Head in the Clouds

plakat - Głowa w chmurach (2004)

opisy filmu

(2)
  • Porywająca historia miłosna, rozgrywająca się w dramatycznych i trudnych czasach.
    Piękna fotografka o arystokratycznym pochodzeniu Gilda (Charlize Theron) i irlandzki nauczyciel Guy (Stuart Townsend) po raz pierwszy spotykają się na początku lat 30. ubiegłego wieku w Anglii. Zostają kochankami i, choć Guyowi wydaje się, że to tylko sen rodem z Hollywood, ich znajomość ma ciąg dalszy. Gilda zaprasza ukochanego do Paryża, gdzie mieszka razem z olśniewającą hiszpańską modelką Mią (Penélope Cruz). Beztroskie, lekkie i przyjemne życie we trójkę kończy się wraz z wybuchem wojny domowej w Hiszpanii.
    Mia i Guy postanawiają przyłączyć się do walki z faszystami gen. Franco, Gilda zostaje, aby nadal błyszczeć na paryskich salonach. W 6 lat później już po wybuchu II wojny światowej Guy jako oficer wywiadu brytyjskiego ponownie pojawia się w Paryżu. Ze zdumieniem odkrywa, że Gilda mieszka teraz ze swoim nowym kochankiem - nazistowskim oficerem...

  • Irlandczyk Guy Malyon jest synem policjanta. Postanawia wybrać się na studia do St. John's College. Niespodziewanie, pewnej deszczowej nocy, do jego pokoju w akademiku trafia urocza Gilda Besse. Dziewczyna jest przemoczona do suchej nitki. Bez żadnych ogródek postanawia się rozebrać i zasypia w łóżku chłopaka. Po niedługim czasie oboje zostają kochankami. Niestety, ich romans szybko się kończy. Tak nagle, jak się poznali, muszą się teraz rozstać. Po trzech latach rozłąki, kochankowie spotykają się w Paryżu.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe