PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505608}

Ostatni wjazd

Frozen
5,8 10 924
oceny
5,8 10 1 10924
Ostatni wjazd
powrót do forum filmu Ostatni wjazd

Wiele zachowań prezentowanych przez bohaterów, np. skok z około 15 metrów lub brak jakiegokolwiek środka łączności na stoku wydaje się bezsensownych, jednak mimo wszystko nie odbiera to przyjemności oglądania. Oczywiście, przyjmujemy, że bohaterowie byli śmiertelnie przerażeni, a ludzie w takim stanie zdolni są do wielu, wydawałoby się głupich rzeczy, byleby się uratować, ale widz nawet bez jakiegokolwiek doświadczenia w survivalu, patrząc na głupoty trójki bohaterów wymyśla inne, mądrzejsze rozwiązania, które pomogłyby im przeżyć.
Jedna rzecz, która całkowicie nie dała mi spokoju- wspinaczka po linie była najmądrzejszym rozwiązaniem. Dlaczego tak długo z nią zwlekali? Gdyby od razu zrzucili narty/deski i po linie przemieściliby się do słupa, póki mieli pełnię sił, daliby radę bezpiecznie zjechać na dół bez spotkania z wilkami.
Mimo kilku wad, film jest dobry. Polecam miłośnikom narciarstwa- dowiecie się, czego NIE robić w takich sytuacjach :)

ocenił(a) film na 8
kkarolaap

Dokładnie. Wystarczyłoby, żeby ten najbardziej wysportowany ubrał rękawiczki kolegi na swoje, co w jakimś stopniu ograniczyłoby rany na dłoniach w czasie wspinaczki po tej ostrej linie. Film skończyłby się po 20 minutach ;D

kkarolaap

Zanim jeden z trójki skoczył nikt nie wiedział że na dole mogą być wilki tak by pewnie nie zdecydował się na ten heroiczny czyn . Pewnie liczył że śnieg zamortyzuje upadek ;0 . Sam nie wiem jakbym się zachował na ich miejscu . Jak pierwszy raz wsiadałem na taki wyciąg miałem lekkiego cykora :D .

ocenił(a) film na 6
Avenalle

Można tylko gdybać, co myśleli bohaterowie, że podjęli się takich a nie innych czynów. Niemniej jednak następnym razem wsiadając na wyciąg narciarski będę miała ten film przed oczami ;)

ocenił(a) film na 5
kkarolaap

Wilki atakują tylko, gdy są głodne i wyczują krew lub ktoś wejdzie w teren ich legowiska (w granicach 10-20km od legowiska).
W terenie ich legowiska są bardzo śmiałe w poczynaniach, bo ktoś narusza ich teren i czują największe zagrożenie.


Co do filmu to skok był bezsensowny z tej wysokości przypuszczalnie 14-20m bez możliwości zrobienia liny z ubrań.
W sumie ostatniej osobie udało się cudem przeżyć, zawiśnięcie w 1/3 wysokości przy zrywaniu mocowania oraz
zajęte wilki jedzeniem nie zajęły się nią, a musiały czuć jej krew z dłoni i twarzy oraz ogólnie, że była słaba i ledwie żywa.

returner

Wilki nigdy nie atakują ludzi, chyba, że nie mają wyboru - na zasadzie wilka, który nie ma możliwości ucieczki. Nawet jeśli ludzie wchodzą na terytorium wilków i ich tereny lęgowe, to te jedynie mogą próbować odstraszyć ludzi warczeniem i szczekaniem, nigdy nie zaatakują człowieka. Film jest po prostu głupi, film na miarę amerykańskiego narodu, który łyknie każdą bzdurę.

ocenił(a) film na 6
bokonon_fw

Mnie zdziwiło, że wilk nie zaatakował tej blondyny, gdy zaczęła mu się wpatrywać prosto w oczy. Przecież wilk = pies, a psy patrzenie prosto w oczy traktują jako wezwanie do ataku.

esther_greenwood

Pewnie przywódca watahy szczeknął do pozostałych: "Eee, mamy zasady, kobiet i dzieci nie ruszamy!";)

kkarolaap

15 m? Czyli z wysokości 5 piętra mniej więcej? Gdyby z takiej wysokości skoczył to by się zabił a nie połamal nogi.

ocenił(a) film na 7
kkarolaap

Dokładnie tak jak mówisz,mimo głupiego zachowania głównych bohaterów film się całkiem spoko ogląda.Ale w końcu to nie był film dokumentalny żeby wszystko w nim przemyślane i realne było.Zresztą gdyby od razu udało im się wydostać na dół,bez ataku wilków,to film za szybko by się skończył i ludzie gadaliby że nie było żadnych emocji i że film stanowczo za krótki był he he.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones