PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=480688}

Furia

Edge of Darkness
6,6 47 479
ocen
6,6 10 1 47479
5,6 11
ocen krytyków
Furia
powrót do forum filmu Furia

Oglądałem trochę z filmu i zobaczyłem malutkie podobieństwa do komiksu o Punisherze,
czyli:główny bohater jest policjantem, jego córka zostaje zabita i psychopatycznie mści się na
zabójcach, dlatego się pytam:czy twórcy filmu wzorowali się na komiksie?

BIOLLANTE



Nie, twórcy NIE WZOROWALI SIĘ NA KOMIKSIE:( Fabuł o ojcu mszczącym się za śmierć dziecka było już w kinie na pęczki.
Ten thriller ma nieco słabszy akcent ekologiczny niż pierwowzór - zmienił się "środek ciężkości" scenariusza.
Martin Campbell nakręcił nową wersję swojego kultowego mini serialu BBC z 1985 roku. W polskiej TV leciał pod dosłownie tłumaczonym tytułem oryginalnym (obydwu wersji): The Edge of darkness / Na krawędzi mroku. W drugiej połowie lat 80-tych serial szokował odwagą w poruszeniu ekologiczno - politycznego tematu. Po 25 latach dawna wersja już nie ma takiej siły oddziaływania, bo nie takie ekologiczne przekręty w korporacjach i katastrofy na ekranie widzieliśmy. Ekologia zeszła w Furii na daleki plan, a na pierwszym jest główny bohater, który próbując rozpaczliwie znaleźć odpowiedź na pytanie kto i dlaczego zabił jedyną bliską mu istotę - wdepnął w ohydny, cyniczny korporacyjny syf.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones