PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30689}

Gabinet doktora Caligari

Das Cabinet des Dr. Caligari
7,8 21 690
ocen
7,8 10 1 21690
7,9 25
ocen krytyków
Gabinet doktora Caligari
powrót do forum filmu Gabinet doktora Caligari

Gabinet...

ocenił(a) film na 10

Film jest świetny. Mój pierwszy niemy film i tak dobrze trafiłem, masakra. Ale jak nastąpiło
całe rozwiązanie fabuły, do momentu, w którym Dyrektor nie oznajmił, że wie, jak głównego
bohatera wyleczyć, przypominał mi "Shutter Island" Martina Scorsese i teraz już wiem, że
kino z początku dwudziestego wieku i filmy wtedy zrobione są jednak ponadczasowe. Tylko
boję się, że wszystkie historie filmowe zaczynają się powtarzać...

ocenił(a) film na 9
Lodowax

Akurat pod tym względem "Shutter Island" zrzynało również z "Pięknego umysłu".
Historię filmowe powtarzają się, w mniejszym z lub większym stopniu, od dawien dawna. Aczkolwiek faktycznie obecnie oryginalnych scenariuszy jak na lekarstwo.

MishaPl

I właśnie dlatego filmy są zagrożone. Za 10 lat nie będzie praktycznie o czym tworzyć filmów.

ocenił(a) film na 9
weekendowy_filmowiec

Aż tak źle raczej nie będzie. Życie będzie nam dostarczać nowych pomysłów. Zgodzę się jednak że poziom scenariuszy zaczyna zbliżać się do dna. Być może w jakimś stopniu wpływa na to kryzys gospodarczy. Koncerny są bardzo ostrożne w podejmowaniu jakiegokolwiek ryzyka, a kręcenie remaków/adaptacji/sequeli zawsze będzie bezpieczniejsze niż oryginalne scenariusze. Chociaż zgodzę się iż najlepsze okresy w kinematografii mamy już za sobą.

ocenił(a) film na 7
Lodowax

Zgadzam się, film jest genialny. Nie potrzeba było żadnych efektów specjalnych, rozlewu krwi. Sam kształt budynków, ludzie w mieście, klimat przerażał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones