film

G-Roy

2014
29m
6,6 29
ocen
6,6 10 1 29
Janek wraca z wielkiego miasta na prowincję, gdzie stawia czoła bandzie bimbrowników. więcej mniej
G-Roy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

"G-Roy" - [gieroj - iron. «o kimś pozornie lub niepotrzebnie odważnym»] to historia Janka Matrycki (Radosław Mazur), młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec (Piotr"G-Roy" - [gieroj - iron. «o kimś pozornie lub niepotrzebnie odważnym»] to historia Janka Matrycki (Radosław Mazur), młodego chłopaka pochodzącego ze wsi, próbującego żyć i robić karierę w Warszawie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, po której niechętnie wraca w rodzinne strony, gdzie rozpoczyna się jego przygoda. Stary mędrzec (Piotr Cyrwus), dziewczyna (Ewa Ampulska), lokalna grupa opryszków, nielegalny handel bimbrem a pośrodku tej niecodziennej historii nasz bohater, szukający własnej tożsamości i odwagi. Historia Janka jest przykrywką do opowiedzenia o "12 etapach wyprawy bohatera". Etapach, które są rezultatem prac badawczych Josepha Campbella, opublikowanych w książce "Bohater o tysiącu twarzy". Książka ta została przełożona przez Christhopera Voglera na poradnik dla scenarzystów i stała się fundamentalnym elementem wielu hollywoodzkich produkcji, w szczególności tzw. kina nowej przygody, kina którego nie robi się już tak, jak kiedyś.

studio
Akademia Filmu i Telewizji
tytuł oryg.
G-Roy
inne tytuły
Film był kręcony w Krasnymstawie i okolicach (m.in. Olesinie, Rudce i Siennicy Różanej) oraz w Warszawie (Polska).
Nazwisko bohatera poznajemy w call center przy scenie z tajemniczym telefonem i brzmi ono Janek Matrycka. To odwołanie do dwóch filmów "Matrix" (1999) oraz "Komando" (1985), gdzie bohater grany przez Arnolda Schwarzeneggera nazywa się John Matrix.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jestem po seansie 'G-roya'.

Film super. To zasługa scenariusza i reżyserii. Dialogi wymiatają! Tarantino by się nie powstydził. Serio! Reżyser też miał dobrego nosa. Fajne kadrowanie, stopniowanie napięcia, fabuła... duży plus. Aktorstwo. Największy minus. Byłoby to mniej widoczne, gdyby nie Cyrwus, może lepiej...

Dla mnie to jak "Pani Bovary". Czułem, że oglądam siebie. Bardzo dobre scenariusz i reżyseria. czuć "kino", a nie zabawę sprzętem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones