PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 531
ocen
7,3 10 1 32531
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Coś podobnego?

ocenił(a) film na 7

Podobne filmy?

Fishbon3r

Ale w jakim sensie podobne? Dziejące się w oceanie? Czy może chodzi o ekspedycję bądź po prostu o klimat filmu? Mnie się kojarzy ten film z "Kontakt" (1997) oraz "Misja na Marsa" (2000). Trochę też z "Moon" (2009) i "Kosmiczną Odyseją" (1968).

ocenił(a) film na 6
Fishbon3r

http://www.filmweb.pl/film/Kula-1998-94

ocenił(a) film na 9
Fishbon3r

Pod wodą i s-f: DeepStar Six. Może niezbyt ambitny ale równie klimatyczny, noty niskie ale klimat jest. Wspomniane "Sphere" i "Leviathan", a sam czekam na inne tytuły, może ktoś oglądał coś ciekawego? Pod wodą?

ocenił(a) film na 7
butler001

O, "Leviathan" zakreślam do obejrzenia. Resztę tytułów, które podaliście widziałem neistety ;/

Fishbon3r

http://www.filmweb.pl/film/Pod+dnem-2013-654977/discussion/Podobne+filmy,2351512

ocenił(a) film na 7
butler001

Właśnie widziałem "Leviathana". Film był ok. Gdyby nie ta gra aktorska i niedopieszczony scenariusz, film byłby całkiem dobry. No ale motyw toni oceanicznej był, za to +.

Fishbon3r

Kula z Hoffmanem i Bliskie spotkania trzeciego stopnia.

ocenił(a) film na 7
obleh

Dzięki za odpowiedź. Kulę widziałem (świetny film), a BSTS to raczej nie to, czego szukam. Chciałbym uściślić, że chodziło mi o filmy z tonią morską lub oceaniczną. Sorry, mój błąd.

ocenił(a) film na 9
Fishbon3r

Sam bym obejrzał coś w tym klimacie czego jeszcze nie oglądałem, no byle nie jakiś gniot z tv puls. Kiedyś oglądałem jeszcze jakiś film w podobnym klimacie ale kojarzę tytułu teraz.

ocenił(a) film na 7
butler001

Właśnie obejrzałem "Poseidon", remake. Film raczej średni i nie do końca dzieje się pod wodą, mimo wszystko ten element gdzieś tam miał a to wystarczy, by mnie choć na moment zafascynować i wywołać dyskomfort ;)

ocenił(a) film na 9
Fishbon3r

No właśnie też szukam podobnych filmów w temacie oczywiście o podróżach w głąb oceanu nie kosmosu.

Znam tylko:

"OTCHŁAŃ" (The Abyss) 1989, reż. James Cameron.
"KULA" (Sphere) 1998, reż. Barry Levinson (na podstawie powieści Michael'a Crichton'a).
"LEWIATAN" (Leviathan) 1989, reż. George P. Cosmatos.
"OBCY Z GŁĘBIN" (DeepStar Six) 1989, reż. Sean S. Cunningham.
"SZCZELINA" (The Rift) 1990, reż. Juan Piquer Simón (produkcja Hiszpania/USA z Jackiem Scalia, dla amatorów tematu warto)

Można dodać też fantastyczny serial "SEAQUEST" (1993-1996) oraz sięgnąć po klasykę "20 000 MIL PODMORSKIEJ ŻEGLUGI".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones