PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5994}

Głupi i głupszy

Dumb & Dumber
6,1 291 628
ocen
6,1 10 1 291628
6,0 18
ocen krytyków
Głupi i głupszy
powrót do forum filmu Głupi i głupszy
Jaro_Nl

Zgadzam się

ocenił(a) film na 10
Wilkolak_Autograf

wytawni filmwebowcy

ocenił(a) film na 9
arek2010

pewnie tak...:)

ocenił(a) film na 9
Wilkolak_Autograf

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Jaro_Nl

Zapewne "fachowcy".

ocenił(a) film na 7
Iron_Maiden

Inaczej: "Wielcy Krytycy Filmowi"

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Dokładnie! czyli ogólnie mówiąc nudziarze uważający się za najmądrzejszych

ocenił(a) film na 1
Jaro_Nl

A może po prostu nie lubię tak prymitywnych i głupich żartów? Nietykalni, Jeżdziec znikąd- to są DOBRE komedie... ale to? Tragedia...

ocenił(a) film na 7
les_bonbons

Nie rozumiem jak można brać Nietykalnych w kategorii komedii? Reasumując rewelacyjny film.
Co do komedii to właśnie Głupi i głupszy jest prawdziwą komedią, a nie Nietykalni, więc widzę iż nie przepadasz za komediami.

ocenił(a) film na 9
les_bonbons

Wszystko zależy jak co jest zagrane i zmontowane! A tutaj jest to zrobione znakomicie. To samo spadnięcie z krzesła można zrobić na wiele sposobów raz śmieszy, raz nie. Tu historia jest logiczna, postaci przedstawiane konsekwentnie i zagrane to jest po mistrzowsku, bez sztucznego wymuszania śmiesznych sytuacje. Jest to tutaj naturalne

ocenił(a) film na 9
Iron_Maiden

dokładnie!:)

Jaro_Nl

Powinniśmy realne oceniać jeśli les_bonbons średniakom daje 10/10 a Głupi i głupszy ocenia 1/10 to coś jest tu nie tak. Powinno się prowadzić obowiązkowe przedstawianie argumentów, gdzie jeśli ktoś specjalnie zaniża ocene filmu gdzie średnia oscyluje ok 6+ skończyło by się trollowanie, w przeciwnym wypadku banowanie i likwidacja konta.

ocenił(a) film na 9
mimaxik

Zgadzam się kurcze w 100 procentach!

ocenił(a) film na 1
mimaxik

Ja nie przedstawię żadnych argumentów poza tym, że od tego filmu mnie tak odrzucało, że nie wytrzymałem nawet pół godziny i wyłączyłem telewizor. Niewiele już z tego pamiętam, ale to że poziom humoru doprowadził mnie do szewskiej pasji to akurat dokładnie.

ocenił(a) film na 9
kaymann

Po prostu różne rzeczy ludzi bawią

użytkownik usunięty
Jaro_Nl

między innymi ja

ocenił(a) film na 1
Jaro_Nl

Ja. Wyjaśnienie dałem w innym miejscu.

Jaro_Nl

Ocenę taką dali wszyscy ci, którzy w dzisiejszych czasach czują się urażeni niemal na każdym kroku. Dlatego nie robi się dziś komedii z tekstami o czarnych, których wódz sprzedał za paczkę fajek.

ocenił(a) film na 9
peju

Pewnie tak, ale te "urażenia" to są czasem tak absurdalne jak "rasizm Glika"...

Jaro_Nl

ja oglądam i się ani raz nie zaśmiałam

ocenił(a) film na 6
Jaro_Nl

Fantastyczna, ale prosta jak budowa cepa!

ocenił(a) film na 9
Jaro_Nl

Lubię GiG ale zamiast kompletnego debilizmu, który nam serwują obaj bohaterowie, wolę chociażby kreskówkowość Maski, w której Carrey mógł się wykazać solo i była to lepsza kreacja niż w GiG, choć np. pojedynek w restauracji to mistrzostwo w wykonaniu Jima. 
Głupota, udawana lub nie, bawi bardzo mocno, ale jeśli zdarzy się nią zażenować widza, to trochę przekracza to linię i ujmuje na zabawności filmu. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones