PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=192302}

Głosy niewinności

Voces inocentes
7,8 4 016
ocen
7,8 10 1 4016
Głosy niewinności
powrót do forum filmu Głosy niewinności

Oparty na faktach film o wojnie domowej w Salwadorze, w którym po przeciwnych stronach barykady stawiano małe dzieci, które ledwo ukończyło 12 lat. Tak więc zabijały się one w bezsensownej wojnie o nic (no pewnie o coś tam było, w filmie pomija się całe polityczne zawirowania) tracąc przy tym najpierw szczęśliwe dzieciństwo i niewinność, a nieraz także i życie. I to straszne, tym bardziej, że nam wcale nie jest daleki obraz czternastolatka, który mało co widząc (bo zbyt duży hełm ciągle opadał mu na oczy), z koktajlem mołotowa maszerował w kierunku czołgu.

Smutne i prawdziwe…a mnie nie poruszyło. Dość już się naoglądałem w ostatnich czasach wszystkich filmów z nurtu afrykańskiego („Hotel Ruanda”, „Shooting Dogs” i cała reszta), nie wspominając o filmach o cierpieniach dzieci podczas II wojny światowej, by obraz kolejnego konfliktu mógł mnie poruszyć. Nawet gdy kolejny maluch dostawał strzał w tył głowy pozostawałem obojętny. Albo powoli gubię swoją empatię, albo ten obraz wcale nie jest taki dobry jak większość osób śpiewa na lewo i prawo.

Plusy - słuszna wymowa i zręcznie opwoedziana historia
Minusy - siedemnasta woda po kisielu nie smakuje już najlepiej
Moja ocena - 5/10

ocenił(a) film na 8
Grifter

mimo, że post został napisany hoho temu pozwole sobie na dygresje...

Zgrabnie ująłes wątek historyczny, dramatyczny i sytuacyjny. Napisałes, że wzbudzał w tobie neutralne uczucia przez ogrom filmów o podobnej (ciepienia) tematyki. Zgdzam sie z tym... Jak za II wojny smierc drugiej osoby zaczynała byc obojętna tak oglądanie duzej ilosci filmów o wojnach to powoduje poniekąd(nie jest to oskarżenie)

Jednak uciekłem za daleko... Zapomniał mój przedmówca ując innych jakże ważnych aspektów FILMOWYCH. To nie jest dokument jednak dramat historyczny wiec oceniając go w całosci weźmy pod uwage fabułe,muzyke, gre aktorów, wartkosc akcji, początek zakończenie...a nie tylko fabułe.

Ja osobiście wystawiam mu note 8.7/10(w skali filmweb 9)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Sherkin42

Nie przejmuj się, jestem :)

Jako, że z filmu mało co pamiętam (mam świetną pamięć, ale ten film jakoś specjalnie mnie nie zauroczył, bym pamiętał szczegóły), mogę tylko próbować się wymigać od rzetelnej odpowiedzi i polecić Ci prawdziwie wstrząsający film o 15 letnich dzieciach widzących koszmary, po których trudno się otrząsnąć (także widzowi). Zobacz (po polecać Ci tego nie polecę, wręcz odradzam) "Idź i patrz".

Też pozdrawiam, daj znać, jeśli obejrzysz ww. film...

ocenił(a) film na 8
Grifter

Na jakiej stronce można obejrzeć ten film Idź i patrz?????????
Dla przypomnienia głosy niewinności można obejrzeć tu:
http://www.films-online.pl/index.php?ch=0&sid=1683

ocenił(a) film na 5
lukasz_beta

Cześć !!

Nie jestem fanem oglądania filmów w internecie, więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Z prostej przyczyny - pojęcia nie mam.
W zeszłym roku (bodajże listopad czy grudzień) film ukazał się w Polsce na DVD, więc go dorwałem. W sieci też o ile wiem bez problemu można go znaleźć...

ocenił(a) film na 10
Grifter

Ja też sporo się naoglądałem filmów o Ruandzie, o Żydach i innych tego typu. "Głosy niewinności" to film, w którym ukazana jest przemoc i mordy na niewinnych ludziach. Jednak dostrzegam w tym filmie znacznie więcej. Jak wspomniał już Sherkin42 świetna gra aktorów, fabuła, muzyka, zdjęcia.

Dla mnie ten film jest niezwykły, ma w sobie coś takiego bardzo przyciągającego i nie pozwalającego o sobie zapomnieć. Bardzo spodobało mi się to że prócz tragedii, strzelanin, płaczu i lamentu w filmie ukazano proste i wesołe życie tamtejszych mieszkańców. Cała ta historia widziana oczyma 11/12-letniego chłopca wydają się być bardzo ciekawa i wciągająca, tym bardziej miło się oglądało z myślą że coś takiego wydarzyło się naprawdę.

Mimo dramatycznej tematyki film odbieram w bardzo pozytywny sposób.
Być może zbyt często rzucam dziesiątkami, ale tym razem na pewno ocena 10/10 jest w 100% zasłużona, tym bardziej że po jego obejrzeniu specjalnie odczekałem kilka dni zanim go oceniłem. :)

Myślę że ten utwór będzie świetny na zakończenie mojego komentarza: http://www.youtube.com/watch?v=LGiJBfUP0hI&feature=related

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones