PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683180}

Furia

Fury
7,3 167 555
ocen
7,3 10 1 167555
6,5 20
ocen krytyków
Furia
powrót do forum filmu Furia

Zresztą jak zwykle w takich przypadkach. Każdy ma jakieś bardziej lub mniej mglistą wiedzę na temat ww II i dalej znęcać się nad realiami filmu. Producenci zrobili wielki błąd nie biorąc Was za scenografów, konsultantów, ekspertów. Problem w tym, że umyka Wam zasadnicze przesłanie furii. Koncentrujecie się na laserach, skracaniu dystansu przez Tygrysa, nierealnej scenie finałowej. A może to jedynie tło filmu.
A może scena finałowa została celowo odrealniona, aby pokazać dramat i walkę głównych bohaterów. Jakoś na Siedmiu Samurajów nikt nie narzeka a proporcje sił przeciwników są przybliżone. To alegoria a nie realistyczne kino wojenne. Zresztą to nie jedyny symboliczny element w Furii. Laserowe, fosforowe, dymne pociski, malownicze rykoszety i wojenny krajobraz odarty z piękna, brudny i odrażający. Na furię należy spojrzeć z dystansem a nie z perspektywy World of tanks.
Moim zdaniem finałowa walka wspaniała. Jak obrona fortu Alamo jak Obi Wan Kenobi w starciu z Anakinem albo Leon z brygadą antyterrorystyczną. Zaskakująco dobry Brat Pit, świetny Bishop.
Wolę Furię od patetycznego Szeregowca Ryana. Polegli z poczucia obowiązku, nikt nie odtrąbi hymnu nad ich grobem, nikt nie złoży flagi, nie doświadczysz grama amerykańskiego napuszenia i patriotyzmu.
Wspaniały film.

heavy_2

Pewnie jesteś bezkrytycznym młodocianym fanem gry w WOT, i właśnie do takich odbiorców jest ten film skierowany.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Adin93

toi nie było wyzwisko, polaczku ;) nie jesteś dumny, że nim jesteś?

Adin93

ja nie jestem dumny bo większość 'polaków' zamiast sobie pomagać wsadziłaby ci kosę w plecy, zatłukła za 5 zł, inne narody sobie pomagają, my jesteśmy tylko jak te hieny.

Mothyff

coś w tym jest :D

ocenił(a) film na 6
Mothyff

Tak z ciekawości, ile czasu spędziłeś w innym kraju z innymi narodowościami? Czy były to też takie post-komunistyczne, wyżarte od środka narody jak nasz? Jakie to te inne, lepsze narody?

luk11c4

chętnie odpowiem bo akurat ja nie zmyślam bajek tylko wszystko co mówię to wiem z własnego doświadczenia.
Za granicą spędziłem około 10 lat, kilka w Holandii, kilka w Anglii i kilka w Irlandii.
Z tych lat było w sumie dziesiątki przykładów ale podam kilka bo nie będę pisał książki. Wynajmowałem pokoje u naprawdę różnych narodowości (Litwini, Czesi, Rosjanie, Anglicy, i kilka innych) tylko Polak oszukał na kaucji, uciekł i nie oddał, z wszystkimi innymi nie było problemu.
Jak raz okradli w fabryce mojego znajomego Polaka gdzie pracowało około 500 osób praktycznie z całego świata, murzyni, arabowie, chończycy i co tylko chcesz, jak wezwano policję złodziejem okazał się inny Polak.
W tej samej fabryce przez 8 lat była maszyna z darmowymi zupkami knorra na ciepło dla pracowników jak ktoś nie wziął obiadu czy coś mógł sobie przegryźć, ale ją zamknęli bo Polacy zaczęli wynosić w słoikach do domu, (przy zarobkach około 2 tysiące euro miesięcznie.
Takich przykładów mam setki,
Komuna, bieda nie ma nic do rzeczy, poznałem wiele narodowości za granicą czy biedne czy nie potrafili być dla siebie serdeczni i pomocni, charakter człowieka to nie grubość portfela, polityka czy cokolwiek innego, albo masz zje.bany charakter albo nie, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Mothyff

Dzięki za merytoryczną odpowiedź. Polacy za granicą, to jak angole na wakacjach, zła sława się za nami ciągnie;/ Ale jak piszesz o charakterze, to charakter nie wywodzi się bynajmniej z narodowości. Czytałeś może książkę "efekt lucyfera" philipa zimbardo? Daje nowe spojrzenie na wiele spraw, polecam. To jeśli tylko Polacy są takimi wieśniakami za granicą, to z czego to wg ciebie wynika? - Bo się urodzili na tym skrawku ziemi zwanym urzędowo Polska?

luk11c4

no właśnie nie wiem, może właśnie nie chodzi o położenie Polski geograficzne tylko narodowe ''cechy charakteru" :)

ocenił(a) film na 4
Mothyff

Za to Ty zawsze zachowywałeś się jak należy. Proszę państwa, przed nami jedyny porządny Polak! Buractwo jest w każdym narodzie, tyle że różnie się ujawnia.

Trabant601

no jakoś tak wyszło, że nigdy nikogo nie okradłem ani nie pobiłem...aż tak cię to dziwi że nie wszyscy Polacy to złodzieje i chamy?

ocenił(a) film na 7
Mothyff

@ Mothyff Przypadkiem przeczytałem ten wątek i mam jakąś teorię na ten "polski charakter". Warto by dowiedzieć się czy ci podbieracze zupy poza podstawówką mają jakieś wykształcenie? Z jakich środowisk pochodzą? itd. Bo zapewne nie są solą tej ziemi i do takich nie predestynują.
Mnie tylko wstyd, że tacy nas w jakiś sposób "reprezentują" zagranicą. Ale wiem, że to się zmienia na korzyść ludzi na wyższym poziomie i z jakim kręgosłupem moralnym.

Mistrzu-1

Mistrzu-1. przeczytalem posty odnosnie rodakow na obczyznie.
Mieszkam w Anglii od 18 lat. Z perspektywy czasu uwazam ze to co wiekszosc mysli o Polakach za granica to niestety prawda. Prawdopodobne jest ze to pozostalosc po komunizmie wyzwala w nas najgorsze cechy. Rowniez mozliwy jest wplyw srodowiska z jakiego pochodzimy na to jak sie zachowujemy. Niemniej jednak nie jest to zadne usprawiedliwienie. Ogolnie to wstyd mi za rodakow tutaj. Jakis czas temu stwierdzilem, ze bezpieczniej dla mnie bedzie jak zredukuje moje kontakty z ''ziomusiami'' do minimum. Od tego czasu zyje mi sie lepiej. Czesto anglicy mnie pytaja o polish community i sa zdziwieni ze tak malo wiem na ten temat. Po prostu wole byc od tego z daleka. Tak to prawda ze anglicy za granica chleja i robia ''trzode''. ale jak jest rozroba to Anglik za Anglikiem w ogien pojdzie. Podobnie jest z pozostalymi mniejszosciami z jakimi sie tutaj spotkalem.
Natomiast jak jest podobna sytuacja z udzialem polakow to jeden drugiemu noz w plecy wbije, zamiast pomoc. Najczesciej robia to ''patrioci'' z narodowym orzelkiem na bluzie czy koszulce....smutne.
pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
pacogd

Qrwa! @pacogd przeraża mnie to, że tak nadal jest z nami w Commonwealthie. A jak Polacy w za granicą działają w sytuacji ruskiego zagrożenia?

Mistrzu-1

jest to przerazajace, ale powiem szczerze jak wracam do Polski, a staram sie byc jak najczesciej, to tego nie widac. mozliwe ze obce otoczenie wpywa na nas ze stajemy sie dla siebie wilkami?
Tu ruskie zagrozenie wzbudza wiele obaw w rodakach. pewnie dla tego ze odczulismy je w przeszlosci na wlasnej skorze. anglicy tez czuja obawe, ale w mniejszym stopniu. raz ze odleglosc duza, a dwa ze niegdy nie zaznali okupacji.
oby sie tylko historia nie powtorzyla....

Mothyff

szuje są wszędzie, narodowość nie ma znaczenia.
To że tobie tak się przytrafiło wcale nie oznacza że to dotyczy ogółu.

Vitcher

niestety dotyczy to ogolu, rozpatrujac definicej ogol jako wiekszosc. co nie znaczy ze wszyscy sie tak zachowuja

ocenił(a) film na 8
Adin93

zapamietaj sobie Panie ZnaFco ze serce głupca znajduje się w jego ustach, język mądrego znajduje się w jego sercu.

Pietiagorbaczow

jak śmiałem się z filmu 'helikopter w ogniu' gdzie kilku rannych jankesów wybija w pień tysiące murzynów z kałachami to mnie trolle mało nie zeżarły że to nie bajka a największa prawda i realizm. Tu mamy podobną sytuację i 'znafcy' mówią zupełnie co innego. Sami sobie zaprzeczają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones