PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730553}
6,1 3 306
ocen
6,1 10 1 3306
5,8 13
ocen krytyków
Free Fire
powrót do forum filmu Free Fire

Worms

ocenił(a) film na 7

W trakcie seansu miałem wrażenie, że film to właściwie ekranizacja gry komputerowej Worms, w którą zagrywałem się za wczesnego szczeniaka. Cała akcja podzielona jest na tury, kiedy to kolejni bohaterowie ostrzeliwują się zza winkla. Podobnie jak w wypadku komputerowego oryginału, "Free Fire" sprawia naprawdę sporo frajdy. Mocna siódemka za wyciśnięcie wszystkiego z tego prostego pomysłu i dwa magazynki czarnego humoru. W dodatku film jest o wiele przystępniejszy niż, dość hermetyczne, "Pole w Anglii".

ocenił(a) film na 8
duraq

Nawet pełzali jak robaki:P:P

ocenił(a) film na 4
WujekChu1ek

Hahahaha Centralnie ;p szkoda że jeszcze nie było takich wynalazków jak Sheep xD

ocenił(a) film na 8
Centralny

Albo Homing pigeon:P Choć moją ulubioną bornią zawsze był dynamit albo holy hand granade:P

duraq

Ciekawe porównanie, tym bardziej muszę obejrzeć ;)

duraq

Akcja dzieje się w latach siedemdziesiątych co widać po dekoracjach, kostiumach i muzyce. Obsada nosi długie włosy, mężczyźni zapuszczają wąsy, brody, bakobrody, jest pastelowo i kolorowo. Kompozytorzy skomponowali rockową ścieżkę dźwiękową , gdzie oprócz gitar i perkusji słychać organy. Można także usłyszeć różne piosenki tamtego okresu jak Run Through the Jungle zespołu Creedence Clearwater Revival. Weathley aktorów nie oszczędza. Biegają i czołgają się w brudzie, strzelają do siebie i sypią z rękawa sucharami i ciętymi ripostami. Walczą bez pardonu, mają niezakończone interesy i chcą sobie dopiec do żywego. Widać, że obsada dobrze się bawiła,improwizowała i ma do siebie dystans. Dogryzają sobie na każdym kroku a to z powodu innego akcentu, ubrania czy perfum. Jedyna kobieta grana przez Brie Larson w zdominowanym przez mężczyzn zespole może się wykąpać w testosteronie. Ona próbuje być głosem rozsądku, kiedy mężczyźnie nie potrafią odpuścić. Postacie choć mało o nich wiemy są ciekawe przedstawione w działaniu. Tak jak Wściekłe psy Free Fire pokazuje, że ludzka natura potrafi zepsuć najlepszy plan, produkcję ogląda się z napięciem i z przyjemnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones