PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 324
oceny
7,5 10 1 84324
6,9 16
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

może temu mi się taki wydaje bo czytałam książki o fridzie, no ale nie tylko wielkie uproszczenia nie rażą. Gra aktorska była mdła a może sztuczna. Montaż ujęcia do d.. scena na piramidzie z trockim u mnie wywołuje tylko salwy śmiechu.
dałam 3 no ale może zasługuje na 4 ja jednak odjęłam to przez wzgląd na moją irytację, spodziewałam się czegoś innego po tylu nagrodach.

ROZTRZEPAK

Straszny to jest ten tytuł :D montarz :D

ocenił(a) film na 8
juciak4

racja

ocenił(a) film na 10
ROZTRZEPAK

Ja polecam najpierw przeczytać dobrą biografię o Fridzie,a dopiero później obejrzeć sobie film. Jedną z książek,która w przystępny acz ciekawy sposób opowiada historię życia malarki jest książka pod tytułem "Frida"-Barbara Mujica.

http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/12/frida-barbara-mujica.html

ocenił(a) film na 8
lipka02

czytałam i może dlatego film tak bardzo mi się nie podoba

ocenił(a) film na 6
lipka02

Książka Mujicy absolutnie nie jest biografią.

ocenił(a) film na 9
popielica

Książka jest beznadziejna, nudna i infantylna jakby dziecko pisało, chociaż niejedno dziecko ma więcej polotu.

ROZTRZEPAK

Oślepłem :P

ocenił(a) film na 8
ROZTRZEPAK

Może jakieś konkrety popierające ocenę? Jestem po ponownym obejrzeniu i jedno mogę powiedzieć: akurat zdjęcia, montaż i gra aktorów są świetne. I żeby nie być jak Ty gołosłownym, powiem że zdjęcia pokazują źródła inspiracji Fridy, są przekontrastowane i przekolorowane jak jej malarstwo. Rzadko można ogładać tak intensywnie malarski film o malarstwie.

ocenił(a) film na 8
Woooo

film oglądałam już dawno więc nie mogę podać dokładnie minuty w filmie która mi się nie podobała. Pamiętam że scena z piramidą budziła mój szczególny niesmak.

ocenił(a) film na 7
ROZTRZEPAK

Zaś u mnie niesmak budzi tytuł tego posta. Nie dość, że stylistyczny knot, to jeszcze okraszony błędami ortograficznymi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones