby nielogiczne po owej pierwszej nieudanej próbie. Film kończy się (mimo wszystko) szczęśliwie. Adriene dochodzi do siebie ( w końcu to Frantz go dręczył). Staruszkowie Frantza również radują się tym szczęściem w nieszczęściu, czyli rzekomym happy endem Anny i Adriena. Znękana Anna odnajduje sens życia i jest otwarta na nowe znajomości. Być może dzięki obrazowi Moneta, zrozumiała znacznie więcej o tajemnicy znajomości Frantza i Adriena.

kajol_d.

Kolorowe sceny w filmie (w tym scena końcowa) przedstawiały zdarzenia zmyślone, przyśnione, fałszywe. Na dodatek przedstawiały one nieprawdziwe losy zmarłych. Niestety samobójstwo jest najsensowniejszym wytłumaczeniem końcówki filmu :/

ocenił(a) film na 8
kajol_d.

„Sztuka to także kłamstwo”, mówi w wywiadzie François Ozon, „środkiem na znoszenie cierpienia. Ale jest to szlachetniejsze, wirtualne kłamstwo, które może nam pomóc żyć. Sztuka Rostanda wspomina o obrazie Courbeta... Kiedy spojrzałem na obrazy Courbeta, znalazłem tylko te romantyczne, które nie wydawały mi się dość prostackie. Podczas badania wizerunku zmarłych natknąłem się na ten nieznany obraz autorstwa Maneta. The Suicide jest niesamowicie nowoczesny. Po pokazaniu go w czerni i bieli, chciałem przedstawić go w bogatej kolorystyce, zwłaszcza w czerwieni krwi, która splamiła białą koszulę samobójcy. Nagle obraz nabiera całej mocy i nagle przypomina nam dramat, który się wydarzył, Frantza i Adriena. A do...
„To sprawia, że ​​chcę żyć” – mówi Anna pod koniec filmu, patrząc na obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones