PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37601}

Głęboka czerwień

Profondo rosso
7,2 6 573
oceny
7,2 10 1 6573
7,4 14
ocen krytyków
Głęboka czerwień
powrót do forum filmu Głęboka czerwień

jeżeli morderca* zabił po raz pierwszy to dlaczego już wtedy nie zamknięto go w psychiatryku albo więzieniu, uchował się przez tyle lat ??

*morderca - chcący obejrzeć film, nie czytajcie tego postu !!!

czy znikający obraz rzeczywiście w trakcie filmu pokazuje mordercę ??

W_B_B__Beaver

zaś sam film to solidny kryminał z elementami thrillera, jednak śmiało pokazać go można po godz 22 a nie o 1 w nocy jak TVP Kultura, niemniej dziękuję TVP K za możliwość jego obejrzenia 7/10

W_B_B__Beaver

zaś sam film to solidny kryminał z elementami thrillera, jednak śmiało pokazać go można po godz 22 a nie o 1 w nocy jak TVP Kultura, niemniej dziękuję TVP K za możliwość jego obejrzenia 7/10

W_B_B__Beaver

Siemka :)
Szukam właśnie tego filmu gdzie go mogę obejrzeć ?

I jak znacie jakieś podobne filmy lub przynajmniej dobre horrory to jestem zainteresowany.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

W_B_B__Beaver

zaś sam film to solidny kryminał z elementami thrillera, jednak śmiało pokazać go można po godz 22 a nie o 1 w nocy jak TVP Kultura, niemniej dziękuję TVP K za możliwość jego obejrzenia 7/10

ocenił(a) film na 8
W_B_B__Beaver

Ogladalem ten film juz wiele lat temu, wiec moze cos mi sie miesza, ale czy to nie bylo przypadkiem lustro odbijajace twarz mordercy, a nie znikajacy obraz?

Alex_de_Large

SPOILER:
no dokładnie tak było ale czy to naprawdę widać bo przekonam się o tym dopiero gdy znowu pokażą film w TVP Kultura zapewne...

ocenił(a) film na 8
W_B_B__Beaver

Tego to ja ci juz na 100 procent nie potwierdze. Chyba, ze tez ustrzele to kiedys na TVP Kultura ;)
Powinni to wreszcie wydac na DVD!

Alex_de_Large

i pewnie znowu o 1 w nocy, nie zamierzam drugi raz zarywać nocy tylko po to, by się przekonać, stąd moje pytanie :)

ocenił(a) film na 8
W_B_B__Beaver

No i leciał wczoraj na TVP Kultura i nie o 1 w nocy, ale o 23:15 :) Obejrzałeś wreszcie tę scenę dokładniej? ;)

ocenił(a) film na 9
W_B_B__Beaver

Film rewelacyjny, widzę, że nie jestem pierwszą osobą, którą dziwią niska ocena i negatywne komentarze. Zarzucana "komediowość" to moim zdaniem niesamowity atut, film jest klimatyczny, trzymający w napięciu i daleki od banału. A ścieżka Goblina - rewelacja. Uwaga! - 23.10. Goblin wystąpi na festiwalu Unsound w Krakowie :) "Koncertowi towarzyszyć będzie projekcja fragmentów filmów Dario Argento, remiksowanych na żywo".
więcej informacji - http://unsound.pl/pl/general/news/show/goblin-na-festiwalu-unsound-w-krakowie

A wracając do pierwotnego tematu dyskusji - na szczęście mam film i oczywiście po obejrzeniu przewinęłam do sceny z "obrazem, który zginął". Oczywiście nie zwróciłam na to uwagi, świetny motyw, proszę bardzo :)
http://img59.imageshack.us/img59/665/profondo.jpg

harma_2

O ile dobrze pamiętam przebieg akcji z „obrazem” wyglądał tak:
SPOILER:
Kiedy bohater wchodzi do mieszkania, w którym zabito medium, morderca także przebywa w tym mieszkaniu, śledzimy ruchy Davida Hemmingsa , mija on ścianę z obrazami. W jednym z nich widzimy twarz, ale wtedy nie wiemy że jest to twarz mordercy. Na końcu pianista orientuje się, że to nie był obraz tylko lustro, w którym odbiła się twarz mordercy. Gdy Hemmings wszedł w głąb mieszkania morderca wyszedł i tym sposobem „obraz” zniknął. To niezwykły pomysł żeby pokazać twarz mordercy na początku filmu i zachować tajemnicę jednocześnie ujawniając tożsamość zabójcy.

Jeżeli ktoś nie widział „Phenomeny” to niech nie czyta:
SPOILER do ‘Phenomeny”

Podobny, chociaż mniej czytelny zabieg zastosowano właśnie w „Phenomenie” - podczas drugiej zbrodni twarz mordercy odbija się w szybie.
Moim zdaniem takie chwyty to przejaw geniuszu twórców, wciąganie widzów do swoistej gry i zmuszanie ich do myślenia.

ocenił(a) film na 10
W_B_B__Beaver

Właśnie przed chwilą oglądałam Deep Red i w trakcie filmu lustrze (czyli "znikającym obrazie") rzeczywiście odbija się morderca!

ocenił(a) film na 6
W_B_B__Beaver

Nie mogę uwierzyć jaki bałwan z ciebie to jest horror nie thriller

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones