PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31924}

Garść dynamitu

Giù la testa
7,6 8 332
oceny
7,6 10 1 8332
7,2 4
oceny krytyków
Garść dynamitu
powrót do forum filmu Garść dynamitu

Dosyć znacznie słabszy. Wśród wszystkich westernów mam go daleko w rankingu.
Lubię westerny ale to jeden z najgorszych w tym gatunku. Zapraszam na swój blog

ocenił(a) film na 8

Słabiutki fakt

użytkownik usunięty
zegan333

bez przesady słabszy od $ TRYLOGII i Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, ponieważ tamte filmy to arcydzieła gatunku, ale ten też jest dobry.

ocenił(a) film na 6

Kocham wszystkie filmy Leone, ale w tym filmie nie dotrwałem do końca, brakowało mi smaku przygody ;)

użytkownik usunięty
zegan333

Bez przesady. Odstaje od Dolarowej Tyrlogii i "Pewnego razu nz Dzikim Zachodzie", ale ciągle jest filmem dobrym, gdy wcześniej wymienione są wybitne.

ocenił(a) film na 7

Jak jesteś takim fanem westernów to powinieneś zauważyć, że Garść Dynamitu kompletnie nie podchodzi pod ten gatunek To, że reżyser jest znany z westernów oznacza, że to jest western? Czyli jeżeli John Ford słynął z westernów oznacza, że Grona Gniewu to western? Ludzie...

ocenił(a) film na 8
Otakushonen

Nie powiedziałbym, że kompletnie nie podchodzi. Pod pewnymi względami jest to western, pod pewnymi nie. Na zaliczenie tego filmu do owego gatunku wpłynęły zapewne czas, miejsce i klimat, czysto Dziko Zachodni. A sam film mi się bardzo podobał, tak jak wszystkie obrazy Leone.

ocenił(a) film na 7
LeboLebo88

Ok, czyli wspólnego z westernem ma czas akcji i miejsce. Nie ma tu za to żadnych wydarzeń, które znamy z klasycznych westernów: nie ma prawych rewolwerowców/szeryfów walczących ze złymi Indianami/bandytami, nie ma walki czystego dobra ze złem, nikt nie broni uciśnionych, nie poluje na bandytów, nie szuka zemsty etc. WIem, że spaghetti westerny czy anty-westerny różnią się od klasycznych w przedstawieniu bohaterów i dzikiego zachodu, ale schemat i zarys fabuły jest podobny, tutaj gatunek western jak dla mnie bardzo naciągany. Ja bym dał coś w stylu Dramat, wojenny

ocenił(a) film na 8
Otakushonen

Tak samo niektórzy mówią o Tańczącym z wilkami, ale w tych przypadkach to właśnie czas i miejsce akcji decydują o gatunku filmu, nie bohaterowie czy sama fabuła. Zgadzam się, w tym przypadku bardziej pasuje określenie Wojenny lub Dramat.

użytkownik usunięty

"Garść dynamitu" to prawdopodobnie najlepszy western w historii kina.

ocenił(a) film na 6

każdy ma swoje zdanie ale jak dla mnie to garść nudyyyy

ocenił(a) film na 9

A dla mnie to świetny film o przyjaźni.Każdy widzi po swojemu.

ocenił(a) film na 5

Jedyny film Leona, który od razu nie nadaje się na śmietnik. Mimo to słabizna.

użytkownik usunięty

totalna klapa, jeszcze z początku wydawał się ciekawy ale im dal trwał tym robił się coraz gorszy a zakończenie to już całkowita żenada

ocenił(a) film na 7

Myślę, że niektórym nie podoba się ten film, bo porównują go do "Dolarowej trylogii".
Podobnie jest z filmem "Dawno Temu w Ameryce", który jest porównywany z "Chłopcami z Ferajny" albo z "Ojcem Chrzestnym" i ludzie narzekają później, że jest nudny, słaby itd.
Oczywiście rozumiem, że komuś mógł się ten film nie podobać z całkiem innego powodu.

Dosyć znacznie słabszy. No tak, bo języka polska być dosyć znacznie trudna.

Gdzie można pobrać lub obejrzeć w miarę dobrej jakości - z napisami pl lub lektor ?

ocenił(a) film na 10

Wg mnie najlepszy western Leone(z wyjątkiem Pewnego razu..., bo nie oglądałem jeszcze).

trylogii nie przebije !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones