PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=53}
7,3 41 657
ocen
7,3 10 1 41657
8,5 31
ocen krytyków
Funny Games
powrót do forum filmu Funny Games

Jakie są wasze subiektywne opinie na temat filmu? Informuje że jeśli jesteś osobą która ma monopol na racje, chce trollować albo nie tolerujesz opinii innych to nie masz tu co zaglądać. Chce po prostu wielu różnorodnych opinii..tylko bez spoilerów bo dopiero co mam się zabrać za ten film. Polecacie ?

ocenił(a) film na 8
MrsMademoiselle

Jest trudny w odbiorze, zarówno ze względu na formę, jak i treść. Ale jednocześnie to bardzo dobry film, który zmusza do przemyśleń na temat roli przemocy w mediach oraz sposobach jej obrazowania. Polecam, choć niekoniecznie będzie to przyjemny seans. Oglądałaś inne filmy Hanekego? Dlaczego interesuje Cię właśnie ten?

EvvLe

Nie nie oglądałam. Z opisu wiem że raczej będzie ciężki, a ja w zasadzie nie oglądam takich filmów więc to jest moje pierwsze mocne widowisko... po prostu ciekawość :)

ocenił(a) film na 7
MrsMademoiselle

Tak jak EwLe wspomniał, film trudny dla widza. Nie jest to kino do oglądania na szybko. Reżyser "bawi się" z widzem podczas seansu. Jest brutalny na swój sposób, aczkolwiek nie bezpośredni. Na pewno warto poświęcić filmowi jeden wieczór. :)

ocenił(a) film na 3
MrsMademoiselle

Nie, nie polecam i nie dlatego, ze jest trudny a dlatego, ze jak dla mnie zrobienie takiego filmu w taki sposób jest niewystarczający uzasadnione. Ten reżyser zwykle robi ze tak powiem filmy ambitne, jego widownia i widownia filmów z serii hostel, czy jakiś inne masakry pilami nie maja lub maja nie wielka cześć wspólna. Widownia Haneke to chyba ta cześć widzów, ktora nie czerpie przyjemności/ ekscytacji z scen znęcania sie kata nad ofiara, więc nie uważam aby zastosowany środek był usprawiedliwiony. Z kolei, Ci co mieli by cos zrozumieć z tego filmu, są zafascynowani, ze mozna okrucieństwo pokazać jeszcze lepiej i dostatniej. Większa cześć filmu pokazuje znęcanie katow nad ofiarami, ale Haneke nie brudzi sobie rak, tak jak sprawcy działa w białych rękawiczkach( ktore notabene do końca pozostają białe) scen torturowania fizycznego brak,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones